Przyszłość Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Przysz³ość Tarnowa

Post autor: Stradie »

Z uwagi na to, że na Forum Polskich Wieżowców mój wątek o nazwie "Polska przyszłości" wywołał obszerną dyskusję, w której zawierają sie bardzo ciekawe pomysły i wizje, postanawiam założyć tutaj podobny temat, ale dotyczący tylko Tarnowa. Jako materiał dodatkowy zamieszczę ciekawą dyskusję wygrzebaną na Forum Tarnowskich Inwestycji. Polecam przeczytanie postów od tej strony, do nowszych: LINK
Przyznam, że nie odwiedzam często tego forum ze względu na brak konta, ale to nie znaczy, że nie znajdą się tam perełki w formie tego :)


Autor tematu
Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Żeby rozwinąć jakoś temat umieszczę tutaj stategię rozwoju miasta 2020:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/cont ... rojekt.pdf

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Piszesz o tej strategii na, którą najwyższy szczebel reaguje ironicznym uśmiechem i szybko ucina dyskusję ?:)
Z moim zdaniem, pod ten dokument możesz podciągnąć wszystko, każdy projekt.
Strategia rozwoju chyba wypłyneła przed wyboramiiiii ? [:


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Wow, na profilu FB Dawida S (z UM) wywiązała się taka dyskusja o przyszłości Tarnowa, że ... normalnie wow... Spróbujcie sobie tam zerknąć, przeklejać nie chcę. Zaprosiłem uczestników do przeniesienia dyskusji do tego wątku na naszym forum. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Pan Krzysztof Głomb zareagował pozytywnie...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Marcin Zaród pisze:Wow, na profilu FB Dawida S (z UM) wywiązała się taka dyskusja o przyszłości Tarnowa, że ... normalnie wow... Spróbujcie sobie tam zerknąć, przeklejać nie chcę. Zaprosiłem uczestników do przeniesienia dyskusji do tego wątku na naszym forum. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Pan Krzysztof Głomb zareagował pozytywnie...
Daj jakiegoś linka, bo ciężko do tej dyskusji trafić.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

http://www.facebook.com/dawid.solak?ref=ts

Pod wpisem "Wczorajsze spotkanie Projekt Tarnów pokazuje, że jest siła :) "...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Pan Krzysztof już się zarejestrował na Agorze :)
Może ujawni coś więcej na temat tego centrum przy Piłsudskiego, "latarników" itd.


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

To ja mam w takim razie pytanie do Pana Krzysztofa. Napisał Pan na Facebooku, że się nie da w Tarnowie. Jak w takim razie wygląda sprawa z InfoTechMedem (MwI są częścią konsorcjum), jak jest szansa na powstanie, na jakich warunkach, jak by to miało wyglądać. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

cytuje:
Krzysztof Głomb: Tarnów w ciagu najbliższych 20 lat będzie obumierać jako miasto zdolne do autorozwoju, jeśli nie znajdzie jednoznacznego wektora rozwojowego powiazanego z tak krytykowana przez Ciebie kreatywnością i innowacyjnymi technologiami. 30 min pociagiem i 45 min autostradą do Krakowa - to oznacza znaczące zmniejszenie zapotrzebowania na wszelkie usługi definiowane dotychczas jako subregionalne. Katalonia będzię kupować pod Krakowem - to znany syndrom rozwojowy metropolii, tak jest już wszędzie na świecie. Ludzie młodzi pozbawieni rynku pracy odpowiadajacego ich kwalifikacjom w gospodarce wiedzy (informatyka, edukacja w dziedzinach wyspecjalizowanych, usług świadczonych ich naturalnymi kanałami - tj Internetem i telewizja interakctywną) oraz skonfrontowani z klerykalno-PISowskim elektoratem będą wyjeżdżali (tak jak Twoje dzieci i moje) z Tarnowa z racjonalnych powodów. Zresztą będzie ich w rocznikach coraz mniej - PWSZ i inne szkoły wyższe wpadną juz za kilka lat w pętlę budżetowych kłopotów. Tarnów pozostanie faktastyczną, miła, wygodną, kulturalno-etnograficzną sypialnią, ale głównie starszych ludzi, którzy nie nie utrzymają miasta na obecnym poziomie świadczeń budżetu miasta. Nie będzie wpływów z podatków po prostu. Z takim scenariuszem trzeba się Jurku mierzyć. I trzeba widzieć jego ryzyko - gdy słucham argumentów, że tak jak jest jest fajnie i nie zmieniajmy tego, bo NAM jest fajnie, to reaguję twardo i jednoznacznie. NIE zgadzam sie. Mogę jasno przedstawić swoje argumenty dla tych, którym zalezy na mieście.

Moim zdaniem.
Ten czarny scenariusz ma miejsce. Proces już się rozpoczął kilka jak nie kilkanaście lat temu i postępuje.


GLOMB
Metoikos
Posty: 4
Rejestracja: 30-10-2011, 23:36

Post autor: GLOMB »

Od kilku lat, na ile pozwalaja mi moje zawodowe zajęcia i pasje, staram sie porzadkować analizy na temat Tarnowa. Pewnie chętnie bym je przedstawił publicznie w formie prezentacji, czy czegoś w rodzaju wykładu, ale w naszym mieście nie znajduję zachęty do takich działań.

Wpis jakiego wczoraj dokonałem, jest wątkiem polemicznym, nie zaś prezentacją rozwiązania, które istnieje i jest możliwe do wprowadzenia w życie przez władze i ludzi/instytucje/organizacje zainteresowane rozwojem Tarnowa - nie w tradycyjnym sensie, lecz zgodnie ze współczesnymi regułami gry.

Zatem - jeśli znajdzie się forum tarnowian aktywnych i zainteresowanych nie tylko krytyka, ale poszukiwaniem pozytywnych propozycji, oddaję się do dyspozycji!

Podpisanie listu intencyjnego to tylko pierwszy krok w bardzo niepewną przyszłość. Zobaczymy - kluczowy będzie stosunek władz do tego przedsięwzięcia, stanowiącego komponent szerszego obrazu rozwoju miasta, jak go widzę wraz z kolegami z InfoTechMed.

Podpisanie porozumienia InfoTechMed to tylko pierwszy krok. Najważniejszy ruch jest po stronie władz miasta. Zobaczymy już wkrótce, czy popierają proponowany przez nas kierunek rozwoju miasta, czy też go ignorują.

Nie bardzo wiem o jakim centrum przy Piłsudskiego Pan pisze? Informacje na temat projektu POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS) i latarników można znaleźć w profilu http://www.facebook.com/polskacyfrowa i w serwisie mojej organizacji htto://www.mwi.pl (w kilku miejscach).

Za kilka tygodni zosrganizujemy w Tarnowie wydarzenia rozpoczynające blisko trzyletnie działania PCRS wsparte środkami unijnymi. Proszę zatem o trochę cierpliwości.
Pozdrawiam wszystkich na Forum!

KG
Ostatnio zmieniony 01-11-2011, 10:44 przez GLOMB, łącznie zmieniany 1 raz.
KG

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

GLOMB, dziś mam dobry dzień, więc będzie bez warna, na przyszłość:
1. Pisz w jednym poście a nie odpowiadaj sam sobie.
2. Jeśli już zamieściłeś post, a o czymś zapomniałeś, to użyj opcji edytuj, która jest aktywna do 2 godzin od publikacji.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Mam pytania.
1. Jaki realny pomysł /nie hasła typu: wczoraj było zebranie jest moc, będziemy działać/ ma konsorcjum na zatrzymanie odpływu zdolnej młodzieży z Tarnowa. Pisze w kontekście czarnego scenariusza, wklejonego powyżej.
2. Dlaczego miasto chce lokować centrum INFO-TECH-MED na terenach projektu ponadregionalnego centrum sportowo rekreacyjnego ?. Budowa konsorcjum to mogiła dla projektu ponadregionalnego centrum sportowo-rekreacyjnego. Projektu z którym prezydent szedł do wyborów i wygrał. Wizualizacje do dziś dumnie stoją w centrum miasta.
3. Jak pana zdaniem wygląda miasto Tarnów w internecie ?
4. Czy jest inny sposób, żeby zobaczyć pana analizy dotyczące Tarnowa ? ewentualnie jaki temat prelekcji, to może uda się zorganizować konferencję.
5. Kiedy będziemy wiedzieć czy miasto jest przychylne projektowi i idzie to w dobrą stronę?.
6. Ostatnie: Gdzie można wysyłać C.V. ? :)


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Ad. 2. Po co się niezdrowo podniecasz. Ewentualny park technologiczny w żaden sposób nie będzie kolidować z centrum sportowo-rekreacyjnym. Hala ma powstać w zupełnie innym miejscu niż park, a na amfiteatr przewidziano miejsce zaraz obok.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie podniecam się, pytam, ale nie Ciebie!! tylko pana Krzysztofa Głomba.


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Podniecasz się, podniecasz, albo parkiem technologicznym, albo skateparkiem (tak jakby nie było innych ważniejszych rzeczy do zrobienia), albo zmianą pracy. Nie pasuje Ci obecna to ja rzuć, a nie pajacuj.
A po drugie, co to KG jest przedstawicielem miasta, że go pytasz dlaczego miasto coś chce zrobić? A nawet nie wiesz, że park technologiczny to nie miejska inwestycja.

ODPOWIEDZ