Przyszłość Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

Ja byłem w wakacie w Chorzowie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Jan Kowalski »

LordRuthwen pisze:Ja byłem w wakacie w Chorzowie.
W wakacje, czy na wakacie? :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Klipa201 »

Jak robić to z rozmachem , nie tylko wesołe miasteczko ale zoo , ogród botaniczny , planetarium , oceanarium( delfiny , krokodyle itd itd ) podejrzewam ze bylibysmy bezkonkurencyjni w temacie rozrywki w promieniu 200km ? może nawet dalej.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Trishelle »

Akurat na kompleks ogrodu botanicznego i zoo nadaje sie park sanguszkow wraz z ul. Lotnicza i terenami wokolo.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: gushman »

Klipa201 pisze:Jak robić to z rozmachem , nie tylko wesołe miasteczko ale zoo , ogród botaniczny , planetarium , oceanarium( delfiny , krokodyle itd itd ) podejrzewam ze bylibysmy bezkonkurencyjni w temacie rozrywki w promieniu 200km ? może nawet dalej.
My? Zamierzasz się dołożyć do takiej inwestycji? ;-)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Phoenix »

ojojojojojojojojoj
Widzę temat rozwija się merytorycznie bardzo dobrze w tarnowskim think tanku. Uczestnicy zdarzyli już się zwyzywać, obrzucić błotem, doszło też do szarpanin i niektórzy już dostali z laczka. Dyskusja nadal trwa i widać że co poniektórzy zaczęli wyciągać coś z pod pazuchy, padają okrzyki "mam w reku ostre rzeczy, mogę cie pokaleczyć"

Dlaczego Tarnów przyszłości to dyskusja o turystyce ? Aż tak źle tu jest że już nie ma co sprzedawać tylko pocztówki ?
Wiec merytorycznie.
Miasto któremu zależy powinno:
Zadbać o dostępność miejsc pod inwestycje: mieszkaniowe i przemysłowe ( usługowe )
Jak się ma obecna polityka miasta ze zwolnieniami podatkowymi i tak dalej ma ktoś jakieś dane?
Miasto może i powinno dawać, może i nawet darmowo przestrzeń biurową, ale konkretnym branżom, przemysł lekki nie generujący zanieczyszczeń nie wymagające ogromnych hal produkcyjnych czy linii logistycznych. Wszystko co zostanie stworzone w granicach miasta przyniesie mu więcej korzyści niż kolejny sklep odsprzedający dobra. Zaproponujcie jakąś branże. ( IT może drony :) Ma ktoś jakieś dane jaki bilns imp/exp ma tarnów ?

Ludzie przynajmniej niektóry chcieli by bardzo mieć nowe mieszkanie czego w Tarnowie prawie nie ma. budują się ze dla bloki jakaś szeregówka wszystko gdzieś w jakimś zadupiu. wiem że ekonomicznie w Tarnowie nie opłaca się kupować parceli w centrum burzyć tego co tam jest i postawić coś bardziej praktycznego. miasto Mogło by wyznaczyć nowe osiedla posłać tam ekipy z rurociągami, autobusy i jakoś z właścicielami się dogadywać wstępnie a inwestorom podawać na tacy gotowe rozwiązania. Nie jestem pewien ale chyba z sadem na Szujskiego jest problem z drzewami że duży koszt wycięcia i dlatego nie ma chętnych, tym mogło by się zając miasto, jak i z podziałem działki na mniejsze ( jeżeli potrzeba ) czy zaproponować doprowadzenie mediów, bądź drogi coś musi stać na przeszkodzie ( nie wspominając o cenie )

Komunikacja i logistyka. Z grubej rury wydaje mi się ze w mieście brakuje jednego mostu na rz. Białej na przedłożeniu ulicy Chemicznej do DW 973 mówiłem że z grubej
z drugiej mańki, PiS chce pobudzić transport rzeczny, już trzeba wiedzieć czy można i gdzie można by na Dunajcu w Tarnowie zorganizować nabrzeże ( terminal czy port to za duże słowo :):) ) oczywiście jeżeli Dunajec się nadaje do ruchu rzecznego bo jak nie to nie ma tematu.

Układ komunikacyjny przypomina gwiazdę, gdziekolwiek nie chcieli byście się dostać trzeba jechać przez centrum mniej lub bardziej. Żeby się rozwijać i odciążyć centrum trzeba organizować inne centra wypoczynku i rozrywki a nie tylko rynek i rynek. Brakuje połączeń przesiadkowych ( bo małe miasto ) ale powiedzmy ktoś z Tarnowca chce się dostać na azoty - musi dojechać do centrum. Gdzieniegdzie te autobusy jeżdżą ale nie wiadomo po co tak jak np linia 224 24 i 12 się prawie pokrywają. Teraz z naszym biletem godzinowym i elektronicznym przydało by się przemodelować układ komunikacyjny. Dojazdowe linie skrócić taż żeby można się było przesiąść na linie miejska typu 9 czy 0 która zawiezie nas na kolejną przesiadkę na linie dojazdową ( jak już ktoś z Koszyc do Woli musi dojechać ) Przykład linia nr 5 powinna zawracać jeszcze na JP II a nie pchać się do miasta - po co? Już i tak słoneczną jeździ z 15 linii na które można się przesiąść. Wszystkie linie podmiejskie pchają się do centrum Krakowska, Słoneczną albo Narutowicza.

No i dobra turystyka. Miasto ma 2 rzeki. Odkrycie. Dziwie się że nikt do tej pory nie wpadł na pomysł żeby je zagospodarować, na pewno możliwe są plaże i mogą byś kamieniste do tego poza obwałowaniami infrastruktura żeby tego woda nie zabrała. Być może jest możliwość niewielkiego spiętrzenia wody tak jak to jest na Dunajcu przy ujęciu wody i stworzenie małego kąpieliska, albo zalewu jak w Jurkowie, być może i jakieś rowerki by mogły pływać. Teren miedzy mostem kolejowym a mostem Mościckiego. Ulica wody jest w niewielkiej odległości od wału w sam raz na jakieś budki z hot-dogami czy magazyny zimowe itd a no i ratowników zatrudnić. Nie jest to atrakcja historyczna ale z dobrym zapleczem parkingiem linią autobusową mogła by przyciągnąć mieszkańców.

dobra starczy.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: mirak »

Phoenix spróbuj przeczytać co napisałeś. Mimo szczerych chęci mnie się nie udało. Napisz jeszcze raz, tym razem po polsku.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Phoenix »

No bez przesady, błędów nie ma, może trochę chaotycznie ale da się zrozumieć, fakt - zgubiłem kila przecinków i dużych liter. Mam napisać pismo urzędowe.
Próbowałem zobrazować moje pomysły, a nie napisać strategie rozwoju. Zabijasz moją kreatywność :)
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: pawel.n »

Wow :shock:

Aż 113 postów w tym wątku. To i tak dużo jak na "Przyszłość Tarnowa". Żeby mnie ktoś od razu nie krytykował nadmienię, że bardzo lubię to miasto, cisza, spokój. Czasem aż za duży. Uważam, że nasze władze nie robi nic by zatrzymać tendencję spadkową liczby ludności.
Promocja miasta. Odkąd tu mieszkam czyli od urodzenia, nie słyszałem o żadnej skutecznej reklamie Tarnowa, jego zabytków i innych obiektów historycznych bo trochę mamy. Czy miasto robi coś w kierunku zatrzymania młodzieży by ta zamiast wyjeżdżać do innych miast czy też za granice zostawała i studiowała? Czy na PWSZ otwierane są konkurencyjne kierunki kształcenia lub takie, po których student będzie miał pewność znalezienia pracy w Tarnowie? Ja mam dość słuchania przy każdych wyborach, że "zrobiliśmy tyle nowych chodników, tyle dróg wyremontowaliśmy" i co? Dziwnym trafem miasto nadal pustoszeje, ciekaw jestem dlaczego.. chyba to nie tak działa.
Póki nikt ogarnięty, z ambicjami się nie weźmie za ratowanie tego miasta to niebawem nikt tu nie zostanie.

A co do gdybania. Moim skromnym zdaniem miasto powinno wykorzystać swoje geograficzne położenie i miano Biegunu Ciepła w postaci zachęcania zmęczonych krakowiaków czy też rzeszowian miejskim zgiełkiem oferując im czyste powietrze, cisze oraz możliwy szereg atrakcji wodnych. Marzeniem byłoby zachęcenie inwestora do budowy basenów termalnych pod Górą św. Marcina.

Przykład: Bałtów, Zator, Inwałd. Można? Można.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Cubaza »

Czyste powietrze? Atrakcje wodne? My też nie mamy czystego powietrza i inni mają też atrakcje wodne. Tylko tyle napisze bo zresztą się zgadzam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Phoenix pisze:ojojojojojojojojoj
...Dlaczego Tarnów przyszłości to dyskusja o turystyce ? Aż tak źle tu jest że już nie ma co sprzedawać tylko pocztówki ?
Wiec merytorycznie.
Miasto któremu zależy powinno:
Zadbać o dostępność miejsc pod inwestycje: mieszkaniowe i przemysłowe ( usługowe )...

...Komunikacja i logistyka...

...No i dobra turystyka...

dobra starczy.
Turystykę zaproponowałem do dyskusji jako jeden z filarów rozwoju miasta. Dlaczego turystyka pierwsza - bo to akurat jesteśmy realnie w stanie ruszyć na tą chwilę. Mamy już bazę do dalszego rozwoju, do którego potrzebne są dobre pomysły i pieniądze. Co najważniejsze w turystyce nie potrzeba wysoce specjalistycznej wiedzy ani wykształconych kadr, z czym w Tarnowie jest duży problem.
Kraków, który jest obwiniany za naszą słabość gospodarczą, w turystyce może być źródłem naszego sukcesu.

Inne dziedziny na które można postawić to medycyna i ochrona zdrowia, wyprofilowana edukacja w szkołach średnich i wyższych, np. języki obce, pielęgniarstwo, informatyka, wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne.
Powinniśmy również wykorzystać szansę, którą daje nam obecność przemysłu chemicznego w mieście. Dzisiejsza "chemia" to innowacje, to szerokie przetwórstwo i kooperacja z innymi branżami w sektorze przemysłowym.
Po pierwsze jednak musi zostać opracowana odważna i profesjonalna strategia rozwoju, która byłaby realizowana z korporacyjną dyscypliną - jeśli do tego nie dojdzie i Tarnów będzie dalej zarządzany w dotychczasowy sposób, miasto przegra przyszłość.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne.

Tu nigdy nie nic nie osiągniemy jako grupa. Nawet się nie zbliżymy do takich ośrodków jak Łódź, Krk, Wrocław, Wawa, Gdańsk (rynek skandynawski) czy nawet Rzeszów. Pojedyncze jednostki mają szansę się przebić i zaistnieć na rynku Polski czy EU, ale nigdy nie zrobimy tego grupą. Pomijam fakt, że w Tarnowie nie ma zapotrzebowania wyspecjalizowane usługi projektowania graficznego.
Piszę jak jest.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Dominik_PCH pisze:wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne.

Tu nigdy nie nic nie osiągniemy jako grupa. Nawet się nie zbliżymy do takich ośrodków jak...
Widzę, że tryskasz optymizmem od rana - " nie od razu Kraków zbudowano ". Pisałem o rozwoju edukacji w Tarnowie w wybranych kierunkach. Możliwości pracy zdalnej z czasem będą coraz większe.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: Dominik_PCH »

JacLe czy pracujesz albo jesteś związany z branżą projektowania? pytam z ciekawości.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Przyszłość Tarnowa

Post autor: JacLe »

Nie, nie jestem projektantem ani grafikiem. Temat w jakimś stopniu znam poprzez moich znajomych i przez kontakty związane z prowadzeniem mojej działalności.
L'union fait la force

ODPOWIEDZ