Komunikacją miejską jednak drożej!

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

LordRuthwen pisze:A to nie jest tak, że część podatków odprowadzanych przez zakład zarejestrowany w jakiejś gminie jej przypada?
Również dochodowych?
Od CITu tak, bardziej skojarzyłem benzynę z akcyzą i vatem.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Komunikacja może być bezpłatna. Samorządy jako główny argument na nie to koszty. Ja proponuję aby je pokryć podnosząc opłaty za parkowanie i wprowadzić opłaty za sam wjazd do ścisłego centrum. Dziś może to mrzonka ale czy nie to nas czeka?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11673
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ostatnio słyszałem, że po podwyżce cen biletów w Warszawie wpływy z ich sprzedaży znacząco spadły. Są już jakieś dane jak to wygląda w Tarnowie? Czy podwyżka spowodowała wzrost wpływów czy też wręcz przeciwnie ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6883
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Obstawiam, że przeciwnie, podnoszą ceny, ludzie przestają jeździć, zmniejsza się rentowność tras i kółko się zamyka.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11673
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ja też tak obstawiam - ciekawi mnie jedynie czy są już na ten temat dane.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

wg danych magistratu ; podniesienie cen biletów spowodowało wzrost zdrowotności społeczeństwa w naszym Mieście;)
...


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Jestem po rozmowie telefonicznej z Panem Dyrektorem TOKu. Jutro powinienem mieć dane dotyczące tychże wpływów za pierwsze półrocze. Z rozmowy wynikało, że nie TOK nie jest "na minusie". Jednak ja osobiście obstawiam, że biletów sprzedano mniej - a podwyżka nieznacznie zrekompensowała ten ubytek.

Jestem zdania, że ta ostatnia podwyżka (której byłem przeciwny) nie przyniosła spodziewanych efektów. Nawet jeśli wpływy będą odrobinę wyższe to sądzę, że największym negatywnym jej efektem - jest zmniejszenie liczby pasażerów i zainteresowania transportem zbiorowym w Tarnowie.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11673
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dzięki, jak będziesz znał konkrety daj znać.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Dyrektor TOK:

Przychody ze sprzedaży biletów za I półrocze 2013 wynoszą : 7.182.647 PLN
W analogicznym okresie roku poprzedniego było to: 6.727.083 PLN

Chyba będę bardziej dociekliwy i dopytam jeszcze o liczbę sprzedanych biletów (w tym biletów okresowych). Czy nie jest przypadkiem tak, że niektórzy przerzucili się na bilety okresowe co w pierwszym półroczu mogło zawyżyć trochę wyniki. Przyznam szczerze, że spodziewałem się mniejszej różnicy.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

bella swan
Proedroj
Posty: 373
Rejestracja: 31-12-2012, 23:25

Post autor: bella swan »

Pomysł na darmową komunikację zainicjowała pewna ambitna i odważna tarnowianka. W PUP już o tym wspominała, że interweniuje do władz w sprawie darmowej komunikacji miejskiej. Walczy z socjopatią gospodarczą. Taka ładna, wysoka brunetka. Bardzo miła. Walczy o prawa człowieka. Tego najsłabszego i ubogiego. Bez pracy i perspektyw na przyszłość. Pokazywała dokumenty w tej sprawie.


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

bella swan pisze:Pomysł na darmową komunikację zainicjowała pewna ambitna i odważna tarnowianka. W PUP już o tym wspominała, że interweniuje do władz w sprawie darmowej komunikacji miejskiej. Walczy z socjopatią gospodarczą. Taka ładna, wysoka brunetka. Bardzo miła. Walczy o prawa człowieka. Tego najsłabszego i ubogiego. Bez pracy i perspektyw na przyszłość. Pokazywała dokumenty w tej sprawie.
Nie kto inny jak "nasza" agorowa bella swan ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

bella swan pisze:Walczy o prawa człowieka
Odkąd wolność zaczęto zastępować "prawami", jest coraz gorzej.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

bella swan pisze: Pokazywała dokumenty w tej sprawie.
Macierewicz też się dokumentów napokazywał i siłę przebicia ma większą, a dalej łamie sobie zęby na trotylu ;)

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

odgrzeje trochę temat

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 96093.html

news z warszawy ( wiem ze wszyscy słyszeli i że kampania się rozkręca) nie mniej jednak można korzystać z doświadczeń.

myślę że można by na początek od 1 września zlikwidować opłaty dla dzieciaków z tranowa ( wiem dyskryminacja) z co na pewno pomoże ich rodzicom.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: marecki 0701 »

Aaa ;) Przyszły 3 nowe Turki :D
Będziem życ

ODPOWIEDZ