Kolejki pod WBK - akcja "akcja"

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Kolejki pod WBK - akcja "akcja"

Post autor: rzuf »

O co chodzi z tymi akcjami azotów..? Ogromne kolejki widzę codziennie pod bankiem, a dokładniej do punktu azotow.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

O dziś też widziałem na Słonecznej kolejkę jak za komuny do banku. O co kaman ?


Bastekxyz
Archont
Posty: 942
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

W skrócie:

Jeśli masz akcje azotów - dostajesz kolejne w ramach dywidendy, ale musisz je wykupić, lub zrzec się ich [tych nowych] i dostajesz za nie kase. Wypłaty zostały przedłużone do poniedziałku.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jeżeli ktoś ma akcje Azotów to dostał specjalne Prawa Poboru... czyli np. na jeżeli ktoś ma 100 akcji, może zakupić 63 akcje po specjalnej, niższej cenie. Lub sprzedać prawa poboru, które mniej więcej warte są 311 zł (za 100 akcji).

Ja tam mam w mBanku i nie muszę stać pod BZWBK - kupię sobie w domu! :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Szybszy
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 16-04-2010, 23:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Szybszy »

jak się nie wiedziało o co chodzi (a dopiero dzisiaj się pod bank przeszedłem sprawdzić zapytać tych z kolejki, ale były też informacje na ulotkach) to wychodziło niezwykle ciekawe zjawisko obserwacyjne:

7.30 rano kolejka aż za róg budynku jak za PRLu (o co chodzi???)

16.30 po południu, kolejka dalej stoi, o połowę krótsza (de javu?)

kolejny dzień, sytuacja się powtarza,

i tak chyba co najmniej przez 3 dni z rzędu

tak właśnie myślałem, że jak lud cierpliwość trenuje, to musi chodzić o akcje i udziały


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Ale za czym ci ludzie tak stoją? Żeby kupić akcje nowej emisji czy sprzedać prawa poboru? A co się dzieje jak nie sprzedam praw poboru?


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

fiber pisze:Ale za czym ci ludzie tak stoją? Żeby kupić akcje nowej emisji czy sprzedać prawa poboru? A co się dzieje jak nie sprzedam praw poboru?
Jak nie sprzedasz to przepadają :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


4r73k
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 25-10-2010, 18:42

Post autor: 4r73k »

Panowie można prosić jakieś szczegóły? Mam akcje azotów a pierwsze słyszę o tym co piszecie. Będę wdzięczny za informację jak najlepiej załatwić sprawy i gdzie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

No właśnie trochę to dziwne, że jedni dostają a inni nie. Też mam akcje, i chciałbym "dywidendę" ale nie mam czasu na stanie w PRL-owskich kolejkach... Co to ma być?! :evil:


Bastekxyz
Archont
Posty: 942
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

fiber pisze:Ale za czym ci ludzie tak stoją?
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Stoją bo szkoda przepuścić tych kilku stówek. rzuf, PRL-owskie kolejki miałbyś nawet w Media Markt jakby rozdawali telewizory za darmo ;)


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Nie rozumiem jak ktoś mając akcje danej spółki notowanej na GPW nie zna podstawowych zasad funkcjonowanie giełdy i obrotu akcji.

Posiadającym akcje "Azotów" proponuje się spieszyć z sprzedażą praw poboru bądź zamienienim ich na akcje bo nie wykonanie jednej z tych dwóch operacji powoduje utratę gotówki.

Nie rozumiem tych kolejek pod bankiem, bo taką operacje można przeprowadzić na swoim maklerskim koncie bez jakiś większych problemów i nie jest to zbyt skomplikowane-zajmuje około 3 minut.


4r73k
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 25-10-2010, 18:42

Post autor: 4r73k »

Jest jakiś sposób na wykupienie tych aukcji lub sprzedanie praw poboru bez stania w kolejce przed WBK ? Nie posiadam konta maklerskiego. Może da radę szybko je założyć ?


bartiko
Obywatel
Posty: 39
Rejestracja: 16-05-2010, 20:39

Post autor: bartiko »

Dlaczego Azoty lub ktoś odpowiedzialny za ten bałagan, nie poinformował akcjonariuszy wcześniej o tym, że mają prawo do wykupu akcji po niższych cenach? Nie znam się na tym więc pytam jak laik. Czy nie ma jakiegoś obowiązku który nakazuje przynajmniej zadzwonić i powiadomić o takiej możliwości?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

bartiko, nawet gdyby musieli zawiadomić, to pewnie w formie ogłoszenia w prasie - nikt nie będzie przede wszystkim szukał numeru telefonu akcjonariusza, a potem dzwonił.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

A ogłoszenie w prasie było... czytałem w Temi zdaje się :D
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

ODPOWIEDZ