"Kultura" zachowania - tarnowskie przykłady

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kurazan1950
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2011, 14:29
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

"Kultura" zachowania - tarnowskie przyk³ady

Post autor: Kurazan1950 »

Kultura zachowania, to temat Wątok. Dziś byłem na spacerku w Lasku Lipie i znowu natykam się na pseudo kulturalnych ludzi przejeżdżających swoimi brykami i quadami pod lasek i do lasku.
O dzikich wysypiskach, butelkach na drzewach, wypalaniach trawach, groźnych psach spuszczanych ze smyczy nie chcę już powtarzać, bo już jest to irytujące. Przydałby się jakiś strażnik z uprawnieniami na tym wrażliwym zielonym terenie. Z całą pewnością wzbogaciłby miejską kasę i na siebie zarobił. Analogiczna sytuacja jest w lasku komunalnym na górze św. Marcina, ale tamten teren jest nadzorowany.
Ostatnio zmieniony 28-03-2011, 19:51 przez Kurazan1950, łącznie zmieniany 1 raz.


fuutott
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 19-09-2009, 18:37

Post autor: fuutott »

Dawno nie byłem w lipiu, tam jest jakiś zakaz wjazdu/parkowania?


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Tez to ostatnio zauważyłem, notorycznie ludzie jezdza tam samochodami, zakaz jest od początku do konca lasu , mimo to jezdza na calej dlugosci czyli od Blon do Woli , czesto jezdzac za szybko.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Re: "Kultura" zachowania - tarnowskie przyk³ady

Post autor: Marcin Zaród »

Kurazan1950 pisze:Analogiczna sytuacja jest w lasku komunalnym na górze św. Marcina,
ale tamten teren jest nadzorowany.
Najwyraźniej średnio, bo górna część szlaku niebieskiego/źółtego przy dojściu do drogi asfaltowej na grzbiecie góry jest totalnie rozjechana chyba motorami czy quadami.... (stan z niedzieli)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

W Lipiu przecież non stop auta jeżdżą... w tym policyjne... które nie mandatują nikogo... przy najmniej nigdy "na mojej zmianie".

Awatar użytkownika

Autor tematu
Kurazan1950
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2011, 14:29
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kurazan1950 »

Kultura zachowania wychodzi najlepiej po zimie jak już śnieg stopnieje. Uwalnia się również wszędzie tam gdzie człowiek myśli że jest panem całego świata i ma kaptur na głowie.
Euro1950

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Ja już klika razy w Lipiu uciekałem przed quadem pędzącym przez las, wspomnę też o samochodach skracających sobie drogę z Woli do Carrefoura.

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Teoretycznie nie ma zakazu dla pojazdów dojeżdzających do posesji... I z tego może wynikać to, że ludzie tamtędy jeżdzą i mogą się tak tłumaczyć w razie czego. Ale nie sądzę, żeby chodziło o dojazd od Kerfura do swojej posesji na Woli Rzędzińskiej, nieprawdaż? Moim zdaniem powinni ściągnąć ten znak i dać po prostu identyfikatory mieszkańcom. Albo po prostu rzetelnie sprawdzać, kto faktycznie dojeżdza na te posesje. Nie wiem, ale powinno się coś z tym zrobić, bo strach nawet na rolkach tam pojeździć. A nie mam ochoty za każdym razem w krzaki wjeżdzać, bo jakiś d... pędzi samochodem tamtędy :-/

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Zakaz powinien być za ostatnimi zabudowaniami jadąc od Jana Pawła, czyli gdzieś prze laskiem Lipie, a od drugiej strony koło kapliczki.
CAŁKOWITY ZAKAZ dodam.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Całkowity zakaz z tabliczką nie dotyczy rowerów :)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

I rolek ;)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ale dotyczy Pańci z pieskiem na długiej lince


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Od kiedy można udostępniać publicznie zdjęcia samochodów wraz z widocznymi rejestracjami?

W Lasku Lipie i drodze prowadzącej do niego jest zakaz ruchu, nie dotyczy pieszych i rowerów.

Jechałem dziś przez Lasek rowerem i nie widziałem żądnego auta, oprócz 2 traktorów orających pole.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11076
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Od zawsze można. Tablica nie jest daną osobową - no bo i jakim cudem. Zresztą była tutaj już o tym dyskusja.
Najlepiej zrobić fotkę i wysłać ją na Policję. więcej tutaj: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=1315

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6859
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny pisze:Od zawsze można. Tablica nie jest daną osobową - no bo i jakim cudem. Zresztą była tutaj już o tym dyskusja.
Najlepiej zrobić fotkę i wysłać ją na Policję. więcej tutaj: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=1315
A jak się ktoś będzie czepiał to robiłeś zdjęcie szlabanu, nie twoja wina, że tam auto stanęło chociaż nie powinno :P

ODPOWIEDZ