Poldim ma kłopoty?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Poldim ma k³opoty?

Post autor: gushman »

Jeżeli gdzieś indziej toczy się o tym dyskusja, to sorry, ale nie dostrzegłem.

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html. ... -753636504

Niewiele wiem o Poldimie i nie wiem też co dalej. Ale generalnie wrażenie z lektury tego dokumentu pozostaje paskudne. Ciekawe co to się podzieje.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Poldim ma k³opoty?

Post autor: Mr Greenback »

gushman pisze:Jeżeli gdzieś indziej toczy się o tym dyskusja, to sorry, ale nie dostrzegłem.

http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html. ... -753636504

Niewiele wiem o Poldimie i nie wiem też co dalej. Ale generalnie wrażenie z lektury tego dokumentu pozostaje paskudne. Ciekawe co to się podzieje.
Jak to co? Dzisiaj prezesi zostana odwolani, beda negocjacje z bankami i jaki by nie byl ich rezultat to w Poldimie zostana tylko ksiegowe coby pozamykac interes. Nie mowie od razu o upadlosci likwidacyjnej-szybciej upadlosci ukladowej, ale sytuacja na rynku budowlanym nie wskazuje na to by sie polepszylo. W poniedzialek polecial dzial logistyki, dzisiaj poleca prezesi.
Trakcji nie stac na ratowanie. Poza tym mowi sie o obligacjach. Kto je mam niby kupic? Banki? Im trzeba kasy, anie zamiany wierzytelnosci na papiery dluzne....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Ciekawe jak odbije się to na budowie A4 Brzesko - Wierzchosławice. Jednym z członków konsorcjum jest właśnie Poldim.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6899
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

savage pisze:Ciekawe jak odbije się to na budowie A4 Brzesko - Wierzchosławice. Jednym z członków konsorcjum jest właśnie Poldim.
Nie będzie asfaltu tylko autostrada szutrowa :P


wiliam
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 13-06-2011, 13:05

Post autor: wiliam »

A całkiem szło dobrze za prezesury Pana Jurka .Zaczęli kopać ,sponsorować żużel itp to i się doczekali. Szkoda ludzi nowozatrudnionych , którzy zaufali i przyszli do Poldimu.A po drodze ile zostało zniszczonych firm drogowych???


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Hm... ostatnio dość często bywam w okolicy budowy tego odcinka A4, i powiem ze trex za trexem jeżdzi.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

trix pisze:Hm... ostatnio dość często bywam w okolicy budowy tego odcinka A4, i powiem ze trex za trexem jeżdzi.
Dinozaur trex czy moze wozidło terex? :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

no robota idzie pełną parą :), tydzień temu przejeżdżałem przez Wierzchosławice i o moście jeszcze ani słychu ani widu, a dzisiaj jadę i patrzę i na całej szerokości mostu nad drogą płyty betonowe leżą


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wozidełko Terex :].
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Robota Poldimowi nie bedzie szla, bo nie maja pieniedzy na oplacenie podwykonawcow. Dodatkowo jak zawezwaly ich banki do splaty kredytow nie maja ani na obsluge spraw biezacych, ani na obsluge zadluzenia. Stoja nad przepascia.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

No to mogą być rzeczywiście poważne kłopoty z dokończeniem feralnej autostrady :-?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Raczej nie - konsorcjum składało się z 5 lub 6 firm - pozostałe firmy przejmą część robót Poldimu lub inna firma "wskoczy" na miejsce Poldimu.
Nie powinno być większych opóźnień - jeśli zrobią to z głową. Zresztą i tak cały Listopad i pół Grudnia mieli ekstra - dodatnie temperatury i brak śniegu. :mrgreen:
9000 ml A Rh-


wiliam
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 13-06-2011, 13:05

Post autor: wiliam »

Interesujące ,że nowa firma POLSKA zaczynająca wchodzić na ogólnopolski rynek musi paść. Szkoda długoletnich , zasłużonych dla drogownictwa małopolskiego .Ktoś im się przysłużył ???



suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Ravir pisze:... konsorcjum składało się z 5 lub 6 firm - pozostałe firmy przejmą część robót Poldimu lub inna firma "wskoczy" na miejsce Poldimu.
Dokładnie z 4 firm składa się konsorcjum, które buduje odcinek B od Brzeska do Wierzchosławic.
-Heilit+Woerner Budowlana
-Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB specjalizujące się w budowie mostów, wiaduktów itp.
-Strabag typowa drogówka
-Poldim drogówka i inżynieria

Tak że drogówkę mógłby przejąć Strabag zatrudniając większą ilość pracowników /dobrze byłoby ewentualnie przejąć tych z Poldimu/ i wówczas byłaby nadzieja, że nie będzie opóźnień.
Z obiektami inżynieryjnymi IMB powinno sobie dać radę. Jest to ponoć bardzo solidna i terminowa firma.

Gdyby udziałowcem większościowym w Poldimie był ktoś inny aniżeli Litwin ze swoją firmą, to pewnie potoczyło by się to inaczej.
Ale teraz trudno jednoznacznie to stwierdzić.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

ODPOWIEDZ