Tarnowskie szkoły językowe - oceń, porównaj, poleć.

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Torquemada
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 15-06-2011, 10:23
Lokalizacja: Tarnów

Tarnowskie szko³y językowe - oceń, porównaj, poleć.

Post autor: Torquemada »

Witam serdecznie forumowiczów.
Idą wakacje i pomyślałem nad wybraniem się do szkoły językowej na grupę podstawową aby nauczyć się języka angielskiego.
Patrząc na ilość szkół językowych, które działają w Tarnowie, nie wiem która będzie najodpowiedniejsza i najskuteczniejsza.

Na pewno spora liczba forumowiczów uczęszczała na zajęcia do takich ośrodków.
I tak jak piszę w nazwie tematy, proszę o jakieś sugestię, opisy i polecenia co do konkretnych szkół.

Dzięki z góry! ;)
Lokalny patriota.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6877
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Siostra chwaliła sobie Teddy Bear.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Swego czasu prowadziliśmy z żoną kursy dla maturzystów pod szyldem własnej firmy ACCENT. O tyle lepsze to było od szkół językowych, że grupa miała koło 8 osób, zajęcia prowadziliśmy osobiście jako nauczyciele liceum z kilkunastoletnim doświadczeniem i egzaminatorzy nowej matury. Wyniki były naprawdę niezłe.

Po wejściu sieciówek na rynku zrobiło się tłoczno, a już unijne dotacje i kursy za złotówkę rozregulowały rynek do granic możliwości.

Myślę, że nawet teraz warto spytać o to, kto konkretnie prowadzi zajęcia w danej grupie, bo poziom i atrakcyjność często nie zależy od samej firmy, ale od osoby prowadzącego...


Autor tematu
Torquemada
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 15-06-2011, 10:23
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Torquemada »

Marcin Zaród pisze:
Myślę, że nawet teraz warto spytać o to, kto konkretnie prowadzi zajęcia w danej grupie, bo poziom i atrakcyjność często nie zależy od samej firmy, ale od osoby prowadzącego...
Zgadzam się w 100 % ale wiesz, trudno żeby Pani w biurze sypała nazwiskami. A zresztą gdy takie nazwisko uzyskam nic ono mi nie powie. Bardziej chodzi mi o doświadczenia ludzi, którzy uczestniczyli w takich kursach i ich wrażenia.
Lokalny patriota.


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Znam "Brytanię" w Dębicy, jeżeli prowadzą w taki sam sposób rekrutację lektorów w Tarnowie, to będą godni polecenia. Kwalifikacje metodyczne i językowe lektorów są tam na pierwszym miejscu przy zatrudnianiu, a nowy pracownik jest bardzo dobrze sprawdzany praktycznie (hospitacje prowadzonych zajęć, analiza konspektów pod względem metodycznym itd.), a nie tylko "papierkowo". Wiadomo, że nie każdy wykształcony filolog - nawet z przygotowaniem pedagogicznym - ma talent do przekazania swojej wiedzy.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Z tego co słyszałem od koleżanki, która pracuje w jednej ze szkół językowych, w Brytanii tarnowskiej także pilnie przyglądają się lektorom.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Chodziłem parę dobrych lat i faktycznie - o lektorach nie można złego słowa powiedzieć - czasami w razie potrzeby dowcipni, ale zawsze potrafili przekazać wiedzę w ciekawy sposób. Miałem także native-speakerów: bodajże z Malezji i Irlandii.


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Kursy z dofinansowaniem

Post autor: janka »

W Progress New można się jeszcze zapisać na kursy j. włoskiego i j. francuskiego, dopłata do kursów 50%.

Zapisałam się i brakuje podobno kilku osób do utworzenia grupy, może ktoś się znajdzie na forum?

http://www.progressnew.com/


Proszo
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 23-05-2012, 18:21

Re: Kursy z dofinansowaniem

Post autor: Proszo »

janka pisze:W Progress New można się jeszcze zapisać na kursy j. włoskiego i j. francuskiego, dopłata do kursów 50%.

Zapisałam się i brakuje podobno kilku osób do utworzenia grupy, może ktoś się znajdzie na forum?

http://www.progressnew.com/
Na jaki kurs się zapisałaś, francuski czy włoski? Jaki poziom zaawansowania, jak często zajęcia?


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Zajęcia mają być raz w tygodniu po 90 min. (2x45 min.) Podano mi cenę 450 zł za cały roczny 64-godzinny kurs, co daje zawrotne 7 zł za lekcję, podobno mają mało osób na te dwa języki, więc liczę na kilku chętnych. Stawki w szkołach językowych wynoszą przeciętnie 13-14 zł za godzinę, więc się bardzo opłaca.

Kursy włoskiego i francuskiego są dla początkujących. Więcej informacji na stronie w linku.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Chętnie bym się wybrał na włoski, ale cierpię na chroniczny brak kasy ;/
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


janka
Obywatel
Posty: 35
Rejestracja: 07-05-2011, 13:57

Post autor: janka »

Ja cierpię za to na chroniczny brak czasu, ale jeden wieczór na włoski sobie wygospodarowałam. ;-)


wadas
Prytan
Posty: 170
Rejestracja: 22-12-2011, 16:02

Post autor: wadas »

Ja polecam KANA 2x w tygodniu po 2h - koszt jakieś 400-500zł za cały rok.


alchemik
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 03-09-2012, 18:44

Post autor: alchemik »

Również polecam KANE, dobra kadra, miła obsługa. Możliwość zniżek/darmowych kursów.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11668
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Darek_wrona80

Strasznie szybko potrafisz wyrobić sobie zdanie na temat szkoły.

http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.ph ... ht=#105843

Tak z ciekawości. Jak oceniłeś skuteczność nauczania zaledwie w ciągu trzech dni ?

ODPOWIEDZ