Tarnowskie media

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Tarnowskie media

Post autor: gushman »

Chyba nie ma takiego tematu. Ale już jest. Na początek coś, co mnie wprawiło w osłupienie i przyprawiło o myśli sambujcze. :) Brak mi słów, choć żuciłem kilka przekleństw pod nosem. Główny news:

www.PulsTarnowa.pl

Obrazek

A ja myślałem, że tylko na portalach sportowych piszą nastoletni grafomani ze wszystkimi ainterpunkcjami, aortografiami i awersjami do nauki...


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Może to ich sposób na reklamę? :-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Być może, bo aż nie chce mi się wierzyć w wyjątkowe szczęście autora do poprawnego napisania słowa "kożuch". :) Prawdopodobieństwo, że dobrze wytypuje pisownię było niskie ze względu na namnożenie się ortów. A jednak udało się. Może jednak zna zasad a błędy robił z premedytacją? :) Znaczy się, że dałem się podpuścić? :D

Ale i tak zachęcam do dalszej dyskusji: jak oceniacie lokalny rynek medialny, co sądzicie o jego przedstawicielach, czego brakuje.

Wracając do Pulsu, jeszcze jedno mnie zastanawia: np. ten news to przeróbka wiadomości agencyjnej PAP: http://www.pulstarnowa.pl/wydarzenie27_ ... _duzo.html. Jednakże próżno na tej stronie szukać wzmianki o tym, że to nie jest autorski tekst reakcji a kopia. To może się szybko i źle dla portalu (czy też całej sieci portali) skończyć.
Ostatnio zmieniony 25-11-2009, 13:52 przez gushman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6877
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

gushman pisze:jak oceniacie lokalny rynek medialny
Leży.
gushman pisze:co sądzicie o jego przedstawicielach
W niektórych przypadkach (patrz wyżej) żenada
gushman pisze:czego brakuje.
Tak na prawdę wszystkiego, ale rzetelności chyba najbardziej, portal miejski odstaje od prywatnych strasznie, na jego niekorzyść naturalnie.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Absolutny numer jeden tarnowskich mediów to TTK cz MTK :lol: Tyle lat i żadnej zmiany na lepsze. Jakim cudem taka amotorszczyzna utrzymuje się na rynku? Czyżby była odbiciem potrzeb tarnowian, którym nic lepszego nie potrzeba?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

O czym my tutaj w ogóle mamy dyskutować ?

Kim na co dzień są Ci "dziennikarze", którzy piszą do różnych portali internetowych i nie tylko portali...

Jakie miasto - taka cała reszta. Tyle. Wystarczy sprawdzić ilu z nich to wykwalifikowana kadra dziennikarska.

No ale przecież nie powinno was to dziwić. Tylko w Polsce jest możliwe by elektryk był prezydentem, geodeta ministrem zdrowia czy skarbu państwa, itd...


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Tarnowskie media

Post autor: Dorota1975 »

gushman pisze:Chyba nie ma takiego tematu. Ale już jest. Na początek coś, co mnie wprawiło w osłupienie i przyprawiło o myśli sambujcze. :) Brak mi słów, choć żuciłem kilka przekleństw pod nosem. Główny news:

www.PulsTarnowa.pl

Obrazek

A ja myślałem, że tylko na portalach sportowych piszą nastoletni grafomani ze wszystkimi ainterpunkcjami, aortografiami i awersjami do nauki...

jeśli dobrze kojarzę, to zdecydowanie nie tak wyglądają 'dog station' w Tarnowie, a o ich postawieniu napisano kilka zdań. I z tej info wynika, że... zgadnijcie - kto, co i po kim ma sprzątać? W połowie info zdziwiłam się mocno. Cyt. '' To właśnie od psich odchodów biorą się u naszych zwierzaków choroby nosa, na odchodach są bakterie, które przenoszą się na nos zwierzęcia, a potem on musi cierpieć ;( Można tak, ale czy nie lepiej sprzątać po sobie, w ten sposób uniknąć choroby psa i śmierdzącego obuwia. '' Na szczęście ostatnie zdanie w tej info rozwiewa wątpliwości.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

ten pulstarnowa to nie wiadomo kto robi. Zobaczcie ile oni maja miast tak zrobionych. Napisali (albo przerobili) skrypt do zarządzania i próbują reklamować się w radio. A poziom "portalu" jest cienki jak skórka z pasztetowej.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Boruta pisze:Absolutny numer jeden tarnowskich mediów to TTK cz MTK :lol: Tyle lat i żadnej zmiany na lepsze. Jakim cudem taka amotorszczyzna utrzymuje się na rynku? Czyżby była odbiciem potrzeb tarnowian, którym nic lepszego nie potrzeba?
tylko pytanie, co tarnowianie oglądają w MTK - lokalny serwis (nie potrafię tego słuchać), lokalne programy (relacja z weekendowych zawodów powtarzana przez tydzień... itp.) czy bardziej nastawiają się na programy innych stacji, dostępne właśnie poprzez MTK.

MTK ma sporo programów, za które płacą lokalne samorządy - powiat, gmina czy nawet miasto. I biznes się kręci...

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Mam takie pytanie do oglądających TTK. Czy w ich "wiadomościach" była jakakolwiek wzmianka o otwarciu GT? Osobiście oglądałem informacje w dzień otwarcia i jeden później i nic nie było. Może później coś było?

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Taka ciekawostka: portal, o którym mowa w pierwszym wpisie, już nie istnieje. :) Ogólnie cała sieć polskich "pulsów" kipnęła. W sumie to nic dziwnego. Mieli zdaje się duże koszty a działali totalnie amatorsko i trochę bez głowy.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

gushman pisze:Taka ciekawostka: portal, o którym mowa w pierwszym wpisie, już nie istnieje. :) Ogólnie cała sieć polskich "pulsów" kipnęła. W sumie to nic dziwnego. Mieli zdaje się duże koszty a działali totalnie amatorsko i trochę bez głowy.
Ciekawe tylko skąd znaleźli na to kasę, chyba że to tylko przykrywka do brudnych interesów była.

Swoją drogą nie głupi pomysł, z taką siecią portali tylko możnaby to zrobić trochę inaczej. Np. żeby byłą zakładka ogólnopolska (np. kraj) i lokalna z danego miasta :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Z tego co pamiętam to tam strasznie mieszali - trochę newsów lokalnych z ogólnopolskimi i to tak bez ładu i składu. Do tego strasznie nierzetelni byli, bo nie podawali źródła newsa gdy czerpali go na przykład z PAPu. Kto wie, może też miało jakiś wpływ na koniec.

Wystartowali ostro, w Tarnowie wynajęli 3-4 najdroższe blb od sieciówki. W tej cenie mogli mieć nawet 18-25 blb od lokalnych firm! Widać, że inwestor był mało zasobny, skoro sieć portali może z kwartał działała...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Ciekaw jestem ile osób się tym zajmowało. Prawda jest taka, że bez znajomości lokalnych rynków, odpowiednich kontaktów i wiedzy, wiele się nawojuje w tym temacie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jak dla mnie wyglądało to tak: kupili jakiś system portalowy, mnóstwo domen www.pulsxxxxxxxx.pl odpalili to wszystko i liczyli, że jakoś to będzie. Ktoś z doskoku szukał na lokalnych portalach informacji lokalnych i je kopiował, ew. zmieniał (co było widać :)). Nie wiem na co liczyli robiąc taki kombajn. Jak widać, przynajmniej w Tarnowie, nie zagrozili żadnemu lokalnemu portalowi.

ODPOWIEDZ