Oferta handlowa w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz ofertę handlową miasta

10
2
9%
9
1
4%
8
3
13%
7
9
39%
6
3
13%
5
4
17%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
4%
 
Liczba głosów: 23


Autor tematu
Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Oferta handlowa w Tarnowie

Post autor: Navyy »

Jestem ciekawy waszych opinii na temat oferty handlowej w Tarnowie na podstawie znajdujących się u nas centrów handlowych. Ciekawi mnie również jak sami oceniacie dane centra handlowe. Co was zadowala, a czego wedłg was brakuje. Osobiście uważam, że oferta naszych sklepów nie jest zła, nie mniej jednak brakuje jeszcze trochę do ideału. Galeria Tarnovia posiada sporo ciekawych marek takich jak H&M, NewYorker, Douglas, Venezia, ecco, Ryłko, Camaieu, Orsay itd, których przed otwarciem nie było w mieście. Nieługo również do grona najemców dołączy Stradiarius, co za pewne zwiększy atrakcyjność galerii, jednak chodzenie tam nie sprawia zbytniej przyjemności. Korytaże wydają się puste i zimne. Nie chodzi tutaj o brak klientów, ale o brak takiego przyjaznego klimatu, który uprzyjemniłby robienie zakupów. Galeria ma kiepską lokalizację i myśle, że tutaj się ze mną zgodzicie. Jest dość daleko od centrum, a jej wykończenie z zewnątrz straszy. Oferta gastronomiczna również jest mało atrakcyjna, w przeciwieństwie do Gemini, w którym jest KFC, Grycan, Sphinx, Pizza Dominium i parę innych. Jednak Oferta Gemini ogranicza się głównie do Tesco, MediaMarkt i Castoramy. Przy okazji jest kilka, ale na prawdę niewiele ciekawych i nowych w mieście najemców. Są to między innymi: C&A, KappAhl, Solar, TopSecret, Martes Sport, calzedonia i intissimi (czy jekoś tak), co prawda ma powstać jeszcze większy salon Mango niż planowano na początku, jednak myślę, że nie urozmaici zbytnio oferty centrum. Nie podważalnym plusem jest sama lokalizacja Gemini, która daje jej przewagę nad Tarnovią pod względem dostępności dla klientów. Na koniec powiem, że Tarnów ma dosyć atrakcyjną ofertę handlową jednak nie jest ona na miejscu. Po niektóre rzeczy trzeba jechać do Gemini, a po niektóre do Tarnovii. Dużym komfortem byłoby jedno centrum handlowe, które posiadałoby ofertę Tarnovii i Gemini w jednym miejscu (oczywiście gdyby nie było w Tarnowie żadnej galerii, bo teraz to już za późno). Jednak nie ma co naekać, bo równie dobrze w Tarnowie mogłoby nadal nib nie być i trzebaby było jezdić ciągle do Krakowa.

Zapraszam do dyskusji :)

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Ja powiem krótko. Byłam ostatnio w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Moim zdaniem jest świetnia. Mają jedną galerię na miasto, ale za to jaką! Wszystko jest na miejscu, każda marka praktycznie plus Cinema City. Jakby coś takiego od samego początku planowano w Tarnowie to mielibyśmy galerię spokojnie konkurującą z tymi w Krakowie. Ale tak coś mi się wydaje, że Jurajska to ci sami właściciele (?) co Galeria Kazimierz, bo mieli taki sam znaczek kolorowy :P Szkoda, że nie zainwestowali w Tarnowie.

Mimo, że w Tarnowie zdecydowanie poprawiła się oferta handlowa, to wciąż za mało. Najgorsze jest to, że w końcu mamy popularne sieciówki, ale za to z okrojonym asortymentem :/ a to właśnie chodziło o ten dodatkowy asortyment i większy wybór, po który i tak trzeba się wybierać czasami do Krakowa. Lepiej też czasem wybrać się do sklepów na mieście, a nie do galerii, bo w tych samych sklepach jest większy wybór.

A czy my przypadkiem nie przerabialiśmy już tego tematu przy okazji budowy Gemini?


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

Tarnovia dużo traci przez brak dużego marketu spożywczego.
Najlepiej jak by BOMI dało sobie spokój, TAKKO zaoferowali nowy lokal, i powiększyli część spożywczą z nową marką np. INTER MARCHE.
Góra galerii wydaje się bardzo pusta, po lewej stronie same sklepy obuwnicze, po prawej małe sklepiki do których mało kto zagląda.
imi

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

imiol pisze:INTER MARCHE
byli w Krakowskiej Plazie, oni nie przyciągają klientów, oni podobnie jak Bomi i Alma po prostu są w obiektach

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja powiem tak:
można tu kupić większość z tego co można chcieć kupić, nie mówię tu o jakichś fanaberiach p.t. Ferrari, lecz o rzeczach, którymi przeciętny Kowalski może być zainteresowany.
Niestety jakość tych rzeczy czasem pozostawia wiele do życzenia - prosty przykład:
kupuję spodnie, najzwyklejsze dżinsy, nieważne gdzie, w sklepie za 150 zł czy na burku za 50 zł, po 3 miesiącach idą w kosz bo są przetarte. Będąc na wakacjach w 2009 roku kupiłem 5 par dżinsów na czymś a'la nasz burek w Paryżu za 5E sztuka - do tej pory mam jeszcze 2 pary nie ruszone z półki a wywaliłem tylko jedne, dziwne nie?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Potwierdzam, Lord, jakość ciuchów z H&M, NewYorkera, C&A i tym podobnych przypomina szmaty, które po pierwszym praniu nie nadają się nawet do umycia okien. W USA niby też mają rzeczy szyte w Chinach czy Indiach, ale nikt na taką słabą jakość nie może sobie pozwolić, bo rynek jest wymagający.

U nas można zaoferować śmieć, byle na promocji, i pójdzie... Spodnie dresowe kupione rok temu w Outhornie (wcale niezbyt często używane) wyglądają teraz tak, że gdyby ktoś chciał sprzedawać tego typu towar w sklepie z używaną odzieżą, to by go wyśmiali... Po prostu do śmieci.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja wspomnę tutaj o dziwnej modzie, która wypromowali producenci, aby sprzedać wszystkie wybrakowane sztuki.
Zauważyliście, że jest sporo ciuchów, które wyglądają od razu jak używane? Krzywo pozszywane, dziurawe itd.
Dawniej szło to w kosz, a teraz tworzy się niby-styl, i nagle takie szmaty są wysoko cenione.
Jakość podkoszulków, nawet w "firmowych" sklepach jest koszmarna. Lepszymi myję podłogę :)
Do dziś mam t-shit "fruit of the loom" - dostałem go w roku.... 1994. Chodzę w nim do dziś - lekko wypłowiały od słońca, ale poza tym wyglada o klasę lepiej niż "nowy" towar w sieciówkach. Teraz po prostu się nie opłaca robić trwałych ciuchów.
Chińczycy jakby mogli, to by wymyślili całkowicie prezroczystą bawełnę - choć już im niewiele brakuje.


Autor tematu
Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Ups. Zapomniałem dodać oceny 1 xP Czy ktoś z moderatorów może to skorygować?


chemol
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 05-09-2010, 19:39
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: chemol »

gosis pisze:Ja powiem krótko. Byłam ostatnio w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Moim zdaniem jest świetnia. Mają jedną galerię na miasto, ale za to jaką! Wszystko jest na miejscu, każda marka praktycznie plus Cinema City.
....tylko jest jeden mały szczególik - Częstochowa ma ponad 2x więcej mieszkańców od Tarnowa :P


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

imiol pisze:Najlepiej jak by BOMI dało sobie spokój
Próbowali, ale podpisali taką umowę, że są ugotowani w Tarnovii na dłuuugie lata, może jeszcze spokojnie nasze nienarodzone dzieci zdążą zrobić tam zakupy o ile nie padnie cała sieć, nie mogą nawet zwinąć interesu i płacić sam czynsz bo umowa zobowiązuje ich do realnego handlu w tym miejscu.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

chemol, ale mają 2 razy Cinema City, ale tylko 1 galerię :P a nas jest 2 razy mniej ludzi i mamy 2 galerie. :P


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

gosis
Ja powiem krótko. Byłam ostatnio w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Moim zdaniem jest świetnia. Mają jedną galerię na miasto, ale za to jaką! Wszystko jest na miejscu, każda marka praktycznie plus Cinema City.
Galeria wizualnie ładna i owszem grono najemców dobrane bardzo dobrze, lecz sprzedażowo centrum słabe, co potwierdza teorie, że nie zawsze piękny budynek i super marki dają gwarancje sukcesu. Znawcy tematu twierdzą, że nic nie przebije właściwej lokalizacji, dobrej "spożywki", "klimatu"i pozytywnego PR, który przyciągnie klientów.

Odnośnie Tarnowa i jego oferty to idelanie byłoby przerzucenie H&M, New Yorkera, Ryłko i moze jeszcze kilku ciekawszych najemców z Tarnovi do Gemini i jak dla mnie jak na Tarnów galeria spełniałaby wszystkie moje potrzeby, bo ma dobrą spożywkę, odpowiadającą mi lokalizację oraz pozytywny klimat.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja na BOMI nie narzekam - maja SPORO towaru niedostępnego nigdzie indziej. Co więcej nie są najdroźsi - ba - interesujący mnie makaron ryżowy mają najtańszy w Tarnowie. :mrgreen: Szkoda by było jak by BOMI zniknęło. Nie miał bym gdzie kupować bardziej "luksusowych" towarów.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ