Pomysły na promocje Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

To juz zaczna sie ostrzezenia ?
Nie minelo pare godzin a juz nie na temat ;p i to kolejny post pdo adminem ;p

A ja mam pytanie do Was na szybko:
3 rzeczy w które zabrał bys swoich znajomych nie mieszkajacych tu, nie znajacych miasta. Miejsca w których nie musial bys sie niczego wstydzic. Zaznaczam na slowo NICZEGO.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11068
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Beaver, tylko miasto? bo szczerze mówiąc to bym ich do Ciężkowic zabrał - tam masz pewniaka :)
A w Tarnowie - to jednak stare miasto. Czego by nie mówić wygląda lepiej niż kilkanaście lat temu.
Może do Parku Strzeleckiego iść. Ładny jest - zwłaszcza jesienią.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

No wlasnie i stale pojawiaja sie te same rzeczy: Ceizkowice, Stare miasto a w zasadzie, okolice kadetry i rynku, park, i moze ze 2 rzeczy i nic. Jakos nie widze w ostatnich latach rzeczy nowych które przyciagaly by turystów.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11068
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Beaver, bo nowe rzeczy trzeba wybudować, a potem przyciągnąć ludzi. Jakieś muzeum ciekawe, centrum sztuki, ośrodek sportowy, coś jak Centrum Kopernika itd. Niestety to wszystko kosztuje i tutaj jest problem.
Łatwiej promować zabytki, bo kto inny je zbudował :) A głazy narzutowe to się same zrobiły :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Rotunda z Panoramą Siedmiogrodzką, to jedyna inwestycja, która może w przyszłości przyciągnąć do Tarnowa bardzo dużą liczbę turystów.

Co do rynku to powtórnie polecam spokojny spacer do jego płycie, nic tak nie wkurza jak patrzenie pod nogi podczas zwiedzania miasta. :evil:


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Starówka, taaaa, chyba że zmieniliby nazwę z Panoramy Siedmiogrodzkiej na Panoramę Transylwańską i zaczęli ją reklamować jako największy obraz przedstawiający rodzinne strony Drakuli :) (Swoją drogą ile ludzi wie, że Siedmiogród i Transylwania to to samo)

Co do tego, Beaver, że te Twoje atrakcje powinny być takie, żeby się NICZEGO nie wstydzić, to trochę naciągane, bo ludzie podróżujący po świecie wiedzą, że w innych miastach, czy to Londyn, Oslo, Berlin, Wiedeń, Nowy York czy Dublin, też są miejsca wstydliwe... I to nie jest nasza specjalizacja...

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Marcin weź pod uwagę Wrocław, tam ludzie nie tylko na Rynek i oglądać mosty jadą. Większość wycieczek jest kierowanych do panoramy. Tarnów nie ma zbyt wiele znanych w świecie postaci, które mogą być magnesem dla turystów.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Marcin Zaród pisze: Co do tego, Beaver, że te Twoje atrakcje powinny być takie, żeby się NICZEGO nie wstydzić, to trochę naciągane, bo ludzie podróżujący po świecie wiedzą, że w innych miastach, czy to Londyn, Oslo, Berlin, Wiedeń, Nowy York czy Dublin, też są miejsca wstydliwe... I to nie jest nasza specjalizacja...
No wlasnie do tego zmierzam. Bo pisane było tutaj, ze wstyd isc na rynek bo same ochlej mordy itd. Tak samo jest w innych miastach i nie jest zle. Tylko ze w innych miastach jest wiecej rzecz do zwiedzania dlatego siła takiego rynku nie jest tak duża jak u nas.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


bobasek
Proedroj
Posty: 331
Rejestracja: 25-01-2010, 23:55

Post autor: bobasek »

Mam prośbę:

Czy jest gdzieś dostępne info dotyczące imprez w Tarnowie i regionie tarnowskim w 2011r ("Dni Tarnowa", Święto gulaszu", Święto fasoli” (Zakliczyn), „Święto karpia” (Wierzchosławice) itp.)?
Gdzie ew. po taki harmonogram można "uderzyć"? Wydział Marki Miasta?

Z góry dziękuję za odpowiedz. :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Plan tegorocznych imprez w Tarnowie został opublikowany na www.tarnow.pl

Sporo ciekawych propozycji, mnie najbardziej cieszą Zdaerzenia w lipcu.

Imprezy poza Tarnowem są przedstawiane na stronie Informacji Turystycznej

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

wczoraj wychodząc z rynku w stronę katedry zaczepiło mnie dwóch mężczyzn
"-przepraszam, czy to jest rynek w tarnowie?
- tak
- (jeden do drugiego) no mówiłem Ci przecież.."

yyy?

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

kisiello ja wielokrotnie na Placu Bema (Burku co za nazwa ble) słyszałem podobny tekst, tyle tylko że tym spotkanym koło Katedry zależało na bardziej estetycznych doznaniach niż plac targowy


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Pare razy zdarzylo mi sie takie samo pytanie turystow odnosnie Placu kazimierza - czy to juz rynek czy jeszcze nie :)


>>>(Burku co za nazwa ble) >>>

No nie takie znowu 'ble', bo to nazwa historyczna - historycy spieraja sie co prawda, czy pochodzi od brukowej nawierzchni placu, czy tez od drogi, jaka z tego miejsca prowadzila na zamek (Burgstrasse).
Polecam ksiazke A. Sypka "Moj Tarnow" - w/g ksiazki, w 19. wieku na Burku wlasnie koncentrowalo sie zycie artystyczne i obyczajowe miasta, tam tez miescila sie lokalna dzielnica rozpusty :P

A handlowalo sie na Pl. kazimierza czy Rynku wlasnie.
Wiec tak zamiennie, rynek byl burkiem, burek - rynkiem, zalezy, kto czego w miescie szukal

:mrgreen:


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

Pytanie:
Czy w UM rozdają jeszcze ramki pod rejestrację z reklamą Tarnowa?
imi


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

imiol, niestety nie. Chyba, że coś się zmieniło, ale jak ja rejestrowałem auto to pytałem się o ramki i powiedzieli, że niestety, ale nie ma.

ODPOWIEDZ