Tarnów na tle Rzeszowa

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: defekator »

Trishelle pisze:Wałbrzych zyskuje na wysokim kapitale ludzkim, w tym wykwalifikowanym, który stracił zatrudnienie. Ponadto pozostała stosowna infrastruktura z czasów rozwoju tego miasta. Sami z resztą piszą:

No właśnie, że nie. Kapitał ludzki mają gorszy od Tarnowa. Tak jak przed chwilą napisałem (edycja wcześniejszego posta) Otrzymali najlepszy wynik w Polsce w kategorii 'łatwość prowadzenia biznesu' - zerknij co było uwzględniane w tym przypadku. :lol: Gdyby skorygować to o realia skończyli by pewnie gdzieś w 4 dziesiątce. Metodologia badania chyba nie przewiduje takich sytuacji jak ta w Wałbrzychu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: Mr Greenback »

defekator pisze:
Trishelle pisze:Wałbrzych zyskuje na wysokim kapitale ludzkim, w tym wykwalifikowanym, który stracił zatrudnienie. Ponadto pozostała stosowna infrastruktura z czasów rozwoju tego miasta. Sami z resztą piszą:

No właśnie, że nie. Kapitał ludzki mają gorszy od Tarnowa. Tak jak przed chwilą napisałem (edycja wcześniejszego posta) Otrzymali najlepszy wynik w Polsce w kategorii 'łatwość prowadzenia biznesu' - zerknij co było uwzględniane w tym przypadku. :lol: Gdyby skorygować to o realia skończyli by pewnie gdzieś w 4 dziesiątce. Metodologia badania chyba nie przewiduje takich sytuacji jak ta w Wałbrzychu.
Dyrektor Deloitte ma inne zdanie od twojego...
http://stooq.pl/n/?f=980358" onclick="window.open(this.href);return false;
Wicedyrektor Deloitte Polska Marek Turczyński powiedział na konferencji, że Rzeszów rywalizował z 18 krajami w Europie Środkowej. "Wybraliśmy Rzeszów, bo miasto ma potencjał - dużą liczbę studentów, którzy, mam nadzieję, będą chcieli z nami współpracować. Jest też w pobliżu lotnisko, a to ważne, bo centrum będzie odwiedzane przez naszych kolegów z wielu innych krajów" - zaznaczy
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: Trishelle »

Pisaiśmy o Wałbrzychu.


bpeor
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 01-06-2015, 09:34

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: bpeor »

Mr Greenback pisze: Wicedyrektor Deloitte Polska Marek Turczyński powiedział na konferencji, że Rzeszów rywalizował z 18 krajami w Europie Środkowej. "Wybraliśmy Rzeszów, bo miasto ma potencjał - dużą liczbę studentów, którzy, mam nadzieję, będą chcieli z nami współpracować. Jest też w pobliżu lotnisko, a to ważne, bo centrum będzie odwiedzane przez naszych kolegów z wielu innych krajów" - zaznaczy
Czyli sam powiedział, że szukają taniej zdolnej siły roboczej w postaci świeżo upieczonych zdolnych studenciaków. Bo w kapitalizmie liczy się zysk. A dodatkowo, mają lotnisko, a to też ważne:)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: Mr Greenback »

bpeor pisze:
Mr Greenback pisze: Wicedyrektor Deloitte Polska Marek Turczyński powiedział na konferencji, że Rzeszów rywalizował z 18 krajami w Europie Środkowej. "Wybraliśmy Rzeszów, bo miasto ma potencjał - dużą liczbę studentów, którzy, mam nadzieję, będą chcieli z nami współpracować. Jest też w pobliżu lotnisko, a to ważne, bo centrum będzie odwiedzane przez naszych kolegów z wielu innych krajów" - zaznaczy
Czyli sam powiedział, że szukają taniej zdolnej siły roboczej w postaci świeżo upieczonych zdolnych studenciaków. Bo w kapitalizmie liczy się zysk. A dodatkowo, mają lotnisko, a to też ważne:)
Zawsze można powiedzieć, e za takie pieniadze sie nie bedzie robiło. Wtedy sa dwa wyjścia: pracy nie będzie w ogóle albo łaskawie ci podwyższą pensję.
W końcu stosunek pracy opiera się na doborowolnosci. No chyba, ze umowa zlecenie to wtedy zasada swobody zawierania umów będzie mieć zastosowanie... A jak nie chcesz pracowac to siedź w domu z rodzicami i ponarzekaj, ze jest cieżko.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: Kulfon »

To o czym pisalem wczesniej niestety dla naszej ekspertki liczby nie klamia,tyle w temacie.
''Przedsiębiorstwa samej Doliny Lotniczej to 123 firmy zatrudniające obecnie 26 tys. osób......
W 2015 r. do Doliny wejdzie prawdopodobnie 20 nowych inwestorów. W ubiegłym roku przemysł lotniczy ulokowany na Podkarpaciu sprzedał części lotnicze za 2 mld dol., w tym roku suma ta zostanie na pewno przekroczona..........
W ciągu najbliższych pięciu lat przemysł lotniczy w woj. podkarpackim planuje utworzyć około 4 tys. nowych miejsc pracy i już bardzo dobrze wie, jak zagospodaruje unijne środki z puli 2014-2020. Jak powiedział PAP Ryszard Łęgiewicz, wiceprezes klastra Dolina Lotnicza i prezes należącej do Grupy Safran firmy Hispano-Suiza z Sędziszowa Małopolskiego, gotowa jest już lista projektów, które miałyby być z budżetu unijnego dofinansowywane do 2020 roku''
http://funduszeue.onet.pl/podkarpacie-w ... tykul.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


bpeor
Obywatel
Posty: 65
Rejestracja: 01-06-2015, 09:34

Re: Tarnów na tle Rzeszowa

Post autor: bpeor »

Mr Greenback pisze:
bpeor pisze:
Mr Greenback pisze: Wicedyrektor Deloitte Polska Marek Turczyński powiedział na konferencji, że Rzeszów rywalizował z 18 krajami w Europie Środkowej. "Wybraliśmy Rzeszów, bo miasto ma potencjał - dużą liczbę studentów, którzy, mam nadzieję, będą chcieli z nami współpracować. Jest też w pobliżu lotnisko, a to ważne, bo centrum będzie odwiedzane przez naszych kolegów z wielu innych krajów" - zaznaczy
Czyli sam powiedział, że szukają taniej zdolnej siły roboczej w postaci świeżo upieczonych zdolnych studenciaków. Bo w kapitalizmie liczy się zysk. A dodatkowo, mają lotnisko, a to też ważne:)
Zawsze można powiedzieć, e za takie pieniadze sie nie bedzie robiło. Wtedy sa dwa wyjścia: pracy nie będzie w ogóle albo łaskawie ci podwyższą pensję.
W końcu stosunek pracy opiera się na doborowolnosci. No chyba, ze umowa zlecenie to wtedy zasada swobody zawierania umów będzie mieć zastosowanie... A jak nie chcesz pracowac to siedź w domu z rodzicami i ponarzekaj, ze jest cieżko.
Szczerze to ja nie wiem o co ci chodzi. Czytam twój komentarz parę razy. To ostatnie zdanie jest do mnie, czy ty po prostu masz taki sposób mówienia?

ODPOWIEDZ