Co przydałoby się w naszym pięknym mieście

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Co przyda³oby się w naszym pięknym mieście

Post autor: Navyy »

Postanowiłem zamieścić wątek o takim tytule, gdyż jestem ciekawy czego według was w naszym mieście jest zbyt mało, albo nie ma wcale, a być powinno :)

Ja uważam, że jako duży ośrodek miejski w tej części Polski Tarnów powinien mieć wielofunkcyjne centrum będące symbolem miasta jako mocnego ośrodka regionalnego, jednocześnie służące nietylko mieszkańcom miasta, ale przede wszystkim regionu. Według mnie takie centrum powinno znajdować się na terenach owintaru, ale temat był wałkowany już wielokrotnie i z tego nici. Jednak taka inwestycja powinna znajdować się w miejscu dobrze skomunikowanym stanowiącym serce Tarnowa.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Wg. mnie brakuje nam filharmonii, baza akademicka jest ciągle zbyt mało rozwinięta, ponadto nie mamy porządnego lotniska. Jednak te elementy są powoli realizowane więc nie jest źle.

Czy czegoś jest za dużo ?? Cóż dobrego nigdy za wiele, jedynym mankamentem mogą być powtarzające się sklepy tej samej marki w różnych Centrach Handlowych ale skoro się opłaca...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7669
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ricardo pisze:brakuje nam filharmonii,
Dopóki nie będzie jak do tej filharmonii dojechać, to ja wolę, żeby miasto kładło nacisk na drogi... Inaczej do tej filharmonii będziemy chodzić w zabłoconych walonkach, a podjeżdżać traktorami.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Zgadzam się z ad2222...drogi przede wszystkim bo to w znacznym stopniu przyspiesza dalszy rozwój. Potem dalej rozwijać bazę akademicką.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Baza akademicka rozwija się BŁYSKAWICZNIE - jeszcze parę lat temu Tarnów nie miał własnej wyższej uczelni. Tu nie ma co narzekać - pewnie, że jak Tarnów miał więksża kasę to było by szybciej. Tu się należą DUŻE brawa władzy za rozwój wyższego szkolnictwa w Tarnowie.

Co do filharmoni to BEZ JAJ - filharmona to OGROMNE pieniądze, których NIE MAMY. I tu zgadzam się, że najpierw należy doprowadzić do ładu infrastrukturę drogową - a nie inwestować w mocno wątpliwe przedsięwzięcie. Zresztą mamy Mościckie Centrum Kultury z transmisjami Oper i bardzo dobrą salą - w której można koncerty urządać. Do filharmoni w Tarnowie i okolicach nie chodziło by na tyle dużo ludzi by opłacało sie budować gmach i zatrudnić personel.

Są ważniejsze potrzeby : DROGI, Lotnisko, budowa Centrum Administracyjnego (by w końcu wszytko było w jednym budynku), rozbudowa stref i terenów pod inwestycje i budownictwo.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6871
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Spalarnia śmieci., krematorium, bo niedługo albo będziemy mieszkać na śmietnisku albo na cmentarzu.


Lilith
Proedroj
Posty: 358
Rejestracja: 19-11-2009, 11:13

Post autor: Lilith »

Według mnie potrzebne jest przejście nad- lub podziemne przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Krakowskiej. Skręcić w lewo na tym skrzyżowaniu graniczy wręcz z cudem przez ludzi, którzy jak osły włażą na przejście nie patrząc na nic.


aaee
Archont
Posty: 659
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Skrzyżowanie ulic Krasińskiego i Krakowskiej najlepiej to by całe zmodernizować...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Taaa, znając sposoby na modernizację skrzyżowań, to by tam rąbnęli 3-4 stopniowe światła. (tak jak na Klikowskiej/Szujskiego - tragedia)


piotrek17-1992
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 28-02-2011, 14:18

Post autor: piotrek17-1992 »

drogi , kanalizacje , wybudowac jakieś baraki dla tych rumunów i żuli , hale jakąś wybudować albo jaskółke zmodernizować .


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Przebicie Mościckiego-Krakowska.

I tu dobra wiadomość - od ronda przed mostem na Białej będą już budować ulicę w stronę Mechanicznych (do strefy aktywności), która w drugim etapie zostanie przeciągnięta aż do Krakowskiej...

Przypominają się tu nasze pomysły o poprowadzeniu takiego przebicia w tamtym rejonie (różnica jest taka, że nasze przebicie szło wzdłuż Białej i dochodziło w rejonie mostu na Białej do Krakowskiej, a tutaj jakimś cudem mówią o poszerzeniu wiaduktu w okolicy Warsztatowej, żeby auta z przebicia tamtędy przepuścić...).. Jak oni to niby planują, żeby droga zaczynająca się przy rondzie na moście na Białej-Mościckiego, w dalszym odcinku w ten wiadukt trafiała?


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ciekawy jestem, czy to przebicie do krakowskie ma w planach też PKP bo przecież robi teraz remont torów a pewnie przebicie będzie wymagało wiaduktu ...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Podobno miasto napisało do PKP, żeby uwzględnili przy modernizacji linii poszerzenie istniejącego wiaduktu pod torami w okolicy Warsztatowej... Tylko jak niby chcą dojść przebiciem w to miejsce?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

W lutym tego roku usłyszałem nieoficjalną informację od przedstawiciela TZDM-u, że dalsze dojście przebicia od ronda Mościckiego-Czysta do strefy przy ZM, a następnie do ul. Krakowskiej jest planowane poprzez wybudowanie WD /wiaduktu drogowego/ na linią kolejową E 30, a następnie wzdłuż nasypu kolejowego do obecnej ul. Warsztatowej i tą zmodernizowaną ulicą, włączenie się do ul. Krakowskiej. I było to planowane po roku 2015.

Dlatego jestem zdziwiony informacją o modernizowaniu tych dwóch wiaduktów łączących ul. Kochanowskiego z ul. Warsztatową. Czyżby w ramach oszczędności coś się zmieniło?
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

To dwie różne inwestycje - te dwa nieszczęsne widukty będą przebudoawne niezależnie od połączenia Czysta/Krakowska. I obie są w planach.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ