Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

sotiv pisze:Tak troszkę OT. Szukam po portalach i nigdzie nie mogę znaleźć, orientuje się ktoś czy w tym roku będzie jakiś Jarmark Świąteczny w Tarnowie, tak jak to było w poprzednim roku? Czy miasto dało sobie spokój z taką mini atrakcją?
Tymczasem z zaskoczenia odbyła się po cichu III edycja "Smakowania Świąt" na tarnowskim Rynku. Namiot z herbem Tarnowa, ale UMT dziwnie przemilczał ten fakt. Nawet o tym sobotnim pikniku było głośniej, niż o tym. W Urzędzie po europejsku już się wstydzą religijnej aktywności?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: sotiv »

Z ciekawości byłem w tamtym roku i w tym. Fakt, szału nie ma, mimo wszystko coś się dzieje, tylko tak jakby Ci sami ludzie byli, w sensie stanowiska. Ograniczona liczba namiotów, zaporowe ceny, brak chętnych do pokazania się? W tamtym roku jakiś lepszy klimat był, może przez to, że na pl. Sobieskiego i Wałowej było wszystko rozstawione i ciaśniej.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Ja byłem na kiermaszu i mi się podobało. Dziwie się tylko dlaczego oficjalna strona urzędu miasta na facebook-u ( Mój Tarnów) w dziwny sposób informuje o zbliżających się imprezach. Dodali zdjęcie rynku i opis wraz z linkiem na główną stronę miasta " Brak planów na weekend? Zobaczcie nasze propozycje: http://bit.ly/2jXIgWJc" onclick="window.open(this.href);return false;". Otwieram ten link i jest zapowiedz koncertu w ramach kiermaszu świątecznego i nic więcej. O niedzielnych wydarzeniach, śpiewaniu kolęd- ani słowa. Zaraz ktoś powie, że się czepiam, ale jest to oficjalny profil miasta, na dodatek polubiony przez 19 043 osoby. Gdyby chociaż dodali osobne posty i plakaty zapowiadające te imprezy( a takie były, bo RDN je dodało) to więcej osób by się o tym dowiedziało i być może przyszło. Bo ktoś, kto przegląda Facebooka na telefonie nie będzie otwierał kolejnych stron, a tak to by się wyświetlił taki plakat na tablicy. Ta stronę trochę źle działa według mnie.Często dodają bezsensowne wpisy. Nie mówiąc już o relacjach z imprez, o których nie pisali :lol:


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Jarmark organizowało RDN a nie Urząd Miasta z tego co wiem. Byłem zaglądnąć w Niedzielę około południa i nic nie było. Puste stragany stały. Ogólnie to porażka żeby miasto nie zorganizowało świątecznego jarmarku.
Ostatnio zmieniony 18-12-2017, 14:32 przez wejss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Nie czepiasz się. Właśnie to jest bardzo dziwne. O swoim kiermaszu RDN jakoś tam wspomniał, ale o tym niedzielnym nigdzie ani słowa. Pomimo tego, że były informacje na stronie tarnow.pl o planowanych imprezach. Byłem w sobotę na Rynku i nic nie wskazywało na to, ze odbędzie się tam coś więcej. Czyżby znowu jakieś wojenki Ciepieli z kimś? Górnikiewiczem?
wejss pisze:Jarmark organizowało RDN a nie Urząd Miasta z tego co wiem. Byłem zaglądnąć w Niedzielę około południa i nic nie było. Puste stragany stały. Ogólnie to porażka żeby miasto nie zorganizowało świątecznego jarmarku.
Ale to wychodzi na to, że były dwie niezależne imprezy. RDN z Kumotrami i "Smakowanie Świąt" z teatrem, Górnikiewiczem i kolędowaniem.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Organizatorem III Tarnowskiego Smakowania Świąt na rynku byli: Fundacja Społeczna PROGRES, Teatr im. Solskiego, Rada Osiedla Grabówka i radny Piotr Górnikiewicz.
Kiermasz to inicjatywa Stowarzyszenia RDN wraz z radiem RDN Małopolska i Tarnowskiego Centrum Informacji i współfinansowany jest z budżetu miasta Tarnowa(informacja pochodzi ze strony RDN).
Dlaczego więc oficjalna strona miasta nie promuje współorganizowanych imprez? PR leży i kwiczy...
wejss- ale miasto dołożyło pieniądze do kiermaszu.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: sotiv »

Komuś nie przyszło na myśl, czy każdy chciał pod siebie? Przypuszczam, że o wiele lepiej by to wyglądało, gdyby te wszystkie instytucje które to organizowały, dogadały się i byłby jeden fajny Jarmark Świąteczny, z większą liczbą straganów i atrakcji. Nie wiem czy jest co porównywać się do Wrocławia, ale np. w ten czwartek jest jakiś Opowieść Świąteczna - baśniowy orszak organizowane przez CSM, była jakaś przeszkoda żeby to zrobić w weekend? Kurcze, każdy sobie rzepkę skrobie, a jakby to wspólnie fajnie wyglądało. Stragany, koncerty, baśniowy orszak.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

W sobotę urzędnicy mają wolne. Dlatego wszelkie pochody, orszaki i inne święta miasta najczęściej robi się w tygodniu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: sotiv »

A to mają przykaz odgórny żeby w nich uczestniczyć w ramach nadgodzin czy jak? :D W soboty nie można ich zmusić, bo i tak dzień wolny? :)

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: mirak »

Nie muszą nawet się dogadywać, ale psim obowiązkiem miasta jest informować o ogólnodostępnych imprezach jakie dzieją się na terenie miasta i są przeznaczone dla ogółu(niekomercyjne). To w końcu naszych pieniędzy utrzmywana jest strona miasta
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Obserwuje na bieżąco lokalne media i czasem jestem zdumiony jak widzę fotorelację z jakieś imprezy, o której nawet nie wiedziałem, a z chęcią bym się na nią wybrał.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: marwaldor »

Jan Kowalski pisze:W Urzędzie po europejsku już się wstydzą religijnej aktywności?
Po takim czymś to i ja się wstydzę.


Obrazek


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Jak można wydawać pozwolenia na budowę kolejnych blaszaków typu Lidle i Leroye a nie zadbać o nasze dziedzictwo : http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... zdziwiony/" onclick="window.open(this.href);return false;


andy
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 12-05-2012, 18:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: andy »

A co w tym budynku takiego zabytkowego [budynek jak setki innych]? Nie widzę tłumów turystów, żeby zobaczyć historyczną siedzibę gazowni.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Między zabytkiem, a zabytkową atrakcją turystyczną jest wielka różnica, co nie znaczy, że zabytkowe konstrukcje można rozwalać, bo nie widać przy nich turystów.

ODPOWIEDZ