Komunikacją miejską jednak drożej!

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Tak, praktyka stosowana do zabezpieczenia przodu przed kamieniami itp, aby nie powstały odpryski na lakierze.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Komunikacją miejską jednak drożej!

Post autor: MST wónraT »

Jakub Kwaśny pisze: Niestety głosami radnych PO i prezydenckiego Klubu "Tarnowianie" uchwała podnosząca ceny biletów komunikacji miejskiej została wprowadzona. Niestety wygrała opcja oszczędzania na osobach najmniej zarabiających, jak było to w przypadku podniesienia VATu przez rząd PO czy sięgnięcia po nasze emerytury.
Wzrost cen biletów.

Proponowane zmiany:
Wzrost cen biletów jednorazowych i 30-minutowych pełnopłatnych z 2.40 zł na 3.00 zł oraz ulgowych lokalnych z 1.40 zł na 2.00 zł
Wzrost cen biletów 10-minutowych pełnopłatnych z 1.80 zł na 2,20 zł oraz ulgowych lokalnych z 1.10 zł na 1.50 zł przy jednoczesnym wydłużeniu okresu ważności biletu do 15 minut
Wzrost cen biletów 60-minutowych pełnopłatnych z 3.20 zł na 4.00 zł oraz ulgowych lokalnych z 1.80 zł na 3 zł
Wzrost cen karnetów 5-przejazdowych pełnopłatnych z 10.00 zł na 13,00 zł oraz ulgowych lokalnych z 6.00 zł na 8.00 zł
Wzrost cen biletów jednorazowych strefowych pełnopłatnych z 2.80 zł na 3.40 zł oraz ulgowych strefowych z 1.60 zł na 2.20 zł
Pozostawienie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla pracowników, oraz byłych pracowników tj. emerytów i rencistów MPK Sp. z o.o. w Tarnowie, likwidacja takich uprawnień dla pozostałych osób związanych z pracownikami MPK tj. współmałżonków i dzieci pracowników.
Przesunięcie z 70 do 75 lat granicy wieku, po osiągnięciu którego przysługują uprawnienia do bezpłatnych przejazdów z jednoczesnym wprowadzeniem taniego biletu 1-miesięcznego na wszystkie linie tzw. biletu seniora w cenie 25 zł.


Przed podobnymi decyzjami stoją wszystkie miasta w Polsce. Dla przykładu Kraków proponuje podwyższyć cenę biletu z 3,20 zł na 4 zł, a Warszawa do 4,40 zł.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ich chyba pojeb** bo inaczej tego nie powiem. Podwyżki jak cholera, za co ? za zasmrodzone autobusy ? Rozumie podwyzki groszowe, ale nie z 1.80 na 3 zł ? Co im w ostatnim czasie podrożało o 25-50% ? bo takie podwyzki tam widzę... nie dosc ze na każdym rogu czają się zwolnienia i brak perspektyw to jeszcze podwyzki. Nie dziwie się żulom w autobusach - uch nikt nie ruszy i jezdza za darmo.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Pierwotnie jak to czytałem, to zastanawiałem się, czy to nie żart.
Ale teraz wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś ma 71 lat, i co teraz?
Mógł jeździć za darmo a teraz już nie może?

EDIT. Coś mi się przypomniało, taki mój post: ;)

Wysłany: 28-04-2011, 20:57
No, kiedyś mówiłem, że ulgowe mamy tylko o 5 groszy tańsze niż Kraków Miasto, ale zmieniam to - w takim tempie niedługo zostawimy go daleko w tyle! :-) Nie wiem tylko czy się śmiać czy płakać...


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Beaver pisze:Podwyżki jak cholera, za co ?
Może za to.

Wartość całego projektu „Poprawa jakości transportu publicznego w Tarnowie poprzez zakup ekologicznych autobusów oraz systemów informacji pasażerskiej i zarządzania ruchem” to prawie 11,5mln zł. Dofinansowanie wynosi osiem mln zł.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Super. Nie mogę się doczekać tych systemów informacji pasażerskiej. A tymczasem do autobusu nie da się wsiąść, bo śmierdzi niemiłosiernie :/


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Proszę Państwa, ostatnia podwyżka cen biletów przyniosła budżetowi 100 tys. złotych... Ta w założeniach może przynieść więcej, ale dla mnie samochód już będzie tańszy.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11084
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

hurricane, w sumie mogli podnieść ceny do 10zł i pewnie jakiś urzędnik by wyliczył, że to przyniesie milion.
Chyba, że chodzi im o to, żeby ludzie nie jeździli. Sprzeda się wówczas kilka autobusów, zmniejszy liczbę kursów - koszty stałe spadną i gotowe.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11682
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

hurricane pisze:Ta w założeniach może przynieść więcej, ale dla mnie samochód już będzie tańszy.

Ceny za parking też podwyższyli. Widać sobie to "dokładnie" przekalkulowali. ;)


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

A do tego wszystkiego można jeszcze dodać podwyżkę podatku od nieruchomości, oraz zarobki na ustawie śmieciowej...

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

A co do nowych kolejnych autobusów to się dziś nieoficjalnie dowiedziałem że będą one miały w granicach 4-5 lat więc fabrycznie nowe to raczej już nie są. No chyba że się coś zmieni ale raczej nie bardzo. A i będą to Renault. Bo jakaś firma zmienia tabor i się pozbywa. No ale się okaże w najbliższym czasie.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11682
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

bastol23 pisze:A do tego wszystkiego można jeszcze dodać podwyżkę podatku od nieruchomości, oraz zarobki na ustawie śmieciowej...

No właśnie też o tym myślałem. Coś ostro za dojenie mieszkańców miasto się ostatnio wzięło.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

defekator pisze:Coś ostro za dojenie mieszkańców miasto się ostatnio wzięło
Podziękujmy radnym za służbę obywatelom


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

ozi26 pisze:A co do nowych kolejnych autobusów to się dziś nieoficjalnie dowiedziałem że będą one miały w granicach 4-5 lat więc fabrycznie nowe to raczej już nie są. No chyba że się coś zmieni ale raczej nie bardzo.
Dowiedziałem się oficjalnie, że bedą jednak fabrycznie nowe. I chyba jednak nic się nie zmieni, ale nie na pewno ;)


Przedmiotem zamówienia jest zakup - dostawa loco MPK Spółka z o.o. w Tarnowie 8 sztuk ekologicznych autobusów fabrycznie nowych niskopodłogowych zasilanych ON przeznaczonych do komunikacji miejskiej, o długości od 11,80 m do 12 m, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1a do niniejszej „Specyfikacji istotnych warunków zamówienia” (SIWZ). Autobusy mają być wyprodukowane przez tego samego producenta. Rok produkcji autobusów 2013.

Projekt realizowany w ramach MRPO.04.02.01-12-074/12

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Poważnie?? To na MPK o czym innym się mówi bo kierowcy i mechanicy mają już dość OTOKARÓW. Problemy z serwisem, jeden autobus już miesiąc stoi,bo drzwi nie było a jak drzwi doszły to bez podgrzewania. Teraz ktoś spalił alternator i znów kolejne parę dni na warsztacie bo nie ma kto zrobić.Serwis uszczelniał wszystkie wywietrzniki bo się lało do środka. Więc wzięli silikonu i zakleili. Już nie działają. JAJA w biały dzień a prezes lata wiatr :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ