Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

trzeba wybudowac centrum handlowe wschod :) z duzym parkingiem

jak jade samochodem do krakowa to parkuje w prokocimiu tam jest duzy hipermarket z duzym parkingiem

tyle ze pomysl z tarnowem zachod nie wypalil galeria tarnovia

a galeria w centrum osiedli to byl genialny pomysl


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

lll pisze:
toomas pisze:Czytaj ze zrozumieniem..napisałem "zostawiało"...
Fakt - to zasadniczo zmienia postać rzeczy. Wcześniej się opłacało zapłacić 6 zł, żeby zaparkować pod szpitalem, zamiast za darmo na Kapłanówce. Przekonałeś mnie, jak Czechowa.
Ale za to pacjenci korzystający z SOR mają do dyspozycji "wygodne " i "nie zawalone" parkingi.
Chociaż osobiście mam wrażenie, jakby personel w/w miał wypłacaną prowizję od naciągniętych godzin pacjentów.


rothko
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 28-05-2014, 10:47

Post autor: rothko »

http://www.portalspozywczy.pl/inne/poli ... 09255.html

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /150109978

A Tarnówek niech się dalej stacza! Pieprzona dziura bez ambicji i perspektyw z zacofanymi mentalnie ludźmi.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

Nie bylem nigdy w ZG

Jak to mowia wszedzie dobrze gdzie nas nie ma


farciarzgilmore
Archont
Posty: 738
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

rothko zawsze możesz przeprowadzić się gdzie indziej. Wiem, że zaraz na mnie wszyscy naskoczą ale ja jestem takiego zdania, żeby na siłę nic nie przyłączać. Zobaczycie za kilka lat zaczną się problemy w tych na siłę pompowanych miastach. Większe miejscowości drastycznie się wyludniają, ludzie emigrują i społeczeństwo się starzeje. Za niedługo zacznie brakować pieniędzy na obsługę tej całej infrastruktury. Łódź już w tej chwili ma straszne problemy:

Łódź się kurczy

Odnośnie Zielonej Góry to porozmawiajcie z ludźmi stamtąd. Oni od zawsze rywalizują z Gorzowem Wlk. Teraz w końcu są "więksi" ale tylko na mapie.

Ja bym tak na siłę nie patrzył na Kraków, Rzeszów itp. bo z góry jesteśmy na straconej
pozycji (brak województwa). Najpierw zróbmy porządek u siebie a potem zapraszajmy chętnych do połączenia a na pewno współpracy.

Niech mi ktoś odpowie na pytanie. Po co ktoś na siłę powiększa miasto gdzie w tym samym czasie ludzi ubywa i to w zastraszającym tempie? Jaki jest w tym interes?


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Post autor: Trishelle »

To zależy. Rzeszów nie ma spadków ludności przede wszystkim dlatego, ze zatrzymał suburbanizację w granicach miasta. Gdyby Tarnów przyłączył gminę + pozagminne, ale przyległe miejscowości, też licznik stanąłby, a może nawet i nieznacznie wzrósł. Co do Zielonej Góry, to tylko tutaj jest chwalone posunięcie władz. Gdziekolwiek ruch ten jest uznany za bezsensowny. Zielona Góra zwiększyła swoją powierzchnię 5 krotnie, a ludność o niecałe 20 tys. 256km2 przy nieco ponad 130tys mieszkańców wygląda śmiesznie. Zielona Góra stała się na prawdę zielona, gdyż przyłączyła głównie lasy, których nie da się zagospodarować. Gdyby Tarnów przyłączył gminę, zyskałby osiedla + dosyć dobre tereny pod mieszkaniówkę i inwestycje, przy czym wielkość osiągnęłaby około 140km2 a ludność wzrosłaby o prawie 30tys. (licząc samą gminę).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

farciarzgilmore pisze:Po co ktoś na siłę powiększa miasto gdzie w tym samym czasie ludzi ubywa i to w zastraszającym tempie? Jaki jest w tym interes?
Po to, żeby pomimo ucieczki z miasta, ci ludzie dalej formalnie mieszkali na jego terenie i żeby zgarnąć więcej podatków lokalnych. No i można się pochwalić zwiększeniem terenu miasta :)


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: wejss »

Czy nie jest to aby idealny moment, żeby zaproponować Wierzchosławicom przyłączenie do Tarnowa? http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/ ... oslawicach
Miasto spłaca gminę Wierzchosławice a w zamian zyskuje nowych podatników i nowe tereny pod inwestycje.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: hurricane »

Wydawanie pieniędzy na spłatę długów Wierzchosławic i potem duże wydatki na restrukturyzację tego, co miasto zastanie w tej gminie i w konsekwencji brak środków na inwestycje i rozwój miasta przez najbliższe lata. Myślę, że nawet najwięksi entuzjaści rozszerzenia nie popełnią tak spektakularnego harakiri. Jak już czekać na dobry moment to poczekać, aż Gmina Wierzchosławice zacznie wychodzić na prostą - mieszkańcy będą zmęczeni okresem 2-3 lat ratowania gminy i zaciskania pasa - bez inwestycji i rozwoju - a i długi do przejęcia mogą być mniejsze...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: Kulfon »

Cooo ? Obecny dlug to 17 mln......'' Chodzi tu nie tylko o straty finansowe generowane przez farmę fotowoltaiczną, a także nietrafione inwestycje czyli basen oraz sztuczne lodowisko''
Basen i lodowisko -ogromne koszty dodac trzeba stale koszty +ta farma i biezace utrzymanie gminy .....chyba w Tarnowie ktos musialby upasc na glowe zeby to przejmowac.

Pomyslec ze ten specjalista mial uzdrawiac Tarnow .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

Kulfon pisze:Cooo ? Obecny dlug to 17 mln......'' Chodzi tu nie tylko o straty finansowe generowane przez farmę fotowoltaiczną, a także nietrafione inwestycje czyli basen oraz sztuczne lodowisko''
Basen i lodowisko -ogromne koszty dodac trzeba stale koszty +ta farma i biezace utrzymanie gminy .....chyba w Tarnowie ktos musialby upasc na glowe zeby to przejmowac.

Pomyslec ze ten specjalista mial uzdrawiac Tarnow .
Nie bój boba, ktoś się znajdzie, kto na to wpadnie, rączka rączkę myje...


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: Ricardo »

Cóż to i tak mniej niż kosztował nas łącznik autostradowy... Budżet Tarnowa jest większy a więc i to 17 milionów w jego skali aż tak strasznie nie wygląda.

Sam pomysł dość odważny i trochę ryzykowny zyskalibyśmy raptem ok 10 tys mieszkańców i do tego obszar dość duży i słabiej rozwinięty od gminy Tarnów... Dla mnie jednak logicznym byłoby zaczęcie od gminy Tarnów... choć z drugiej strony mogłaby to być szansa na pokazówkę pt. "Jak miasto dba o włączane tereny" która mogłaby przekonać gminę Tarnów do bycia tą następną w kolejności...

Jednak trzeba być w tym temacie bardzo ostrożnym zwłaszcza że powoli zaczynamy się dogadywać z gminami w sprawie aglomeracji, dobrze byłoby tego nie popsuć...

By the way ciągle mam wrażenie że jakby zaproponować mieszkańcom tych gmin, porządną komunikację miejską, kanalizację, sensowny program inwestycyjny to sami by prosili o przyłączenie... bo w mieście żyje się generalnie wygodniej, tylko oni muszą być pewność że nie będą traktowani po macoszemu

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: LordRuthwen »

@Ricardo, chcesz proponować komunikację miejską mieszkańcom sąsiednich gmin, podczas gdy w samym Tarnowie komunikacja miejska leży i kwiczy?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: hurricane »

Ricardo pisze: choć z drugiej strony mogłaby to być szansa na pokazówkę pt. "Jak miasto dba o włączane tereny"
Miasto najpierw powinno zrobić pokazówkę "Jak miasto dba o swoje tereny", bo z tym ma już dostatecznie dużo kłopotów jak widać po ostatnich latach. :mrgreen:
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Re: Poszerzenie granic Tarnowa

Post autor: Zygmunt »

Odnośnie porozumienia między miastem a gminami:
W dniach od 19 grudnia 2014 r. do 9 stycznia 2015 r. przeprowadzono konsultacje projektu Uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wyznaczenia aglomeracji Tarnów. Uprzejmie informujemy, że w wyniku przeprowadzonych konsultacji nie zostały zgłoszone żadne stanowiska uprawnionych podmiotów.
Źródło: http://bip.malopolska.pl/umwm/Article/g ... 02754.html
MAPA AGLOMERACJI TARNÓW: http://bip.malopolska.pl/pobierz/1140668.html

ODPOWIEDZ