Przyszłość Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze: JacLe, wymienił wzornictwo i projektowanie jako inne dziedziny na które warto stawiać w kontekście promocji Tarnowa.
Widzisz Dominik_PCH, gdybyś uważnie przeczytał co napisałem nie byłoby niepotrzebnego zamieszania.
LordRuthwen pisze: Prawda jest taka, że jak staną frontem do klienta i zaczną go szukać sami a nie będą czekać aż to robota przyjdzie do nich i kopnie ich w dupę to mają duże szanse na sukces.
Dokładnie, postawa roszczeniowa i niska jakość wykonywanej pracy zamyka furtkę do sukcesu.
LordRuthwen pisze:Tak, pracuję w Krakowie, ale dla mnie to jest środek do celu: pracy z domu za euro lub funty, tak, jestem w tej bardzo fajnej sytuacji, że się tak da. Kwestia nabrania doświadczenia z dużym klientem, ot i wszystko.
Sedno sprawy. Ja mogę zamówić stronę www i grafikę do niej w Indiach a grafik z Tarnowa narzeka, że nie ma pracy. Projektanci z Wrocławia pracują dla Hiszpanów pod skrzydłami miejscowego menagera projektów, duża belgijska firma zleca prace projektowe w Polsce a w Tarnowie uczelnia "produkuje" bezrobotnych grafików. Coś mi tu nie gra...
Dwie znajome osoby po kilku latach pracy ( Warszawa, Kraków ) teraz pracują dla swoich firm z domu w Tarnowie i bliskiej okolicy a grafik z Tarnowa narzeka, że w Tarnowie nie warto...
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

ehh... dobra możemy już skończyć czy jeszcze chcesz coś dodać?


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Aby coś osiągnąć trzeba mocno chcieć i solidnie przyłożyć się do pracy - to jest droga, którą znam i mogę polecić. Tak samo dotyczy to indywidualnych osób jak i dużych projektów, np. przyszłości miasta. Trzeba pamiętać, że stojąc w miejscu tak naprawdę cofamy się... Jakość i kształt dzisiejszej edukacji da pierwsze owoce za ok. 4 - 8 lat w postaci wyspecjalizowanej kadry, która będzie mogła przyciągnąć inwestorów do miasta a za następne 4 - 6 lat ci fachowcy będą wystarczająco doświadczenia, aby z sukcesem osobiście konkurować i tworzyć miejsca pracy w branży. Dobrego weekendu.

Właśnie coś znalazłem motywującego specjalnie dla Ciebie Dominik.

"Sukces z pasji i ryzyka – zaradni Polacy podbijają świat"
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 56503.html

jeszcze cytat:
To banalnie proste - twierdzi Marcin. - Jestem uparty jak osioł i nigdy nie daję sobie powiedzieć „nie”. Nie ma w moim słowniku słów „nie da się”- dodaje.
Dalej optymistycznie o przyszłości:
To jest wiadomość dla tych, którzy pracują z pasji nad startupem: nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba po prostu skupić się, zaprzeć się bardzo mocno i przeć do przodu. Jak się robi coś, co się lubi, to po prostu to przejdzie – nie ma innej możliwości
- osobiście sprawdzone.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: defekator »

Co prawda nie jest to o Tarnowie. Ale reportaż pasuje w 99%. Te same zjawiska i problemy, które są widoczne u nas. Ot typowe polskie nieco ponad stutysięczne miasto.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... ie.html#MT" onclick="window.open(this.href);return false;
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


green123
Archont
Posty: 890
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: green123 »

Czy Tarnów zgłosi jako projekt coś do BO Małopolski? Jest nas więcej niż w powiatach, więc mamy większe szanse na spełnienie wniosku. Zróbmy coś dla siebie dla Tarnowa.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Ricardo »

defekator pisze:Co prawda nie jest to o Tarnowie. Ale reportaż pasuje w 99%. Te same zjawiska i problemy, które są widoczne u nas. Ot typowe polskie nieco ponad stutysięczne miasto.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... ie.html#MT" onclick="window.open(this.href);return false;
Wygląda że mowa o Włocławku ;-)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Mr Greenback »

Ricardo pisze:
defekator pisze:Co prawda nie jest to o Tarnowie. Ale reportaż pasuje w 99%. Te same zjawiska i problemy, które są widoczne u nas. Ot typowe polskie nieco ponad stutysięczne miasto.

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... ie.html#MT" onclick="window.open(this.href);return false;
Wygląda że mowa o Włocławku ;-)
Nijak się ma do Tarnowa. Ani u nas nie ma jakiegoś strasznego bezrobocia, ani upadłego przemysłu. Po prostu nieco więcej powinno się zarabiać. Byłem kiedyś we Włocławku (jakieś 5 lat temu) i jak jechałem przez centrum to się nie mogłem nadziwić, że ludzi na ulicach nie ma o 17 w czerwcu... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Phoenix »

Może nie do końca w temacie, ale wiedza może się komuś przydać.
https://www.youtube.com/watch?v=Hy4QjmKzF1c" onclick="window.open(this.href);return false;
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Rodowity »

kilka stron temu podawaliśmy pomysły na rozwój turystyki w Tarnowie, przykładem było muzeum Szczepanika w domu przy ul Batorego, natrafiłem ponownie na ogłoszenie w internecie dotyczące tego zabytkowego budynku:

http://www.bochenek.com.pl/index.php?pa ... ls&id=1105

stan: do rozbiórki
Nieruchomość wpisana do rejestru zabytków.

Ciekawe jak skończy się historia tego miejsca, bo czuje, że pewnego dnia przepadnie

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: ad2222 »

@Rodowity: rozmawiałem z p. Ceterą o tym budynku - wszystko co jest w ogłoszeniu jest zgodne z prawdą - budynek jest do rozbiórki, ale wybudować można tam tylko i wyłącznie budynek o bryle tego dworku - pomijając przybudówki od tyłu (one nie są wpisane do rejestru) - sam dworek ma pow. ok 100m2, do tego doszło by jeszcze zaadoptowane poddasze - w sumie ok 140-150m2 pow uż. Nic więcej. Oczywiście odbudowa (bo remontem już tego by nazwać nie można) pod czujnym okiem p. konserwatora. Więc jak znajdzie się chętny na tą nieruchomość, to prędzej czy później zobaczymy w końcu odbudowany dworek.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Jan Kowalski »

Chyba, że ktoś kupi i będzie czekał, aż się rozsypie, czy spali.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: ad2222 »

Może czekać - ale potem pozwolenie na budowę i tak będzie tak skonstruowane, że będzie mógł wybudować tylko taki dworek, nic innego.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: hurricane »

Temat wraca jak bumerang.

http://www.radiokrakow.pl/gospodarka/co ... zownictwa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tym razem jestem pełen obaw, gdyż patrząc na obecny obraz branży i analizując informacje docierające z firm branży po "dobrej zmianie" może ta zmiana być skuteczna niestety.

A nasz ciemny lud i tak zagłosuje na PiS.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Goscinny »

A ja widzę nawet tam jasną stronę - gdyby likwidowali "gazy" i sprzedawali budynek, to UM mógłby go kupić i przenieść się ze wszystkich budynków w mieście do niego :)
Ostatnio dowiedziałem się, że są nawet w budynku poczty!


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: krzychu »

Jeden ze scenariuszy ma zakładać utworzenie oddziałów w miastach wojewódzkich.

cytat z tej stronki wyzej
LA ARTE

ODPOWIEDZ