Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

defekator pisze:To Muzeum Życia Żydów to świetny pomysł, trzymam kciuki bo pewnie pomogłoby to rozruszać turystykę w mieście.
Pomysł bardzo mi się podoba, tym bardziej, że do Tarnowa zagląda spora ilość Żydów(szczególnie do Buczyny). Oby się udało :)


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Miejsce na takie muzeum jest wręcz wymarzone. Pomieszczenia piękne i dopieszczone w każdym detalu. Nie rozumiem tylko dlaczego trwa to tak długo. Zdjęcia z wnętrz widziałem już jakieś 5-6 lat temu. Facet nie jest pierwszej młodości i jak to się będzie tak dalej ślimaczyło to nie zdąży z otwarciem. A co do wieżyczki to uważam, że dodała uroku kamienicom. Zresztą za sto lat będzie już zabytkiem.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

wejss pisze:Miejsce na takie muzeum jest wręcz wymarzone. Pomieszczenia piękne i dopieszczone w każdym detalu. Nie rozumiem tylko dlaczego trwa to tak długo. Zdjęcia z wnętrz widziałem już jakieś 5-6 lat temu. Facet nie jest pierwszej młodości i jak to się będzie tak dalej ślimaczyło to nie zdąży z otwarciem. A co do wieżyczki to uważam, że dodała uroku kamienicom. Zresztą za sto lat będzie już zabytkiem.
Nie ma określonego czasu po jakim budynek uznaje się za zabytek. Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami podaje, iż zabytkiem stać może się każdy budynek, który ma znaczenie dla historii i nauki przez co powinien być zachowany. Może nim być również budynek powstały w latach 50., czy 60. jeśli przedstawia sobą cechy charakterystyczne dla architektury danego okresu i może mieć znaczenie dla jej historii. Powinny jednak to być dzieła architektury o charakterze wybitnym. Dlatego wg mnie te budynki od dawna sa zabytkami także i wieżyczka bo jest nie dającą się wydzielić częścią budynku.

Co do otwarcia i ślimaczenia się. Były plany, aby podziemiami połączyć ten budynek z d. Hotelem Polonia na Wałowej (to także budynek p. Rosseto) oraz połączenie mostkiem Rynek 19 i 20 z sąsiednimi kamienicami na rogu Żydowskiej i Rybnej (tam gdzie jest m. in.fotograf ), ale tego miasto nie sprzedało.
Ogólnie wg mnie to nie chodzi o otwarcie czegokolwiek. Jeżeli ktoś pakuje kasę i nic z tego nie chce szybko odzyskać to albo jest tak bogaty, że mu nie zależy albo domyślcie się sami po co zainwesrtował w Tarnowie ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

No właśnie. Wszystko wygląda już dość dobrze od kilku lat, a on nie otwiera. Można snuć domysły.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:No właśnie. Wszystko wygląda już dość dobrze od kilku lat, a on nie otwiera. Można snuć domysły.
Można snuć domysły, a można po prostu coś wiedzieć :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Roberto »

Może mnie ktoś oświecić ? :lol:

Obrazek


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dorota1975 »

A tu początek akcji:
http://old.rdn.pl/?p=116918" onclick="window.open(this.href);return false;



kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Aż się przypomina modlitwa Polaka z filmu "Dzień Świra" Koterskiego .

https://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6840
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Ot taki ładny reportaż rozpływający się o Tarnowie:
http://www.w10inspiracjidookolaswiata.p ... akuje.html" onclick="window.open(this.href);return false;


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: irekjj »

Wzmianka o Tarnowie w znanym portalu podróżniczym:

https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel/value" onclick="window.open(this.href);return false;


vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: vertical »

......z serii "bajeczna Polska" jest i nasz "magiczny" Tarnów.
http://www.rmf.fm/bajeczna-polska/show,1054.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Zgarnęli dzisiaj Jacka G. Dyrektora Sądu Okręgowego w Tarnowie. Jakieś wały na przetargach w całej Polsce. Ciekawym czy sprawa poważna czy dęta, tak aby powymieniać dyrektorów. Bo np. w Kielcach wygarnęli wczoraj dyrektora, a już rano zjawił się nowy , były działacz PiS i Solidarnej Polski... :shock:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Roberto »

^^
https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/new ... sadow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak oni mają takie statystyki to nawet jeśli to tylko pretekst to, jak to się mówi, nawet mi ich nie żal.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Nie tylko w Tarnowie. W innych miastach jest to samo.

ODPOWIEDZ