Przyszłość Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

Aha, nie wiem co Ci napisać, żebyś nie poczuł się obrażony. Zamknę się i nie będę się odzywał.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze:Aha, nie wiem co Ci napisać, żebyś nie poczuł się obrażony.
Widocznie pomyliłem fora - które to podstawówka tutaj rządzi ?
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

Przepraszam. Przemyślałem to, masz rację, miasto powinno zainwestować więcej zasobów w rozwój kierunków takich jak wzornictwo czy projektowanie graficzne. Ostatnie pytanie, masz może jakieś dane ile osób po tych dwóch kierunkach podjęło pracę w branży i dalej mieszka w Tarnowie?

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Phoenix »

JacLe pisze: Kraków, który jest obwiniany za naszą słabość gospodarczą, w turystyce może być źródłem naszego sukcesu.

Inne dziedziny na które można postawić to medycyna i ochrona zdrowia, wyprofilowana edukacja w szkołach średnich i wyższych, np. języki obce, pielęgniarstwo, informatyka, wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne.
Powinniśmy również wykorzystać szansę, którą daje nam obecność przemysłu chemicznego w mieście. Dzisiejsza "chemia" to innowacje, to szerokie przetwórstwo i kooperacja z innymi branżami w sektorze przemysłowym.
Kraków nie jest obwiniany za naszą słabość, To fakt a nie czyjeś widzi mi się, nie będzie też naszą szansą jesteśmy jak Ukraina w czasie EURO2012 nikt nie chciał tam jechać większość wolała mieszkać w Krakowie i na Ukrainę jeździła tylko na mecze.

medycyna i ochrona zdrowia ? jesteś pewien że można odwrócić trend w którym to Tranów jeździ do Krakowa się leczyć?
Edukacja "wyprofilowana" to powinna być wszędzie nie tylko w Tarnowie to jest generalnie problem całego kraju.

Miasto żeby się rozwijać musi mieć dostatecznie dużo przedsiębiorstw produkcyjnych które będą dostarczać pieniądze z poza jego granic, usługami nie zapewnimy sobie dobrobytu.

Przemysł chemiczny ? mówisz o azotach ?? teraz to musiałbyś wybudować "fabrykę konstrukcji grafenowych" to może byś mógł w kooperacje wejść.

Trudno jest z tak naprawdę z niewyspecjalizowanego miasta zrobić cokolwiek bez nakładu kasy, ale nikogo nie zniechęcam macie pomysły realizujcie je.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze:Przepraszam. Przemyślałem to, masz rację, miasto powinno zainwestować więcej zasobów w rozwój kierunków takich jak wzornictwo czy projektowanie graficzne. Ostatnie pytanie, masz może jakieś dane ile osób po tych dwóch kierunkach podjęło pracę w branży i dalej mieszka w Tarnowie?
Czy miasto inwestuje w kierunki na PWSZ ? Nie, nie zajmuję się prowadzeniem statystyk.

Dla zainteresowanych tematem aktualności z PWSZ ( Opublikowano 29 lutego 2016 )

"Pierwsi absolwenci w Instytucie Sztuki PWSZ
Obrony prac dyplomowych stanowiły zwieńczenie ponad trzech lat nauki dla pierwszego rocznika, który rozpoczął naukę w Instytucie Sztuki PWSZ zaraz po jego otwarciu w 2012 roku. – Pierwsze dyplomy trafią do dwunastu studentów z kierunków wzornictwo oraz grafika. Pozostali do obrony przystąpią najprawdopodobniej w maju – wyjaśnia Dyrektor Instytutu Sztuki PWSZ, dr Bartłomiej Bałut. http://pwsztar.edu.pl/33037-2/?param=UCZELNIA
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

JacLe postem o absolwentach chcesz mi powiedzieć że...
znacznymi środkami finansowymi w Tarnowie produkujemy potencjalnych 12 bezrobotnych? czy coś innego?.

Pracuje w branży projektowej znam rynek i wiem, że przebić się do fajnego zajęcia jest bardzo bardzo trudno. A na rynku tarnowskim nie potrzebujemy ludzi z wyższym wykształceniem na staże.
http://www.up.tarnow.pl/oferty_pracy/of ... 16346.html" onclick="window.open(this.href);return false;

PS
Jestem za tym, żeby każdy z nas robił to co lubi i do tego zawsze namawiam. Ale pokazuje też drugą stronę medalu, ponieważ uważam, że tak trzeba.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze:JacLe postem o absolwentach chcesz mi powiedzieć że...
znacznymi środkami finansowymi w Tarnowie produkujemy potencjalnych 12 bezrobotnych? czy coś innego?.
Złóż wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wygaszenie działalności PWSZ lub ograniczenie jej o kierunki artystyczne - uzasadnienie masz już gotowe.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

Pisałem parę postów wyżej, że nie chcę Cie obrazić... Jeszcze raz, przepraszam.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

Ale wy pierniczycie...
Dominik, co ci przeszkadza, że kształcą się graficy? Prawda jest taka, że jak staną frontem do klienta i zaczną go szukać sami a nie będą czekać aż to robota przyjdzie do nich i kopnie ich w dupę to mają duże szanse na sukces. Nie ma znaczenia czy projektant/grafik jest z Warszawy czy z Koziej Wólki, liczy się pomysł, zaangażowanie i determinacja.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen pisze:Dominik, co ci przeszkadza, że kształcą się graficy?
Dominik_PCH pisze:Pracuje w branży projektowej
No to już wiesz.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

Lord nie przeszkadza mi. JacLe, wymienił wzornictwo i projektowanie jako inne dziedziny na które warto stawiać w kontekście promocji Tarnowa. Znam, życie i wiem, że to jest bez sensu i powie Ci każdy kto siedzi w temacie. Nie jestem fanem alternatywnej rzeczywistości. Pracujesz w Krk, domyślam się, że widzisz już różnice.

@ Gościnny. Żałosny jesteś w tym momencie :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

Tak, pracuję w Krakowie, ale dla mnie to jest środek do celu: pracy z domu za euro lub funty, tak, jestem w tej bardzo fajnej sytuacji, że się tak da. Kwestia nabrania doświadczenia z dużym klientem, ot i wszystko.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

Amem gościu, duża piątka :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Goscinny »

Zdaje się, że miałeś nie interesować się Tarnowem, bo pracujesz w wielkim mieście, a jednak nadal wyszukujesz minusy w mieście, które opuściłeś. Może produkuj się na krakowskich forach?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

@Goscinny, nie chciałem żebyś się poczuł urażony moim zdaniem. Przeprszam, nie było to moim zamiarem.

ODPOWIEDZ