Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: farciarzgilmore »

Mr Greenback pisze:Same "sukcesy" tarnowskich posłów PiS. hala nie dostała dofinansowania (zrobienie na złość Ciepieli, ale przede wszystkim Tarnowowi wygrało), a teraz Tarnów straci dyspozytornie pogotowia. A przy okazji: co się dzieje ze spół gazowniczą? Jakieś konkrety czy pozostało na zapowiedziach?
Niech nam żyje partia wstecznego postępu :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Spółka Gazownicza broni się rękami i nogami przed przyjściem do Tarnowa. Skończy się tak, że wszystko weźmie Kraków a tutaj nie zostanie nic. Budynki sprzedadzą tak na wszelki wypadek. Jak byłem jeszcze jako tako optymistą w naszych lokalnych sprawach to teraz twierdzę, że w każdej dziedzinie w tym mieście jest równia pochyła. Prezydent nieudacznik i radni, którzy żeby tylko zrobić na złość Romanowi to nawet własne miasto zgnoją.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Roman jak widać zupełnie się nie liczy, chociaż stara się przekonać, że jest inaczej.
Dziwię się, że ktokolwiek wierzy w to, że posłowie robią coś dla regionu. Poza nielicznymi przypadkami, typu Gosiewski i jego dworzec we Włoszczowej, reszta ma za zadanie tylko głosować jak partia każe i morda w kubeł. Może do tego jeszcze działania PR-owe typu "głosuj na BO - Wardzała" i pokazywanie się na imprezach, na których robią zdjęcia. Lobbowanie na rzecz lokalnej społeczności mogło by być odczytane jako przejaw samodzielności, a co za tym idzie niewpisanie na listę wyborczą w kolejnych wyborach.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dominik_PCH »

Tarnów: Radni dyskutują o absurdach drogowych, mieszkańcy ul. Spytki odcięci od świata
http://rdn.pl/?p=128512" onclick="window.open(this.href);return false;

pytanie: Gdzie byli radni, prezydent Rysiek i urzędnicy na etapie planowania prac? U Wieśka na grillu?

to wszystko jest chore a Ci co gadają, gadają tylko po to żeby dbać o swój stołek bo bez niego są zerem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Najważniejsza umiejętność tarnowskich urzędników, to skuteczne tłumaczenie się z największych absurdów. Było boisko do rzucania do kosza, były zaakceptowane karty wyborcze, za które zrzucano winę na drukarnie, ciągnąca się sprawa sądowa pani, która wywróciła się obok katedry, brak odpowiedzialnych za Krakowską, brak odpowiedzialnych za zbyt wąskie wiadukty. Teraz to...
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dominik_PCH »

UM funkcjonuje według programu rodzinna jest najważniejsza. To potrwa bardzo długo ale w końcu ktoś zgasi światło. Moim zdaniem to jest jedyna droga do zmiany. Bardzo długa droga, dlatego kto może niech opuszcza Tarnów. Kochać miasto można na różne sposoby.


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Potato »

Do pracy, trzeba mieć przynajmniej jedną ręke wolną, a tu obydwie zajęte bo musza stołek trzymać.

To wszystko to są jakieś lokalne zasciankowe przepychanki a miasto jest tylko tłem, wodą na młyn dla tej całej "świty"


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Trishelle »

Dominik_PCH pisze:UM funkcjonuje według programu rodzinna jest najważniejsza. To potrwa bardzo długo ale w końcu ktoś zgasi światło. Moim zdaniem to jest jedyna droga do zmiany. Bardzo długa droga, dlatego kto może niech opuszcza Tarnów. Kochać miasto można na różne sposoby.
I to złudzenie, że gdzieś indziej jest inaczej. Na prawdę współczuję niektórym smutnego życia.

Chociaż można przywyknąć do modelu, że jak miasto nie robi to źle, jak robi to źle i to przekonanie. Co więcej niektórzy myślą, że to miasta budują biurowce i fabryki.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dominik_PCH »

Grasz w tą samą nutę od kilku lat, zmień płytę. Nie znasz mnie, nie oceniaj mnie. Trzymaj się faktów zamiast wycieczek osobistych.

Do młodych ludzi z Tarnowa. W Krk jest aktualnie problem z ludźmi do pracy. Wiadomo copro srorpo, ale jak nie masz perspektyw w Tarnowie to tu Cię przyjmą za 3000 - 3500 netto na start. Jest taka dupa z nowymi pracownikami że biorą bez znajomości języków. Wysyłają od razu na kursy. Dziwie się Romkowi, że nic robi żeby ściągnąć prosty outsourcing do Tarnowa. W urzędzie marszałkowskim prowadzi się debaty na temat wyprowadzenia tego typu prac poza Kraków.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Trishelle »

Jakoś nigdy nie widziałam tutaj merytorycznej rozmowy. Dlatego też unikam tego forum. Pomieszkałam w paru miejscach i wiem, że wbrew oczekiwaniom trawa za ogrodzeniem nie jest bardziej zielona, a kwota wstępnych zarobków netto w Krakowie jest rzucona przez Ciebie z sufitu. Mało firm mimo wszystko tyle oferuje, a do tego mają wysokie oczekiwania.


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Dominik_PCH pisze:Grasz w tą samą nutę od kilku lat, zmień płytę. Nie znasz mnie, nie oceniaj mnie. Trzymaj się faktów zamiast wycieczek osobistych.

Do młodych ludzi z Tarnowa. W Krk jest aktualnie problem z ludźmi do pracy. Wiadomo copro srorpo, ale jak nie masz perspektyw w Tarnowie to tu Cię przyjmą za 3000 - 3500 netto na start. Jest taka dupa z nowymi pracownikami że biorą bez znajomości języków. Wysyłają od razu na kursy. Dziwie się Romkowi, że nic robi żeby ściągnąć prosty outsourcing do Tarnowa. W urzędzie marszałkowskim prowadzi się debaty na temat wyprowadzenia tego typu prac poza Kraków.
Nie wiem czy znasz tarnowski rynek pracy ale tu też jest problem z ludźmi. Nigdzie nie trzeba wyjeżdżać. Wystarczy normalnie poszukać pracy. Nie przyjmować się od razu u pierwszego lepszego za 1800 tylko szukać. Kwota 3000-3500 to tylko 20 zł za godzinę. Ostatnio znajomy szukał kogoś do pracy za 15 zł na godzinę. Nikt nie zadzwonił!!! Więc podniósł stawkę. Szukajcie a znajdziecie. A co do Krakowa to litości nie porównujmy się z drugim co do wielkości miastem Polski. Wałkowanie tego tematu naprawdę jest trywialne. Straszny macie kompleks tego Krakowa. Smród, hałas, drożyzna, korki i zasrane gołębie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dominik_PCH »

Weiss nie porównywałem, zerknij jeszcze raz na to co napisałem. Zgadzam się mamy rynek pracownika :), ze swojej strony namawiam młodych tarnowian do wyjazdu z miasta. 70 km w prawo jest po prostu lepiej. Co do reszty argumentów weissa

1. Smórd - no są dni, że wali, ale Tarnów oazą świeżości też nie jest również. W zimie są dni że powietrze jest gorsze niż w Krakowie. Różnica jest taka, że w KRK się o tym ciągle mówi.
2. Hałas - nie czuje różnicy między tym co mam tu, a co miałem w Tarnowie. Lokalizacja od rynku taka sama. 15 min piechotą.
3. Drożyzna. Mieszkania fakt, tanio nie jest. Biedro i Lidle takie same.
4. Korki - tylko w godzinach szczytu. 7-9 i 16:30-18:00. Tramwaje w korku nie stoją, rzadko bo rzadko ale się psują. Miesięczny na wszystkie linie 89 zł, samochód jako dodatek.
5. Gołębie, no są. W Tarnowie jak sąsiadka karmiła też były.
6. Kompleksy. Ten mit powinniśmy odczarować. W krk nikt się nie przejmuje Tarnowem. Moim zdaniem większa połowa ludzi z krk nigdy nie była w Tarnowie i nie zamierza się wybierać. Tu ludzie zajęci są życiem bo jest co robić.

Zapraszam w niedziele
https://www.facebook.com/events/6687704 ... null%22%7D" onclick="window.open(this.href);return false;


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Potato »

Dla jedego lepiej dla drugiego wcale nie lepiej.

Miasto nie musi budować fabryk i biurowców, ale może stworzyć ku temu atrakcyjne warunki i dać wyraźny sygnał ze w Tarnowie też można zainwestować.

Szkolnictwo wyższe w Tarnowie to chyba totalnie zapomniana dziedzina...A mimo wszystko do tych korporacji szukaja ludzi z dyplomem.

Remonty/inwestycje drogowe to za każdym razem jakieś fiasko.
Dlatego szlak trafia jak sukcesem jest budowa małego ronda i kilka km ścieżki rowerowej.
To nie są inwestycje przy których hucznie otwiera się szampana.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: GregTrN »

Dominik_PCH pisze: 6. Kompleksy. Ten mit powinniśmy odczarować. W krk nikt się nie przejmuje Tarnowem. Moim zdaniem większa połowa ludzi z krk nigdy nie była w Tarnowie i nie zamierza się wybierać. Tu ludzie zajęci są życiem bo jest co robić.
Nikt się nie przejmuje ? No a ty ? to co ? Moim zdaniem to ty masz spory kompleks związany z tym że w Tarnowie Ci nie wyszło.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Dominik_PCH »

@GregTrN Ok. Nie mam nic do dodania. Nie komentuje już wycieczek osobistych.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

GregTrN pisze:
Dominik_PCH pisze: 6. Kompleksy. Ten mit powinniśmy odczarować. W krk nikt się nie przejmuje Tarnowem. Moim zdaniem większa połowa ludzi z krk nigdy nie była w Tarnowie i nie zamierza się wybierać. Tu ludzie zajęci są życiem bo jest co robić.
Nikt się nie przejmuje ? No a ty ? to co ? Moim zdaniem to ty masz spory kompleks związany z tym że w Tarnowie Ci nie wyszło.
Dominik ma rację. Kraków traktuje Tarnów jako folklor, a ludzie z Krakowa nic o Tarnowie nie wiedzą. Można się spierać lub nie, ale jestem zasypywany pytaniami jak to jest w Tarnowie.Do tego ludzie sie dziwią, że jedzie się tylko 45 minut i ze żyje tam ponad 100.000 ludzi :lol: :lol:
Oczywiście robię dobra reklamę miastu i gorąco zachęcam do odwiedzin Krakusów.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ