Tarnów mieszkanie_wynajem

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Tarnów mieszkanie_wynajem

Post autor: sigielki »

witam

...wszystkpo wskazuje na to, że będziemy nowymi mieszkańcami Tarnowa (na razie nie Tarnowianami:)), potrzebujemy mieszkania, na początek chcemy wynająć.

Proszę o uwagi, jakich rejonów unikać (jeżeli sa takowe:)), a w jakich szukać.
Nie mamy dzieci, pracujemy w centrum.

Najbardziej interesowałoby na nas takie:
duży pokój z aneksem i osobno mała sypialnia (... pewnie nowe budownictwie)

pzdr

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Na zielone zapraszam :))
Bardzo ładne osiedle, zielone i w ogóle :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

O tak, Zielone to nowe osiedle z nowym budownictwem.

Których unikać? Lwowskiej i os. Legionów. Aczkolwiek wszędzie trafią się degeneraty.

W rejonie ul. Rydza Śmigłego także jest nowe budownictwo, powstaje kilka nowych bloków. W takich blokach w nowym stylu mieszkają głównie rodziny z dziećmi.
serwis firmowy falowniki forum branżowe falowniki


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Post autor: sigielki »

dzięki za odpowiedzi..

dzisiaj obejrzeliśmy kilka, dwa na Zielonym, jedno na os. Rzedzin....osiedle faktycznie ładne, takie chyba przyjazne (minusy to troche daleko, trzeba doliczyć dojazdy), chociaz prawie się zdecydowalismy
ale mam takie pytanie; drugie wytypowane mieszkanie jest w okolicy ul Cegielnianej, (jakk się dowiedziałem w okolicy dawnego placu targowego, tudzież kapłanówki:)). Co myślicie o tej lokalizacji?
I pytanie techniczne, w mieszkaniu jest ogrzewanie gazowe, piecyk dwufunkcyjny, nie mam doświadczenia z opłatami za gaz, nie wiem ile to może kosztować, własciciel tez dokładnie nie wie, mówi że około 150zł na miesiąc. Wydaje mi się to troche dużo. Proszę o opinie i konkrety.

pozdrowienia

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

sigielki pisze:trzeba doliczyć dojazdy
Jakie dojazdy? :) 20 minut piechotką i już w centrum jesteście.
Na Cegielnianej to chyba jeden blok tylko jest - nie chcę reklamować albo odradzać, bo sam mieszkam niedaleko, ale do centrum blisko i spokój, bo ulica ślepa.
Jak wszystko pójdzie ok, to niedługo zacznie się obok budowa Centrum Administracyjnego i cicho na Cegielnianej nie będzie.
Co do ogrzewania gazem - w zimie 150 zł/mies. to nie jest dużo. Ja płaciłem w zimie ok. 200-250 zł/mies. przy piecu dwufunkcyjnym z zamknietą komorą spalania. W lecie to wiadomo, że opłaty gwałtownie spadają, ale może i tyle średnio przez rok wyjść. Zależy czy ktoś ma w zimie w mieszkaniu 19 czy 25 stopni ;)


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Jeśli chodzi o ogrzewanie, to ja w trzypokojowym mieszkaniu mam właśnie ogrzewanie gazowe z takiego piecyka. Zimą rachunki za gaz rosną ok 200 do 250 zł. w zależności od miesiąca. Tylko mieszkanie w którym mieszkam ma już jakieś 10 do 15 lat i znajduje się na rogu budynku, tak że izolacja nie jest najlepsza, do tego piecyk też nie jest najnowszej generacji. Myślę że przy małym mieszkaniu zmieścicie się w tych 150 zł. A co do lokalizacji to nigdy tam nie mieszkałem więc nie wiem, z plusów to macie tam duży parking.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

sigielki, jak mieszkałem w bloku to płaciłem (2007) to płaciłem za ogrzewanie ok 120 pln/mc (zaliczkowo, ogrzewanie z mpec). Teraz za ogrzewanie i ciepłą wodę płacę (średnio) 140/mc (liczę gaz i drewno do kominka) tylko metraż mi się znacząco zwiększył :)

Teraz pytanie - ile m2 ma mieszkanie, jak jest ocieplone?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Post autor: sigielki »

"Jakie dojazdy? :) 20 minut piechotką i już w centrum jesteście."

no tak 20-30min:) tez tak to widze , ale jednak do pracy trzeba jakos dojechać...

co do mieszkania, ma 41m, po zupełnym remoncie, i ma być "ocieplone styropianem 10-tką w tym roku"

pozdrawiam i dzieki


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Mościce zwane też Tarnów Zachodni - fajna i tania dzielnica. Dojazd bez stresowy - nawet w czasie szczytu do centrum jedziemy szybko. Na osiedlach SPOKÓJ, absolutny brak dresiarstwa, ziomalstwa i "elementu" - MASA zieleni, brak dziesięcio piętowych betonowych klocków.

Ogólnie przeprowadziłem się do Mościc 5 lat temu - wcześniej mieszkali tu moi Dziadkowie, ja mieszkałem w osiedlu Gumniska, które też jest spokojne, ale Mościce BIJĄ je na głowę. Jeśli chcemy mieć ŚWIĘTY spokój Mościce są najlepsze.

Sporo sklepów - w obrębie 500 metrów od mojego mieszkania na ks Indyka : mam 4 duże supersamy (Biedronka, Jaskółka, Twój Sezam, Kombinacik) a nieco dalej mamy bardzo duży supermarket Dąbrówka, oraz kilka mniejszych sklepików. Do tego mały placyk targowy Akacjowa. W razie potrzeby do Galerii Handlowej Tarnovia mamy autobusem 9 nawet w szczycie mniej niż 10 minut, a do Gemini czy do Carrefour'a jedziemy może 30 minut. Centrum Kultury z Kinem 3D, stadiony, pływalnia, bliskość kąpielisk jak Bobrowniki, Komorów czy Dunajec. Szkoły, żłobek, przedszkole - są dostępne, samych szkół jest sporo. Dworzec PKP też jest - wprawdze stają tu klasyczne osobowe pociągi - ale do Krakowa spokojnie można dojechać. Masa fajnych tras rowerowych czy pieszych.

Ogólnie Mościce łączą jakość życia po za miastem z bliskością i dostępem jak w samym mieście, zaś niskie ceny mieszkań i spokój są nieporównywalne z dużymi osiedlami. Z mojego 5 letniego doświadczenia wynika, że żyje się tu wolno, bez stresu, i każdy ze znajomych mieszkający w innych częściach miasta przyznaje, ze Mościce są najspokojniejsze.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

sigielki pisze:co do mieszkania, ma 41m, po zupełnym remoncie, i ma być "ocieplone styropianem 10-tką w tym roku"
No to spokojnie 150 pln za ogrzewanie w bardziej mroźne miesiące możesz wydać.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ravir pisze:Mościce zwane też Tarnów Zachodni - fajna i tania dzielnica. Dojazd bez stresowy - nawet w czasie szczytu do centrum jedziemy szybko. Na osiedlach SPOKÓJ, absolutny brak dresiarstwa, ziomalstwa i "elementu" - MASA zieleni, brak dziesięcio piętowych betonowych klocków.

Ogólnie przeprowadziłem się do Mościc 5 lat temu - wcześniej mieszkali tu moi Dziadkowie, ja mieszkałem w osiedlu Gumniska, które też jest spokojne, ale Mościce BIJĄ je na głowę. Jeśli chcemy mieć ŚWIĘTY spokój Mościce są najlepsze.

Sporo sklepów - w obrębie 500 metrów od mojego mieszkania na ks Indyka : mam 4 duże supersamy (Biedronka, Jaskółka, Twój Sezam, Kombinacik) a nieco dalej mamy bardzo duży supermarket Dąbrówka, oraz kilka mniejszych sklepików. Do tego mały placyk targowy Akacjowa. W razie potrzeby do Galerii Handlowej Tarnovia mamy autobusem 9 nawet w szczycie mniej niż 10 minut, a do Gemini czy do Carrefour'a jedziemy może 30 minut. Centrum Kultury z Kinem 3D, stadiony, pływalnia, bliskość kąpielisk jak Bobrowniki, Komorów czy Dunajec. Szkoły, żłobek, przedszkole - są dostępne, samych szkół jest sporo. Dworzec PKP też jest - wprawdze stają tu klasyczne osobowe pociągi - ale do Krakowa spokojnie można dojechać. Masa fajnych tras rowerowych czy pieszych.

Ogólnie Mościce łączą jakość życia po za miastem z bliskością i dostępem jak w samym mieście, zaś niskie ceny mieszkań i spokój są nieporównywalne z dużymi osiedlami. Z mojego 5 letniego doświadczenia wynika, że żyje się tu wolno, bez stresu, i każdy ze znajomych mieszkający w innych częściach miasta przyznaje, ze Mościce są najspokojniejsze.
Dokładnie. Polecam szczególnie blok przy ulicy Kasztanowej, Akacjowej (za Indyka) oraz właśnie przy Indyka ( do sklepu Kombinacik mamy wtedy dosłownie kilka metrów). Jeżeli chcemy natomiast jeszcze więcej spokoju, rewelacyjnym rozwiązaniem są bloki przy ulicy Langiewicza (przy końcu) oraz na początku Traugutta (przy lasku).

Co do pozostałych terenów, całkiem fajna lokalizacją jest ulica Długa w Tarnowie. Też mamy wszędzie blisko, lecz troszkę bardziej odczuwa się klimat miasta. Za to do Galerii Gemini mamy spacerkiem 10-20 minut.`


Autor tematu
sigielki
Obywatel
Posty: 69
Rejestracja: 01-07-2011, 22:39

Post autor: sigielki »

witam
dziękuję za wszystkie opinie
Na Mościce jakoś nie trafilismy, może nie było ofert.. przyda sie w razie kupna...

Wynajęliśmy na os Zielonym, chyba dokładnie Rzędzin, zobaczymy, wygląda spokojnie...

teraz tylko jakieś łożko i można sie wprowadzać...:)


Może orientujecie się jaki tam jest dostawca internetu? może jakis wybór?

pzdr


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Może orientujecie się jaki tam jest dostawca internetu? może jakis wybór?
Wybór kiedyś był. Jeśli faktycznie na Zielonym masz mieszkanie to Zeto tam jest. No i mm...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Na Zielonym ZETO, MultiMedia, TP SA i chyba NETIA - najlepsze jakościowo jest Zeto, MM i TP SA są kiepskie, choć ostatnio TP SA ze swoją Neostrada znacznie się poprawiła.

Jest też opcja z dostępem przez sieć GSM - jeśli nie ściągay dużej ilości danych - tylko przeglądamy strony i sprawdzamy EMail'e - zwłaszcza, że można wybrać opcję Pre-Paid - nie mamy umowy i w każdej chwili można przerwać korzystanie w netu oraz możemy go zabrać w trasę. Cenowo wychodzi całkiem nieżle.

Dodatkowo w zalezności od miejsca na Zielonym można znaleść sie w zasięgu sieci WiFi Internet Solutions/MM lub innych małych lokalnych dostawców. Znajomy "ciągnie" internet z bloku w okolicach Pomiennej/Odległej mimo, że mieszka na Zielonym. Ma kierunkową antenę i o dziwo net mu śmiga znakomicie, nie ma żadnych problemów i sobie go chwali - twierdzi, że działa zanacznie lepiej niż z Zeto.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ