Wycieczka po Tarnowie - co, gdzie, po co?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Wycieczka po Tarnowie - co, gdzie, po co?

Post autor: Keleos »

W luźnej rozmowie padło hasło, żeby zabrać uczniów na wycieczkę po Tarnowie. Z jednej strony myśl "przecież tutaj nie ma co zwiedzać", ale z drugiej... w końcu jesteśmy perełką, prawda?

Pytam więc (zamiast szukać po Internecie "oficjalnych" zabytków) Was, forumowicze: "Co byście polecili zwiedzić i dlaczego?"

Zaczynając od tych standardowych, typu Bima, Mauzoleum, Rynek... na jakichś nietypowych kończąc - czy ktoś ma jakieś propozycje?

Dobrze by było to sklasyfikować: dzieci/młodzież/dorośli, bowiem wiadomo, że nie wszystko wszystkim podejdzie...

Z góry dzięki za pomysły!


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

W Mościcach budynek administracyjny Azotów i betonowe rury poustawiane jedna na drugiej w trawie między stadionem a torami kolejowymi. To są mościckie atrakcje według jednej z ulotek promocyjnych wydawanych przez urząd miasta (?) :lol:

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Re: Wycieczka po Tarnowie - co, gdzie, po co?

Post autor: pb »

Przypomina mi się, jak kiedyś miałem wycieczkę Węgrów. Oczywiście standardowo: Brama Seklerska przy Krakowskiej. Ale nagle okazało się, że dwie uczestniczki wycieczki zniknęło. Pojawiły sie niedługo. Były na zakupach w pobliskim sex-shopie :D


neya3
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 06-11-2010, 17:15
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: neya3 »

mnie dalej fascynuja kamienice na Wałowej co jakiś czas dostrzegam cos nowego choć mieszkam tu juz 20 lat, mozna tez wybrac sie na Marcinke i na wysokosci basenu odbic w drozke i pochodzic tam, ostatnio tloczno sie robi ale miejsce super bo "stare torowisko" to na wycieczke odpada:P
ona jest jak skórzany pasek- niby cienki, a w rękach nie rozerwiesz. A gdybyś się na nim powiesił to też wytrzyma/ A. Sapkowski/

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11668
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

To wszystko zależy: jeżeli wycieczka byłaby na zasadzie tu jest Bima tam Ratusz a tu Katedra to faktycznie zwiedzać co nie ma. Co innego jeżeli mógłby ktoś o tym ciekawie opowiedzieć. Przedzwoń na informację turystyczną i spytaj o przewodnika dla grup. Niech ich oprowadzi po Katedrze, Rynku, Wałowej. Warto by było wybrać się do muzeum w Ratuszu, mieli tam całkiem ciekawą wystawę uzbrojenia. Obowiązkowo Muzeum Diecezjalne, po umówieniu telefonicznym zapewniają przewodnika. Może coś ciekawego jest obecnie w muzeum okręgowym. Możesz dorzucić jeszcze Muzeum Cygańskie - większość z uczniów na pewno tam nie była a wystawa też jest ciekawa. Zakończyć możesz spacerem na Stary Cmentarz i przy okazji zahaczyć o ten drewniany kościółek. Dworzec PKP możesz pokazać - też zabytek.
Najlepiej jak byś załatwił przewodnika, który oprowadzi po całości, ale możesz też z przewodnikiem obejść tylko te atrakcje, które przewodnika nie mają, w muzeach zazwyczaj do grup dorzucają przewodnika gratis. Podzwoń i popytaj.
Sam pamiętam, że kupę lat temu wychowawczyni w liceum wzięła nas na wycieczkę po Tarnowie (w klasie w której 90% ludzi było z Tarnowa). Też myśleliśmy, że nie ma co zwiedzać. Skończyło się na tym, że łaziliśmy bite pięć godzin a i tak nie udało się zaliczyć wszystkiego co wcześniej wymieniłem.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

Proponuję jako pierwsze podac skąd wyruszacie - tak rodzi się plan...


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

... nigdzie nie pisałem, że wyruszamy o.O

Napisałem, że w luźnej rozmowie padło takie hasło (nie, nie wybieram się na wycieczkę po Tarnowie!) i się zacząłem zastanawiać co tu jest do zwiedzenia... może kiedyś się wybiorę, może.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Panie pedagog, skoro nie wiesz co w Tarnowie można zwiedzić, to daj sobie spokój nawet z luźnymi rozmowami na ten temat. W samej Katedrze można z pół dnia spędzić, drugie pół na starym cmentarzu, pod warunkiem, że się wie o czym chce się mówić...


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Aha, czyli jako mieszkaniec Tarnowa nie powinienem rozmawiać na temat Tarnowa? Nie znam zabytków, ale nie wolno mi o nie pytać? Nie znam, ale chcę poznać... nie bardzo jesteś w pozycji do odmawiania mi tego.


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Może ta nowa książeczka trochę pomoże. Można pytać o nią w Informacji Turystycznej przy Rynku 7
Załączniki
Ok³adka.JPG


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Jest tam sporo o Tarnowie.
Załączniki
Spis tre¶ci.JPG


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Polecam też szlaki: Leliwitów Tarnowskich, Sanguszków, Sznur bernardyński i Biskupów tarnowskich, opisy na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/A ... o-Tarnowie

ODPOWIEDZ