Co przydałoby się w naszym pięknym mieście

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Są ważniejsze potrzeby : DROGI,
Na wzór b. prezydenta Clintona nasz prezydent powinien sobie napisać na ścianie dużymi literami "DROGI, głupcze!" :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


wejss
Rhetor
Posty: 1644
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Zamek odbudować. Był by wspaniałą atrakcją turystyczną.


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Tak czytam te niektóre życzenia i już wiem dlaczego budujemy fontanny na kredyt mając ponad 50% zadłużenia..... Trochę wyobraźni ludzie ! Jeśli będziemy chcieli żeby miasto nam budowało jakieś teatry, filharmonie, lotniska, centra mając służyć mieszkańcom(wtf?!) to nigdzie nie zajdziemy! Na takie rzeczy przychodzi czas, ale najpierw musimy się rozwinąć, a że chcemy mieć na siłę wszystko to ten rozwój blokujemy publicznymi wydatkami(tu mówię ogólnie o kraju). I mamy basen za który płacimy 17zł/h i bilety autobusowe za 4zł. Oczywiście uwzględniając dotacje miejskie z naszych podatków :)

Czego mi brakuje? Toru wyścigowego :P Zamiast fontann, teatru czy bezsensownej rewitalizacji krakowskiej zrobiłbym właśnie tor bo na pewno jest na to większy popyt niż na te bzdury.

A czego mi nie brakuje, a wręcz rzygam tym? Infrastrukturą drogową. Fajnie, że są drogi ale wysyp świateł, co raz gorzej (czyt.bezpiecznie) ustawionych oraz bzdurnych wysepek mnie dobija. Przydałby się ktoś z głową do zarządzania tym. Oraz do sensowniejszego rozdzielania kasy na inwestycje drogowe


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Miejsc pracy nam brakuje. Coś poza branżą spożywczo-supermarketową na 3 miesiące by się przydało. Jakiś zakład produkcyjny, fabryczka. Na chwilę obecną nie ma żadnej roboty poza sklepem i oponami Dębica...


Autor tematu
Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Wobec tego co piszecie, to głównym czynnikiem jakiego nam trzeba, to mieszkańców. :mrgreen:


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Keleos pisze:Miejsc pracy nam brakuje. Coś poza branżą spożywczo-supermarketową na 3 miesiące by się przydało. Jakiś zakład produkcyjny, fabryczka. Na chwilę obecną nie ma żadnej roboty poza sklepem i oponami Dębica...
Czas na roboty publiczne w celu walki z bezrobociem :mrgreen:

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

strasznie jestem ciekaw czy/kto odgrzebie pomysły specjalnych stref ekonomicznych - kupę miejsca jest do wykorzystania, już nie mówię tylko o plastikowej dolinie, która zarósłszy chaszczami dostaje uwiądu ale o azotach i mechanicznych. i żeby było jasne - nie chodzi mi o takie coś jak w mielcu - wydzielone terytorium - tylko o ściągnięcie i uprzywilejowanie na terenie całej aglomeracji takich inwestorów, którzy z jednej strony wygenerują zatrudnienie a z drugiej - zostawią na miejscu podatki. infrastruktura jest jaka jest (ogólnie na polskim tle nie najgorzej bo kiepskie drogi wyrównuje w części kolej), trzeba tylko dobrego managementu, żeby to wykorzystać.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Brakuje przede wszystkim miejsc pracy. Zachęcić dużych inwestorów, a nie rzucać biurokratyczne kłody pod nogi. Będzie praca, będzie więcej mieszkańców. Dalsza rewitalizacja starówki jest jak najbardziej potrzebna aby ci co zostali w kraju lub mają zamiar wrócić mieli możliwość mieszkania w schludnym mieście, bez zarzyganych i usyfionych jak dawniej skwerów lub innych miejsc. Drogi, drogi i jeszcze raz drogi... Zdecydowanie za dużo banków w centrum, ale na to niestety włodarze miasta nie mają bezpośredniego wpływu.


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

Przydało by się odpowiednie zaplecze sportowe,bo to istniejące jest już dawno przestarzałe.
Mam na myśli nowoczesny i funkcjonalny stadion wraz z infrastrukturą,oraz hala widowiskowo-sportowa z prawdziwego zdarzenia na 6-7 tyś ludzi.
Poza tym brakuje w naszym mieście sportu na naprawdę wysokim ogólnopolskim poziomie ligowym(piłka,kosz,siatka)Celowo nie wymieniam żużla,bo to co od dwóch sezonów nam prezentują jest delikatnie mówiąc żenujące.

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

sportu, jakiegokolwiek, na ligowym poziomie nie będziesz miał jak nie będziesz miał sportowców. dlatego trzeba celować w dzieciaki - im sprawiać warunki do rozwoju, dla nich budować infrastrukturę i zapewniać opiekę trenerską tym wybijającym się, bo inaczej nabudujesz obiektów, które będą stały puste :/
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Nunuss
Obywatel
Posty: 86
Rejestracja: 22-07-2011, 15:29
Lokalizacja: Tarnów / Zalasowa

Post autor: Nunuss »

w Tarnowie brakuje szczęśliwych ludzi, uśmiechniętych, pozytywnie myślących. Myślę,że gdyby każdy zmienił nastawienie do życia, to można byłoby osiągnąć wszelkie inne, materialne rzeczy. A bez tego ani rusz. W Tarnowie panuje trend : robią coś - ŹLE, nie robią - też ŹLE, wystarczy tylko poczytać komenatrze w tarnow.net.pl
Live the life you love, and love the life you live Ą


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Nunuss, nie bez powodu tarnowska agora ma pseudonim, forum wiecznie niezadowolonych ;) To tak na marginesie :P Więc to nie tylko na tarnow.net.pl ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

widocznie coś w tym musi być - a ludzie nie narzekają, że coś się robi, ale że robi się to bez sensu, za ogromne pieniądze i źle.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Cubaza pisze:nie bez powodu tarnowska agora ma pseudonim, forum wiecznie niezadowolonych
Jakbym słyszał mojego brata :P
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


Cubaza
Rhetor
Posty: 3799
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Eredhel pisze:
Cubaza pisze:nie bez powodu tarnowska agora ma pseudonim, forum wiecznie niezadowolonych
Jakbym słyszał mojego brata :P
To nie ja ;) Nie jestem Twoim bratem :P Ktoś gdzieś kiedyś tak u nas napisał :P Że to forum wiecznie niezadowolonych ludzi ;)
Mam tylko siostrę :P

ODPOWIEDZ