Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Mr Greenback pisze:https://www.wprost.pl/10060537/Gdzie-mi ... nerzy.html

"Co ciekawe, także 23-tysięczny Tarnów może pochwalić się liczbą 115 milionerów, czyli jeden na 200 mieszkańców tego miasteczka jest bogaczem"

Tutaj wkradły się błędy. Po pierwsze w Tarnowie mieszka ok.110.000 mieszkańców. Po drugie to oznacza, ze jedna na 100 to milioner. Gwoli ścisłości WPROST ujmuje na tej liście wyłącznie osoby które rozliczyły się w 2016 i wykazały dochód ( zarobek netto jak ktoś nie rozumie) na poziomie 1 mln złotych. Jak zaznaczono nie ujmowano tzw, bogatych z urodzenia. A stękanie w Tarnowie i okolicach jakby była tutaj bida z nędzą.. :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dorota1975 »

23 tysiące to zdecydowanie za mało, a podane w komentarzu pod artykułem 115 tysięcy to znów troszkę za dużo. Na koniec 2015 roku mieszkańców Tarnowa ogółem było 110 738, w tym 108 112 zameldowanych na pobyt stały. Raport za rok 2016 w opracowaniu, pewnie znów będzie nieznaczny spadek.


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Dorota1975 pisze:23 tysiące to zdecydowanie za mało, a podane w komentarzu pod artykułem 115 tysięcy to znów troszkę za dużo. Na koniec 2015 roku mieszkańców Tarnowa ogółem było 110 738, w tym 108 112 zameldowanych na pobyt stały. Raport za rok 2016 w opracowaniu, pewnie znów będzie nieznaczny spadek.
Plus ludzie, którzy przenieśli się do okolicznych wsi. W samej gminie Skrzyszów mieszka 13 500 ludzi!!!Gmina Lisia góra 15 tyś. Cała okolica Tarnowa to około 180 tyś ludzi.



Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Exyou »

:lol: co za burak. Zresztą, jak można jeść u typa z Rzeszowa ? :) :)


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: krzychu »

ratuj sie kto moze tarnow straszy ;)
Ostatnio zmieniony 10-07-2017, 19:32 przez krzychu, łącznie zmieniany 1 raz.
LA ARTE


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

Normalnie. Otwierasz buzię, wkładasz kawałki jedzenia, gryziesz i połykasz. Komentarz, że jak można jeść u typa z Rzeszowa są nie na miejscu.

Dodatkowo oczywiście wszyscy widzą co odpisał, ale tekstu, że "Czy to jakiś dzieciak z urażonym ego" to nikt nie widzi, że to obraza dla osoby opiekującej się fanpage. Nie usprawiedliwiam tego co działo się później bo nic tego nie usprawiedliwia, ale zauważmy, że wielki Pan wrzucający screena też pojechał personalnie za usunięcie jakiegoś komentarza... Normalnie urażona duma usunięcia komentarza.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Rodowity »

Exyou pisze::lol: co za burak. Zresztą, jak można jeść u typa z Rzeszowa ? :) :)
z tego Rzeszowa, który już dawno temu przykrył czapką Tarnów :lol: można popaść w kompleks, rozumiem, a burgera u nich jadłem wczoraj, smaczny, żyje, pewnie przyjdę jeszcze nie raz. Ciekawe czy to jakaś wojenka, by oczernić konkurentów na rynku paszy :D aż dziwie się, że opiekun FB dał się na to złapać


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

To tylko screen. Nie można wierzyć we wszystko co pojawia się w necie. Jakby na to nie patrzeć screen gdzieś wrzucony, ale ludzie od razu rzucają się jak na padlinę. Mam nadzieję, że właściciel ma jakąś kartę w zanadrzu ponieważ smaczne mieli burgery i szkoda by było żeby padła przez głupie gadki na FB.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Exyou »

Rodowity pisze:
Exyou pisze::lol: co za burak. Zresztą, jak można jeść u typa z Rzeszowa ? :) :)
z tego Rzeszowa, który już dawno temu przykrył czapką Tarnów :lol: można popaść w kompleks, rozumiem, a burgera u nich jadłem wczoraj, smaczny, żyje, pewnie przyjdę jeszcze nie raz. Ciekawe czy to jakaś wojenka, by oczernić konkurentów na rynku paszy :D aż dziwie się, że opiekun FB dał się na to złapać
Rodowity nie żartuj, przykrył czapką ale to głównie dzięki wielkim dotacjom unijnym, więc bez przesady z tymi kompleksami, mają kase bo mają w pewnym sensie farta że są stolicą biednego regionu, nic więcej. Co do hamów burgerów to nie polecam -raz byłem, w sałacie była wielka glista, poza tym drogo.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Rodowity »

przykrył bo nie miał takich ludzi jak Aleksander. Drogo? a różnice w cenie między Burger Store, a Loftem 43 zauważasz jakąś większą? Byłem glisty nie miałem, nie będe porównywać jednych i drugich. Wole żeby tam był burger z właścicielem z Rzeszowa i ładnym lokalem niż kolejny bank, pożyczki, apteka czy sklep z butami, albo jeszcze bardziej po Tarnowsku - pusty lokal. Dziękuje


Cubaza
Rhetor
Posty: 3789
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

Dokładnie. Jestem takiego samego zdania jak Rodowity. Zresztą jak ktoś uważa, że prawdziwy burger problem kosztować 8zl jak kebab to się bardzo myli.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: ad2222 »

Jadłem i tu i tu (Loft43, Burger Store) - nie ma różnicy, natomiast to zdecydowanie lepsze burgery niż w sieciówkach typu McD. Nie wiem na ile to robota lokalu o nazwie "13-stka", bo często w komentarzach na fb pojawia się ten lokal jako konkurencja do BS - moim zdaniem to jedyny lokal w mieście, któremu jakiś Włoski Narodowy Instytut Pizzy (Instytut Kawy jest, to może też Instytut Pizzy?) powinien zakazać używania nazwy "pizzeria".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: rzuf »

To akurat rozmowa mojego kolegi z Dąbrowy T, i nie ma on nic wspólnego z gastronomią (nie wliczając konsumpcji). Insynuacje niepotrzebne. PR jak z rynsztoka, tyle.

Co do "13" to akurat ta trzyma swój poziom od ponad 30 lat. Specyficzna pizza, ale jednak pizza. ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Nie wydaje mi się aby Burger Store był konkurencją dla "13". Przecież to zupełnie inne jedzenie, inny zakres cenowy oraz inni klienci.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ