tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: marecki 0701 »

O czym Wy piszecie? Klima bierze trochę paliwa, fakt. Ale ogrzewanie nie. Najnormalniej kierowca nie włączył ogrzewania, pytanie jeszcze który to był autobus bo w berlietach jest wybitnie niewydolne.
Będziem życ


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: aaee »

kiedy jeszcze jeździłem autobusami, wkrótce znów będę musiał do nich wrócić (przesiadka z roweru zima :( )
nigdy nie lubiłem Volvo.... dość że jak stoi na luzie to szarpie autobusem, do tego w lecie nie ma jak otworzyć okien bo są 2 małe i szyberdach co nic nie daje....
W lecie na polu 30st, w Volvo 45st...
w zimie na polu -10 w Volvo 20st... wchodząc najlepiej ściągnąć kurtkę, ubrania i w samej bieliźnie żeby nie być w szoku jak wyjdziesz z autobusu....

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: TomekMKM »

Lepszego wątku nie znalazłem. Proszę Admina o przesunięcie w razie czego.
Widzieliście automat Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej na przystanku Mickiewicza-Poczta? Ciekawi mnie jakie będzie miał funkcjonalności. Sądząc po lokalizacji wnioskuję, że będzie w nim można także nabyć bilety na tarnowski zbiorkom...

Edit 00:15. Znalazłem.
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 48203.html" onclick="window.open(this.href);return false;


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

Kolejny jest na Krakowska - Planty, a trzeci który widziałem Osiedle Jasna - Pętla


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Mistyczny »

Automat niestety nie będzie sprzedawał biletów jednorazowych, takich jak np. na trasie Kraków - Wieliczka 70 min. Taki bilet KM Kraków - pociąg KMŁ - KM Tarnów na pewno odniósłby sukces, niestety jest problem chyba z ulgami, inne są w Tarnowie a inne w Krakowie.
Biletomatów ma być 5, oprócz wymienionych wyżej miejsc jeszcze koło parkingu P+R i chyba w Mościcach. Nie wiem na jakim etapie jest ta sprawa ale na Mickiewicza - Seminarium miała być jeszcze zamontowana jedna elektroniczna tablica do wyświetlania rozkładu jazdy.
Oprócz tego w fabryce Solarisa stoją już wszystkie wyprodukowane dla Tarnowa Urbino 12 więc pewnie lada dzień przyjadą. Jest poprawa w komunikacji!


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: dzik »

Mistyczny pisze:. Nie wiem na jakim etapie jest ta sprawa ale na Mickiewicza - Seminarium miała być jeszcze zamontowana jedna elektroniczna tablica do wyświetlania rozkładu jazdy.
Nie lepiej na przystanku Krakowska-Planty?Tam jest większy ruch.
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: TomekMKM »

dzik pisze:
Mistyczny pisze:. Nie wiem na jakim etapie jest ta sprawa ale na Mickiewicza - Seminarium miała być jeszcze zamontowana jedna elektroniczna tablica do wyświetlania rozkładu jazdy.
Nie lepiej na przystanku Krakowska-Planty?Tam jest większy ruch.
Ale przystanek jest niereprezentacyjny ;)


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Kulfon »

Bylem pare dni temu w Ostrolece miasto mniejsze od naszego i patrze a tam tablice GPS na kazdym przystanku w Tarnowie mozemy pomarzyc ....echhh :(
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

W Tarnowie jest wielki problem z pozyskiwaniem środków unijnych. Pytałem kiedyś w ZKMie o biletomaty, tablice informacyjne, powiedziano mi, że nie ma pieniędzy. Zapytałem o kasę z Unii, to usłyszałem że się nie da.
Ot Tarnówek
Ostatnio zmieniony 30-11-2015, 08:46 przez faleQ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Goscinny »

dzik pisze:Nie lepiej na przystanku Krakowska-Planty?Tam jest większy ruch.
A widać ten przystanek z pałacu na Mickiewicza? :)
Ty się nie doszukuj logiki w działaniach UM.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

Mistyczny pisze: Oprócz tego w fabryce Solarisa stoją już wszystkie wyprodukowane dla Tarnowa Urbino 12 więc pewnie lada dzień przyjadą. Jest poprawa w komunikacji!
Poprawka, wszystkie 5 Solarisów są już w Tarnowie na zajezdni na ul. Okrężnej Obrazek


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: dzik »

Goscinny pisze:
dzik pisze:Nie lepiej na przystanku Krakowska-Planty?Tam jest większy ruch.
A widać ten przystanek z pałacu na Mickiewicza? :)
Ty się nie doszukuj logiki w działaniach UM.
Wot mechanizacja ;)
Polak Szkot dwa bratanki*


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Kulfon »

faleQ pisze:W Tarnowie jest wielki problem z pozyskiwaniem środków unijnych. Pytałem kiedyś w ZKMie o biletomaty, tablice informacyjne, powiedziano mi, że nie ma pieniędzy. Zapytałem o kasę z Unii, to usłyszałem że się nie da.
Ot Tarnówek
No to pozostaje zapytac wladze w Ostrolece jakim cudem im sie to udalo zrobic jak u nas ''nie da sie'' lub chociaz jakis list intencyjny :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: dzik »

Może na złomie coś się znajdzie
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/kr ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Polak Szkot dwa bratanki*


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Mistyczny »

Kiedyś jakiś wniosek o dofinansowanie do tablic miał być składany ale nie wiem jak sprawa się potoczyła, muszę dopytać. Jeśli chodzi o tablice w Krakowie, to wcale nie jest tak dobrze bo obejmują tylko tramwaje czyli jak jest przystanek autobusowo-tramwajowy to widać tylko tramwaje. Siemens podobno zażyczył sobie taka kasę za system dla całości, że zrezygnowali z autobusów. Osobiście wolę stare tablice niż nowe ekrany LCD.

ODPOWIEDZ