Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Postęp to zrobić z dwóch Skarbówek w Tarnowie jedną.
Ostatnio zmieniony 27-11-2011, 23:29 przez gumini_0317, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

wejss pisze:Przeprowadzka z bloku do nowo wybudowanego domu była jak zbawienie. Jestem za tym by okoliczne gminy przyłączyć do miasta, jestem za tym bo zawsze mieszkałem w mieście i znam jego problemy.
Hyhy, więc przeprowadziłeś się poza miasto i masz teraz pretensje, że nie mieszkasz w mieście? Ciekawa logika. :)

A co sądzą twoi nowi sąsiedzi o przyłączeniu do miasta? Nie pytają czemu nie wybudowałeś domu w mieście skoro czujesz taki dyskomfort?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

wejss pisze:Nie przyjeżdżaj tu, nie rób zakupów,nie pracuj tu, nie posyłaj tu dzieci do szkoły, nie chodź do kina, na imprezy, na randki, do knajpy, pubu, lekarza, na żużel, piłkę....
...i nie zostawiaj pieniędzy w Tarnowie, brawo, właśnie uszczęśliwiłeś Tarnów, może ktoś przeliczył już gdzieś jaki wpływ na gospodarkę miasta mają pieniądze zostawiane w nim przez "pasających gąski", to większe obroty, większe zyski, większe wpływy z podatków od przedsiębiorców, rozwój firm, mniejsze bezrobocie, mniejsze koszty utrzymania miejskich jednostek jak basen, szkoły (subwencja)... Symbioza Proszę Pana...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Połączenie nas nie minie - a rozpatrywanie kto na nim żeruje - jest bez sensu. W innym przypadku należało by podzielić kraj na państewka-gminy. :mrgreen:

Moja wizja jest taka - likwidacja POWIATÓW - są nie potrzebne.
Tarnów i okolice połączyć - utworzyć obszar metropolitary o takich rozmiarach by mieć minimum 250 tyś miezkańców.
Rada miasta została by rozbudowana - część urzędów zlikwidowana (wiem, nie realne :mrgreen: założenie) a część połączona. Prezydent wybierany jak dotychczas.

Plusy to przede wszystkim siła przebicia, dużo większy budżet - a co za tym idzie większe możliwości pozystkiwania pieniędzy zewnętrznych - w wielu projektach trzeba mieć wkład własny. Mając 250 - 300 tyś mieszkańców stajemy się liczącym ośrodkiem w kraju.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Ravir pisze:Mając 250 - 300 tyś mieszkańców stajemy się liczącym ośrodkiem w kraju.
Żarty się ciebie trzymają? Tarnów musiałby chyba sięgać aż po Bochnię.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Post autor: Exyou »

ludzie opamiętajcie się,Tarnów 250-300 tyś mieszkańców ,haha żarty.Tarnów musiałby chyba wchłonąć wszystkie miejscowości w promieniu 50 km od centrum:D Poza tym miasta mające koło 300 tysięcy mieszkańców to są miasta po prostu duże,jak Częstochowa czy Białystok a Tarnów przy tych miastach ,jest zwyczajnie mały.Miasto Tarnów jest miastem na poziomie 115-120 tyś mieszkańców,typowo średnim w skali kraju i nic tego nie zmieni,no chyba że chcecie ogromna wieś :D


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Na pewno jest jakiś sposób. W innych miastach dają radę. Nie widzę więc czemu u nas nie powinno się udać.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Stradie pisze:Nie widzę więc czemu u nas nie powinno się udać.
Za małe miasto...?? Za mało ludzi..?? Mysle ze to najprostsze i oczywiste rozwiazanie ;)
I nawet jak przyłaczysz żabno i wojnicz - ciagle bedzie za mało :mrgreen:
zwyczajnie - musisz sie pogodzic e tarnow JEST MIASTEM ŚREDNIM.
i prawdopodobnie takim juz zostanie. tyle.

i jak dla mnie - bomba. zapewni ami wszystko czgo potrzebuje i nie mam zamiaru zamieniac je na inne większe. przynajmniej póki co.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

To to nawet rodowity Tarnowiak wie, że Tarnów miastem wielkości Krakowa nie zostanie, ALE porównywalny wielkością z Rzeszowem - bez najmniejszych problemów - z palcem w d... No ale przy obecnym punkcie widzenia Sąsiadów Tarnowa i Ich nastawienia - nic nie wskazuje na to, że do tego dojdzie. Prawda taka, że w dzisiejszych czasach siłę przebicia mają tylko miasta wojewódzkie, lub większe.

Moja wizja poszerzania granic administracyjnych Tarnowa jest taka, że nie wchłaniać naraz Gminę Tarnów, tylko po części. W pierwszej kolejności zachodnie miejscowości - Zgłobice, Zbylitowska Góra itd. Tam widać, że Mieszkańcy skłonni są jeszcze na to przystać. Mówię to z doświadczenia, ale większość Ludzi rozmawia o tym otwarcie, w przeciwieństwie np. do Woli Rzędzińskiej :roll:

W drugiej kolejności przejąć Koszyce i Tarnowiec, a na końcu Wolę Rzędzińską, która zawsze stawiać będzie największy opór.

Oczywiście każdy ma na ten temat Swoje zdanie. Takie jest moje.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

mnie osobiscie wszystko jedno czy bede mieszkał na wsi czy w miescie..
jednak dązenia do powiekszania na sile miasta sa sprzeczne i ideą dececentralizacji... przylaczając nawet całą gminę + 23,5 tysiaca - zmieni to cokolwiek...?? nagle staniemy sie znaczącym w okolicy miastem ? konkurujacym z rzeszowem i krakowem?? moze nawet wojewódzkim..?? :roll:
mżonki... jak dla mnie - niech tarnów zostanie sennym i spokojnym miastem bez aspiracji wielkomiejskich. kluczm do sukcesu niejest powiekszanie miasta ale jego atrakcyjność.

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Raz jeszcze powtarzam - Rzeszów, będący kilkanaście lat temu nawet mniejszy od Tarnowa, przy DOBREJ ORGANIZACJI (i oczywiście statusowi województwa), rozrósł się do takich rozmiarów.

Tarnów wchłaniając pobliskie miejscowości, miałby dodatni przyrost liczby ludności, gdyż średnio, co roku z Tarnowa wyprowadza się kilkaset osób. Do sąsiadów Tarnowa natomiast wprowadzają się znowu setki gości, ze względu na ciszę i spokój. Przy takiej kombinacji liczba mieszkańców Tarnowa jednorazowo wzrosłaby powiedzmy do 140 000 i nie spadałaby, a nawet wzrastała.

Stwierdzenie "senne i spokojne miasto", równie dobrze mógłbyś zastąpić określeniem "rozwalające się, zapomniane zadupie, które nie będzie miało nic do gadania, bo Rzeszów i Kraków będą nim dyrygować".

Tertil walczył o potęge i siłę Tarnowa. I tak też było - Tarnów daleko wyprzedzał Nowy Sącz i Rzeszów. Dzisiaj wiemy, że sprawa wygląda inaczej, ale nie można się poddawać.

Proszę tylko nie brać mnie za (całkowitego ;) ) psychola, ale jestem jeszcze młody i wiążę swoją przyszłość z Tarnowem. Historia pokazała co można zrobić, jeśli się chce. Nie chcę umrzeć na śmietnisku o nazwie Tarnów, które będzie zasypywane nowosądeckimi, krakowskimi i rzeszowskimi odpadami.


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

tarnowiack pisze: jak dla mnie - niech tarnów zostanie sennym i spokojnym miastem bez aspiracji wielkomiejskich. kluczm do sukcesu niejest powiekszanie miasta ale jego atrakcyjność.
Co Ty nie powiesz... No to niech Dębica wchłania ościenne miejscowości i się rozwija. Ustąpmy jej miana miasta regionalnego.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

pb pisze:
Ravir pisze:Mając 250 - 300 tyś mieszkańców stajemy się liczącym ośrodkiem w kraju.
Żarty się ciebie trzymają? Tarnów musiałby chyba sięgać aż po Bochnię.
Plus Dąbrowę i Szczecin, ludzie ogarnijcie się, te nawet 30 tysięcy wiele nie zmieni, a wy chcecie tylko, żeby zwiększyły się przychody z podatków to może ulicę wam wyremontują. Tarnów będzie atrakcyjnym miastem do mieszkania, to sam się będzie powiększał(choć póki co na to się nie zanosi ;) ). Jego rola zostanie taka jaka była, Krakowa nie przegoni.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Dawid D - owszem wszystko się może udać, ale na pewno nie uda się z JE Ryszardem Ścigałą jako prezydentem, nie tym sposobem i z nie takim podejściem do ludzi i otoczenia jak ma obecna tarnowska władza, obecny prezydent i jego radosna ekipa zaczynając w ogóle myślenie o poszerzeniu zrobili to w najgorszy dla Tarnowa sposób, robiąc szum, smród, z nikim niczego nie konsultując, tak, że na dzień dobry stworzyli sobie negatywne nastawienie wszędzie dookoła..., bardzo błędne jest myślenie, że mieszkańcy Zgłobic czy Zb. Góry na to są skłonni przystać... idź i popytaj... Ryszardo zrobił strasznego spalonego - teraz na co najmniej 6-10 lat może sobie Tarnów dać z tym spokój... Szkoda nerwów...


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Stradie pisze:Co Ty nie powiesz... No to niech Dębica wchłania ościenne miejscowości i się rozwija. Ustąpmy jej miana miasta regionalnego.
Stradie, myslisz ze przylaczajc kolejne miejscowosci Tarnów nagle stanie się miastem ATRAKCYJNYM..?? NIE O TO W TYM CHODZI ;) chodzi chyba raczej o to zeby ludzie tu chceli przyjeżdzac i mieszkać ;) a nie zeby siłą ich przyłączać ;D
Jak nie chcą tu mieszkać - zróbmy tak żeby ci co nie chcą i tak mieszkali w Tarnowie...?? przylaczmy do tarnowa wszechświat - staniemy sie potęgą :roll:

ODPOWIEDZ