Dalszy ciąg 'afery dykrektorskiej' w I LO

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

ładna niespodzianka na koniec kadencji :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Takiego rozwiązania się spodziewałem... Czyli od kiedy prof. Horbacewicz jest dyrektorem I LO? I co z obecnym dyrektorem?


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Kolejny strzał w kolano. Czekam na stanowisko UMT.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Marcin Zaród pisze:Takiego rozwiązania się spodziewałem... Czyli od kiedy prof. Horbacewicz jest dyrektorem I LO? I co z obecnym dyrektorem?
Z wyrokami się nie dyskutuje. Zatem prawo winno być wykonane.
Weredyk pisze:Kolejny strzał w kolano. Czekam na stanowisko UMT.
Również czekam na stanowisko Prezydenta! Widać popełniono szereg błędów w tej całej sprawie. Sytuacja zgodnie z literą prawa i wyrokiem NSA powinna być wyprostowana. Dura lex sed lex. Choć zdania co do moralnych aspektów posługiwania się pracą kolegi, nawet posiadając umowę cywilno-prawną, nie zmieniam. Moim zdaniem to tak jakby zalegalizować sprzedaż prac magisterskich...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Oho, ale się nam kotlet odgrzał przed wyborami :). Szczerze mówiąc to zapomniałem, że jakieś postępowania się toczą jeszcze w tej sprawie.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Weredyk pisze:Kolejny strzał w kolano. Czekam na stanowisko UMT.
Jaki kolejny?? Przecież to tylko zakończenie starej sprawy. Żadnych nowych faktów ani posunięć nie zanotowano.
Jakub Kwaśny pisze:... Choć zdania co do moralnych aspektów posługiwania się pracą kolegi, nawet posiadając umowę cywilno-prawną, nie zmieniam. Moim zdaniem to tak jakby zalegalizować sprzedaż prac magisterskich...
Nic dodać nic ująć.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Jakub Kwaśny pisze:posługiwania się pracą kolegi
Przecież to był tylko pretekst, zresztą prokuratura potwierdziła że praca była przygotowywana wspólnie, czego zainteresowany nie krył. W III LO nawet nie potrzebne było im uzasadnienie. Z dnia na dzień dyrektor bez powodu przestał pełnić swoją funkcję, o czym dowiedział się z wywiadu z urzędnikiem w gazecie.
Marcin Zaród pisze:I co z obecnym dyrektorem?
Chyba zostanie odwołana, nie będzie przecież dwóch dyrektorów naraz :-> Ale to też będzie ciekawa sytuacja. W tamtym roku, gdy obejmowała stanowisko, magistrat twierdził że powołuje ją na 5 lat, czyli prawdopodobnie na taki okres ma podpisaną umowę. Będzie więc mogła ubiegać się o odszkodowanie w wysokości utraconych zarobków. Szacunkowo pensja dyrektora wynosi 4000 brutto, więc za pozostałe 4 lata wyjdzie ok. 4000x13x4 = 200 000 zł.

Można dalej sumować skutki 'działań' w tarnowskiej oświacie (bo tu nie chodzi tylko o I LO). Dodajmy koszty sprawy administracyjnej Horbacewicza i przegranej kasacji + koszty przegranej sprawy przymusowego przeniesienia do ZSO. Dochodzi jeszcze wielokrotne spamowanie prokuratury doniesieniami o popełnieniu przestępstwa i sądów zażaleniami na decyzje prokuratury.

Oczywiście za to wszystko zapłacą mieszkańcy. Nie wspominając już o bardzo złej atmosferze w wielu tarnowskich szkołach i w ogóle całej szopce, co na pewno odbiło się negatywnie na uczniach. I na co to komu było?
Ostatnio zmieniony 13-08-2010, 02:10 przez fiber, łącznie zmieniany 2 razy.


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

fiber pisze:Można dalej podsumować skutki 'działań' w tarnowskiej oświacie (bo tu nie chodzi tylko o I LO). Wspomniana wyżej sytuacja w III LO też, według moich informacji, skończyła się w sądzie. Tarnowskie media oczywiście konsekwentnie to przemilczały. Dyrektor wygrał sprawę i otrzymał stosowne odszkodowanie (jeśli dobrze pamiętam to jemu zostały dwa lata umowy), [...]
Jeżeli chodzi o ostatnie orzeczenie to zostało podane źródło. Myślę, że pisząc o wyroku sądowym w sprawie dyrektora III liceum również powinieneś takowe zamieścić. w przeciwnym wypadku twoja wypowiedź pozostanie tylko plotką i to mało wyszukaną.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Racjonalista pisze:powinieneś takowe zamieścić.
Wyroki sądów pracy nie są publikowane w internecie (tylko sądów administracyjnych są) więc takiego źródła, ani żadnego innego (brak informacji w mediach) nie mogę zamieścić. Powtarzam tylko to, co kiedyś słyszałem z w miarę zaufanego źródła. Jeśli to plotka - są na tym forum osoby, które mogą to łatwo potwierdzić. Póki co usunę tę fragment i jednocześnie proszę Kubę o sprawdzenie tej sytuacji.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Racjonalista pisze:
Weredyk pisze:Kolejny strzał w kolano. Czekam na stanowisko UMT.
Jaki kolejny?? Przecież to tylko zakończenie starej sprawy. Żadnych nowych faktów ani posunięć nie zanotowano.
Fakt, to kolano juz wiecej postrzałów nie przyjmie, jest juz zmasakrowane.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Oo, o tym wyroku dot. III LO nie słyszałem. Faktycznie, Kubo, dałbyś radę to sprawdzić...

Pytając o sprawę prof. Horbacewicza na naszym spotkaniu z Prezydentem nie sądziłem, że parę dni później pojawi się ostateczny wyrok w tej sprawie.

Dalej sądzę, że o ile inwestycje i ogólnie życie w mieście fajnie się toczy, to dołączam się do tego, co pisze Fiber, gdy wspomina o "złej atmosferze w wielu tarnowskich szkołach"... Dziwię się, że Prezydentowi nie zależy na kilku tysiącach głosów nauczycielskich w wyborach, nie wspominając już o świeżych absolwentach I LO, którzy w końcu też będą głosowali w listopadzie...

Fiber skupia się na aspektach finansowych, też ważnych, ale dla mnie ważniejsza jest lekcja demokracji, jaką dostali uczniowie I LO... Szkoda, że "szwarccharakterem" był w tym przypadku UMT... Wolałbym, żeby od swojego miasta dostawały lepsze wsparcie, i żeby władze były dla nich wzorem, a nie kontr-wzorem...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Takie pytanie natury prawnej - czy świadectwa ukończenia liceum dla klas III podpisane przez Panią Wrześniowską (pewnie pod koniec kwietnia) mają moc prawną, czy powinien na nich widnieć podpis Dyrektora Horbacewicza?

Dzięki Bogu świadectwa maturalne z punktami z matury wystawia teraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie...


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Ale czy w ogóle nie jest tak, że w razie jakichkolwiek wątpliwości organ prowadzący daną szkołę może uznać postępowanie za nieważne?? Zdaje mi się, że były tam jakieś wątpliwości dotyczące autorstwa koncepcji prowadzenia szkoły (czy jak to się tam nazywa). Po drugie może właśnie te wątpliwości przesądziły o takiej a nie innej decyzji władz miasta??


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Racjonalisto, nie wiem, gdzie byłeś przez ostatni rok z hakiem, ale chyba nie w Tarnowie, bo ta sprawa i wszystkie jej smaczki są na porządku dziennym od ponad roku właśnie.

W tej chwili, gdy NSA wydał wyrok ostateczny, wiadomo jednoznacznie, że "taka a nie inna decyzja władz miasta" była niezgodna z prawem. Finish.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Kto mi udzieli informacji, kto obecnie jest dyrektorem I LO?
Bo strona mówi:
DYREKTOR
mgr Małgorzata Wrześniowska

Wicedyrektor
mgr Beata Chumińska

Wicedyrektor
mgr Marek Lipiński

Wicedyrektor (społecznie)
mgr Grzegorz Pałucki
Co prawda zdziwiło mnie nieco że Chumińska jest vice... Ale co z Herbim?
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

ODPOWIEDZ