[Tarnowianin] Miasto kupi 100 nowych koszy na śmieci

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
RedNacz
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 16-03-2011, 11:34
Kontakt:

[Tarnowianin] Miasto kupi 100 nowych koszy na śmieci

Post autor: RedNacz »

Władze Tarnowa zainwestują w kosze na śmieci. Ogłosiły już przetarg na dostawę stu pojemników oraz 50 sztuk zapasowych wkładów. Nowe betonowe kosze do jesieni mają pojawić się na chodnikach Tarnowa.

Cieszycie się? ;)

http://tarnowianin.com/510_miasto_kupi_ ... mieci.html
www.Tarnowianin.com - serwis informacyjny

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, bo czasem trzeba iść nawet i kilometr zanim się kosz na śmieci trafi (nie liczę śmietników przy blokach bo większość już i tak jest zamykana).


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Swietnie. Jeszcze zeby tylko te kosze byly regularnie oprozniane to bedzie pieknie. Nie wiem jak to wyglada u nas szczerze mowiac, bo rzadko jestem w scislym centrum z rana, ale bedac za granica zawsze imponowaly mi takie widoki jak kolesie w odblaskowych kamizelkach od samego rana zbierali smieci, czyscili ulice itd, i nie wazne czy to byl piątek, swiatek czy niedziela. Jak dla mnie to mozna by bylo zatrudnic takie osoby w miejsce straznikow miejskich i pewnie by byl wiekszy pozytek.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A ja trochę w tym temacie - czy Miasto robiło kiedykolwiek symulację, zakładającą darmowy odbiór śmieci od mieszkańców? Skończyły by się dzikie wysypiska i podrzucanie śmieci na osiedla...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dom oj tam od razu 'zamiast'... a może by im do obowiązków dopisać? ; D


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Ad222, a czy od przyszłego roku nie wchodzi czasem w Polsce podatek śmieciowy, który ma właśnie wymusić, żeby wszyscy płacili za wywóz?... Swego czasu było o tym głośno, ale oczywiście media takiego szczegółu jak to, czy coś w końcu wchodzi w życie, nie za bardzo eksponowały...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Marcin Zaród, Ale wtedy nie będziemy płacić za wywóz 'od kubła' tylko raz do roku każdy, taki 'pogłówny na śmieci' - czy opłaty za wywóz zostają, a podatek swoją drogą?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Niby ten podatek już obejmuje opłaty za wywóz... Ale czy to będzie taniej niż obecnie, to nie wiem - (np. jeśli co dwa tygodnie śmieci wywożą, to bodaj Transformersi biorą ok 270 za rok przy takim wywozie).

Jeśli ktoś posiada kompostownik i segreguje plastik i papier, to spokojnie raz na dwa tygodnie obleci wywóz śmieci, więc mam nadzieję, że ten podatek nie będzie większy niż stawka, jaką obecnie płacę...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ciekawe czemu takich koszy nie mogą zrobić pensjonariusze w zakładzie pomocnicznym przy ulicy Konarskiego. Swego czasu robili takie rzeczy, można by zrobić większą ilość.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Beaver, Może są droższe niż robione przez zwykłą firmę?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Chodzi mi o taki fakt: czy jeśli są droższe to nie powinno być tak że rzeczy wykonane w zakładzie Karnym mają konkurencyjne ceny, aby nie było problemów z pracą dla skazanych.
Dzięki temu więcej skazanych by "odrabiało" swoje utrzymanie i kółeczko się kręci.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Beaver, jestem pewny że dziesięciu robiło by kosze a dwudziestu musiało by pilnować roboty, a po robocie następnych dwudziestu sprawdzać czy pilniki i noże nie zginęły


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

ad2222 pisze:Skończyły by się dzikie wysypiska i podrzucanie śmieci na osiedla...
Nie tylko na osiedla. Mieszkańcy Krzyża masowo podrzucają śmieci do pojemników na cmentarzu.


„Dostawę wraz z transportem i rozmieszczeniem we wskazanych miejscach na terenie miasta Tarnowa 100 sztuk nowych ulicznych koszy na śmieci oraz 50 sztuk nowych, zapasowych wkładów do tych koszy z blachy ocynkowanej” - wybrano ofertę złożoną przez firmę INVESTIM SA, ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa, za cenę brutto 24 661,50 zł." za BIP


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Dom pisze:kolesie w odblaskowych kamizelkach od samego rana zbierali smieci, czyscili ulice itd
Często widziałem w Tarnowie takie obrazki w godzinach nocnych 00:00 - 03:00 jak zdarzało mi się jeździć po mieście w tych godzinach. Panowie opróżniali kosze na śmieci przy przystankach, ulicach, a po drogach zasuwała myjka ;p

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

starówka pisze:Beaver, jestem pewny że dziesięciu robiło by kosze a dwudziestu musiało by pilnować roboty, a po robocie następnych dwudziestu sprawdzać czy pilniki i noże nie zginęły
Za dużo Prison Break-a, od wielu lat jest zakład pomocniczy przy zakładzie karnym i jakoś problemów nie było ze znikającymi pilnikami.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

ODPOWIEDZ