Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Wiemy już, jak będą się zmieniać ceny wody i odprowadzania ścieków dla mieszkańców Tarnowa w ciągu trzech najbliższych lat. W myśl nowej taryfy Tarnowskich Wodociągów, zatwierdzonej przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Krakowie,w najbliższym roku za wodę przeznaczoną do spożycia i na cele socjalno-bytowe trzeba będzie zapłacić o 3.05 proc. więcej, a opłata za odprowadzania ścieków wzrośnie o 2.96 proc. Nowa taryfa obowiązuje od dzisiaj.

Co oznacza to w praktyce? Metr sześcienny wody dla odbiorców indywidualnych, dotychczas wyceniany na 2.95 zł przez najbliższe dwanaście miesięcy kosztował będzie 3.04 zł. – Stopień zmiany cen utrzymany jest właściwie w granicach inflacji i ma zrekompensować wzrost naszych kosztów stałych. Mamy już bowiem za sobą okres wielkich inwestycji związanych z budową infrastruktury. Skupiamy się natomiast na nowych terenach inwestycyjnych i wymianie wysłużonych instalacji – tłumaczy prezes Tarnowskich Wodociągów, Tadeusz Rzepecki.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: marwaldor »

Ja też jestem upośledzony. Ponieważ nie czytam newsów RDN.

O byłej wizycie, byłej już premier, dowiedziałem się na FB profilu TV Zvami.
Piszą, że uderzyła do seminarium.
Bravo.
Tłumów na zdjęciu brak.
Nic nie piszą o wypadkach z udziałem rządowych limuzyn.

Warto zapoznać się z komentarzami suwerena.
Ale wiadomo, FB to też sama upośledzona hołota...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Posiadanie wiedzy nie jest obowiązkiem, a przywilejem. Informacja była podana i jeśli kogoś to interesowało, mógł przeczytać. Nie była to, jak tu sugerowano, tajna wiadomość. Była zaproszona do seminarium i tam przybyła. Nie piszą o wypadku limuzyny rządowej, bo limuzyna Szydło nie miała wypadku. Tłumów brak, bo są tylko zaproszone osoby. To nie było spotkanie otwarte.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11661
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

"Wiedza" gdzie w danym momencie jest pani Szydło czy też inny polityk, kojarzy mi się z rozdawanymi ostatnio w UK torebkami (niby na wymioty) z napisem "Another Duke makes me want a puke". Umówmy się: jest to wiedza czysto śmieciowa i posiadanie jej to żaden tam przywilej. Z posta użytkownika Kato oczywiście dało się wywnioskować pewną niechęć do wizyty pani Szydło, ale widać też wyraźnie, że akcent wypowiedzi skupia się nie na tajemnicy wizyty (Ja sam jako osoba najwyraźniej upośledzona, też o niej nic nie wiedziałem) a na zaangażowaniu w tak słabo rozreklamowaną wizytę, aż tak znacznych sił policyjnych. Zaznaczam, że na mój odbiór tej wizyty ma pewien wpływ widok chyżo mknącej po JPII kolumny aut na sygnale, (jak zakładam z panią Szydło w środku) i refleksja gdzie też oni się tak śpieszą, iż muszą w terenie zabudowanym, jechać dwa razy szybciej (tak na oko - radaru w ręce nie miałem), niż prędkość zazwyczaj osiągana na tym odcinku przez karetki pogotowia, czy też wozy straży pożarnej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Wiedza, to wiedza. Czasami przydaje się, a czasami nie. Czasami jest istotna, a czasami nie. Czasami wydaje się nieistotna, a czasami niespodziewanie się przydaje, jak informacja gdzie kupić paliki toczone średnicy 2-3 cm. Wiedza o wizycie Szydło dla niektórych, jest wiedzą śmieciową. Ja jej również nie szukałem, a ona mnie znalazła. Odniosłem się komentarzem do tego stwierdzenia: "Naturalnie suweren o tym nie wiedział w przeciwieństwie do policjantów", sugerującego, ze wizyta Szydło w Tarnowie była tajemnicą, a to kłamstwo. I tyle dywagacji na temat tego, kto jest upośledzony z powodu nieumiejętności zdobywania wiedzy.

Co do mknących kolumn, to już chyba temat się przewijał. Jest to jakiś absurd i podejrzewam, że kiedyś coś się stanie i ktoś się przyłoży do wyjaśnienia sprawy. Chociaż znając bylejakość ochrony i tak nic z tego nie wyniknie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kato
Rhetor
Posty: 2707
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

Będę wdzięczny za link do informacji o wizycie B. Szydło w SZPITALU.
Seminarium mnie nie interesuje.
Oczywiście informacja powinna być wcześniejsza niż dzień wizyty.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

1. Jest taka strona google(dot)pl Tam można użyć różnych narzędzi i sobie poszukać.

2. Nie byłbym zdziwiony, gdyby ta część wizyty nie była ogłoszona, patrząc na dzikusów jacy ostatnio w czasie tych wizyt próbują zaistnieć. Ja bym nie podawał takiej informacji do publicznej wiadomość, bo to powodować by musiało wzmocnienie zabezpieczenia w szpitalu, a tym samym zakłóciłoby spokój pacjentów. Wtedy dopiero gadzinówki miałyby używanie, jak to przeszkadza się pacjentom w leczeniu, bo Szydło przyjechała.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kato
Rhetor
Posty: 2707
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kato »

Krótka historia naszej Myszeidy.
Jan Kowalski pisze:Tak dokładnie to nie wiedzieli o tym tylko upośledzeni wyborcy totalnej opozycji. W co najmniej 3 mediach znalazłem dzień wcześniej informację o tej wizycie.W co najmniej 3 mediach znalazłem dzień wcześniej informację o tej wizycie. Tylko po co sprawdzać informacje, jak lepiej kłamać.
Trzy informacje to sporo. Może chociaż jeden link?
Jan Kowalski pisze:Nie wiem na czym polega ta ważność dnia w diecezji, ale to ona była istotą, a szydło była tylko zaproszonym gościem. Nie była to wizyta "oficjalna" tylko przy okazji. Słyszałem o niej od co najmniej tygodnia, co interesowało mnie w tym samym stopniu jak wizyta Sasina. Tak czy siak informacje były, więc sugerowanie tajności tej wizyty nie najlepiej świadczy o tym, kto to robi.
Może dla niektórych Seminarium i Szpital to jedno.
Innych źródeł brak, ale za co się człowiek o sobie dowie... Bezcenne.
Jan Kowalski pisze: Odniosłem się komentarzem do tego stwierdzenia: "Naturalnie suweren o tym nie wiedział w przeciwieństwie do policjantów", sugerującego, ze wizyta Szydło w Tarnowie była tajemnicą, a to kłamstwo. I tyle dywagacji na temat tego, kto jest upośledzony z powodu nieumiejętności zdobywania wiedzy.
Ponownie poprosiłem o link do źródła.
Jan Kowalski pisze:1. Jest taka strona google(dot)pl Tam można użyć różnych narzędzi i sobie poszukać.
W sumie odpowiedź mnie zadowala.
Dziękuję i nie gniewam się. Trzeba być wyrozumiałym dla ludzkich ograniczeń.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

https://www.youtube.com/watch?v=62ek9meOGsU" onclick="window.open(this.href);return false;

Obejrzyjcie.


Pzet
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

O poszukiwaniu kandydata na prezydenta z Tarnowa z PiS:
http://natemat.pl/239033,kim-jest-janus ... ta-Tarnowa" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11661
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Jeżeli faktycznie PIS nie miał sensownego kandydata z realnymi szansami (a nie miał) to tym bardziej niezrozumiały jest brak poparcia z ich strony dla kandydatury Kądzielawskiego, który pod szyldem PIS szanse na zwycięstwo miał.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Pzet
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

Zapewne Kądzielawski jako człowiek Gowina będąc prezydentem Tarnowa mógłby okazać się "zbyt niezależny" jak na warunki PiS-u. Poza tym ma teraz ciepłą posadkę w Azotach, więc może i jemu samemu też już nie zależy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Może oni nie chcą wygrać? Bernacki jest butny i nie przeszłoby mu przez myśl poparcie Kądzielawskiego, a już nie daj Bóg, jakby zwyciężył. Bernacki miałby prezydenta, którego popiera i nie popiera równocześnie :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11661
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: defekator »

Sugerujesz, że dobro Partii i jej funkcjonariuszy przedkładają nad dobro miasta i jego mieszkańców ? (wiem, wiem, głupie pytanie :) )
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Ale którzy? (wiem, wiem, równie głupie :) )
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ