Pomysły na promocje Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Post autor: kari »

W czwartek w dzień dobry tvn był przegląd prasy.W jakiejś gazecie napisali o Tarnowie i zakładach azotowych.Bartosz Węglarczyk przeczytał ten materiał .


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

>>> W jakiejś gazecie napisali o Tarnowie >>>

W "Duzym Formacie" GW :)

>>> i zakładach azotowych >>>

To nie bylo "o Zakladach Azotowych" :)
To byl wywiad z Wilhelmem Sasnalem, w ktorym mowil glownie o tym, jak spedzal swoje dziecinstwo w 'industrialnych' Moscicach i w jaki sposob wplynelo to na jego dalsze zycie, tworczosc, m.in. nakrecenie filmu z ta dzielnica w roli glownej.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Czyż oni nie są podobni :P

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11670
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Wczoraj po 20 była "promocja" regionu tarnowskiego na tvn24. Rozmawiali o nowej książce Grossa i podawali przykłady Polaków, którzy pomagali Żydom oraz tych którzy ich prześladowali. Dziwnym trafem wszystkie negatywne przypadki które pokazano wydarzyły się w rejonie Dąbrowy Tarnowskiej, ale słowo Tarnów padało tam też dość często. (przypadki pozytywne pokazali wyłącznie z Warszawy)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Gross jak prawdziwy Żyd - widzi wszystko tylko z jednej strony, a nie policzył ile drzewek mają w ich ogródku Polacy. Ja chyba napiszę książkę o żydowskich ubekach i sędziach, którzy świadomie, dobrowolnie i planowo wyniszczali polską inteligencję po IIWŚ. Nagle się okaże, że ubecja to samiusieńcy Żydzi byli.

Nie wiem dlaczego tak jednostronnie to napisał, ale widać za dużo już było wyciągniętych rąk na zgodę i za długo panowała względna przyjaźń, trzeba było to zmienić :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Bo miał w tym interes, jasne jak słońce. Żydzi (nie wszyscy) na holokauście biją kiesę do tej pory. Czy tego nie widać.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

trix pisze:Bo miał w tym interes, jasne jak słońce. Żydzi (nie wszyscy) na holokauście biją kiesę do tej pory. Czy tego nie widać.
a w jaki sposób, możesz mi to wyjaśnić? ;-) jaki jest ten sposób?
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny,
1) pozwy - jak ktoś tylko bąknie o tym, że możliwe jest, że nie zginęło tylu żydów, co oni policzyli, to ma proces
2) przywłaszczenie słowa - holokaust. Jak ktos go użyje inaczej, punkt 1
3) ciągnięcie kasy od USA na wspomaganie armii Izraela.
4) przypominanie wszystkim jak on ich naród cierpiał, z jednoczensym umniejszaniem tragedii innych narodów - jak ktos się nie zgadza - punkt 1
5) tłamszenie wolności słowa - cokolwiek powiesz przeciw żydom - jesteś antysemitą - patrz punkt 1


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

6) normalnie jest tak, że jak nie lubię czerwonego a czerwony przynajmniej mnie nie nie lubi, to ja jestem anty czerwony, u żydów jeżeli oni mnie nie lubią to jestem antysemita, i mój że się tak wyrażę stosunek do nich, nie ma nic do tego; i dalej patrz punkt 1.
7) gdzieś tutaj wklejałem link o tym jak znowu złapali szajkę żydów która doiła kasę za majątek "pożydowski" i to w USA.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11670
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

8 ) Próby uzyskania zwrotu majątku prywatnych Żydów tzw. gminom żydowskim. Oczywiście, jeżeli istnieją prawowici spadkobiercy właściciela danej nieruchomości to należy im ją zwrócić. Ale tylko w takim przypadku. Jak ślusarz umrze bezpotomnie to jego dom nie jest zwracany "gminie ślusarzy polskich".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A propos spadkobierców: moja mama mi opowiadała taki przypadek z Tarnowa.
Przed wojną pewien Żyd mieszkający w Tarnowie miał majątek składający się z wózka i wiaderka, ponieważ sprzedawał węgiel właśnie na wiaderka. Był gdzieś na dole drabiny społecznej i był po prostu biedny.
Po wojnie okazało się, że ma papiery z których wynika, że jest właścicielem kamienicy w Tarnowie. Cud!
Dziwnym trafem mnóstwo kamienic zostało przepisanych przed wywiezieniem ich włascicieli do obozów. Dziś oczywiście nie jest możliwe sprawdzenie czy papiery są w porzadku, czy podpisy sa w porządku. A skoro nie można stwierdzić oszustwa, to nie ma wyjścia - trzeba oddać.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Na oficjalnej stronie miasta przedruk materiału o Tarnowie, czy tylko mi się wydaje że ten artykuł napisano na zamówienie i jest w nim kupa bzdur.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

To pewnie efekt wizyty dziennikarzy zajmujących się turystyką... piszących dla gazet o takiej tematyce... Przyjeżdżają raz na jakiś czas, oglądają Tarnów i okolice, a potem piszą... A piszą różnie. Pamiętam jeden z materiałów na onet.pl, też efekt takiego study tour dla dziennikarzy - informacja wyglądała jak zlepek danych z encyklopedii.

A ten ostatni tekst... no cóż, nie lepiej - dawno nie jesteśmy miastem 120-tysięcznym; przypominanie o planach budowy pomnika Chrystusa Króla Zbawiciela Świata (a nie Chrystusa Zbawiciela...) chluby miastu nie przynosi.

W ogóle sporo w tym tekście dziwactw; a najlepsze - jak zawsze - na końcu:
'''Tarnów miasto żużla? A może Tarnów to żużlowy biegun świętego ciepła?'''


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Dorota1975 pisze:A może Tarnów to żużlowy biegun świętego ciepła?'''
:lol: dobre dobre
''Tarnów w ogóle dobrze żyje z Bogiem i Kościołem. Na 7 honorowych obywateli miasta Tarnowa aż trzech to księża.'' - to też jest dobre :lol:

''„A więc, proszę wycieczki….”. Tylko że nie ma wycieczki. Trudno zrozumieć, dlaczego po tarnowskim rynku nie spacerują grupy turystów podziwiające fasady kamienic, nie zapełniają się latem ogródkowe kafejki. '' - no właśnie nasz UM tak się stara a tu nic :P

Ogólnie ten ''artykuł'' to jakieś mega-kuriozum nie wiem kto zamieszcza te ''niusy i atrakcyjne artykuły'' na stronie miasta ale coś mu nie wychodzi :P

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

http://demotywatory.pl/2618776/--Jakie- ... ubie-wypic.

miałem dać do działu humor ale przypatrzyłem się kamienicy w tle i doszedłem do wniosku, że tu też pasuje ;)

ODPOWIEDZ