tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

Gwoli ścisłości. Dwa Solbusy, (#600 i #601) zostały wyposażone w otwieranie drzwi na przycisk. Ale szczerzę mówię, że działania tego nie udało mi się zauważyć, bo zawsze drzwi otwierał kierowca (na początku miało być jako przyzwyczajanie ludzi, ale tak najwyraźniej pozostąło).

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Oto wynik próby doładowania konta celem skorzystania z biletu przystankowego:
Błąd. System chwilowo niedostępny. Proszę spróbować później.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

No pierwsze dwa tygodnie to okres przejsciowy, trzeba sie z tym liczyd, ale zglos w kasie ZDiKu, lub do urzedu nawet mailowo, to coe beda dzialac

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Zgłoszone mailowo, ale na razie bez odzewu
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Próbowałem wczoraj, dziś - może za rok się uda. Jak zwykle uruchomiono system bez testów?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: szopen »

Ja doładowałem kartę w parkomacie za 4,60 zł, tak w ramach testów. W poniedziałek, w pierwszy dzień funkcjonowania systemu chciałem zgodnie z instrukcją przelać w autobusie pieniądze z e-portmonetki na t-portmonetkę. Niestety bezskutecznie, kasownik nie reagował na próbę wyboru wysokości kwoty jaka miałaby zostać przeniesiona z E-portm. do T-portm. Także niestety byłem zmuszony kupić bilet u kierowcy. Dzisiaj po raz kolejny próbowałem przenieść środki na t-portmonetkę i to w dwóch różnych autobusach, niestety bajka ta sama. Wrzuciłem film z komunikatem na kasowniku oraz opisem na fanpage Tarnowa na fejsbuniu, może tam ktoś mnie oświeci albo chociaż podpowie co może być tego przyczyną, bo raczej nie istnieje jakaś minimalna kwota jaka musi znajdować się na karcie (minimalna kwota doładowania karty w parkomacie to 2 złote). :(


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

szopen pisze:Ja doładowałem kartę w parkomacie za 4,60 zł, tak w ramach testów. W poniedziałek, w pierwszy dzień funkcjonowania systemu chciałem zgodnie z instrukcją przelać w autobusie pieniądze z e-portmonetki na t-portmonetkę. Niestety bezskutecznie, kasownik nie reagował na próbę wyboru wysokości kwoty jaka miałaby zostać przeniesiona z E-portm. do T-portm. Także niestety byłem zmuszony kupić bilet u kierowcy. Dzisiaj po raz kolejny próbowałem przenieść środki na t-portmonetkę i to w dwóch różnych autobusach, niestety bajka ta sama. Wrzuciłem film z komunikatem na kasowniku oraz opisem na fanpage Tarnowa na fejsbuniu, może tam ktoś mnie oświeci albo chociaż podpowie co może być tego przyczyną, bo raczej nie istnieje jakaś minimalna kwota jaka musi znajdować się na karcie (minimalna kwota doładowania karty w parkomacie to 2 złote). :(
z tego co wiem to przenosi się po 5 zeta więc pewnie minimalna kwota to też 5 zeta

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Dzisiaj system niby zadziałał. Niby ponieważ udało się wprowadzić dane do przelewu, ale funkcja przesłania tych danych już nie działa. Też ciekawe, że byle sklepik internetowy umożliwia zapłatę kartą lub przynajmniej na automatyczne przelewy, a tu taki nowoczesny system wymaga ręcznego przelewu. Oczywiście odpowiedzi na zgłoszenie z UM również brak.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

poprobujcie od jutra, wiem ze dzisiaj w nocy byla jakas duza aktualizacja na kasownikach, moze wasze problemy sie rozwiazaly juz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

A co powiecie na nowy pomysł rodem z UM, czyli "inteligentne przystanki"?
Jedynym zdaniem: biletomat, tablice informacyjne, ładowanie telefonów, wifi. Wszystko zasilane panelami słonecznymi.
O kosztach cisza.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Skąd masz takie informacje? Chyba coś mnie ominęło.
Na moje oko to te projekty będą ewoluowały zależnie od tego na co będzie przyznawana kasa. Tu ewidentnie jakaś innowacja ma być pewnie chcą przebić podgrzewaną wiatę przystankową w Rzeszowie ;) Tablice informacyjne już dawno miały być więc to nie nowość. W kwestii biletomatów jestem zwolennikiem tych w autobusach. Lepiej kupić 80 urządzeń i je zamontować w każdym autobusie niż z 200 na przystankach tylko w mieście. Poza tym koszty: autobusowe są tańsze w zakupie, obsługa na zajezdni w jednym miejscu (wyciąganie kasy), brak konieczności zasilania przystanku i robienia przyłączy. Wifi trochę spóźnione bo każdy już ma internet swój w telefonie, ładowanie ok.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Mistyczny, z dzisiaj. Słyszałem i widziałem prezentację UM i m.in. były tam takie pomysły :)


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

Zajeliby sie mniej skomplikowanymi sprawami, np dostosowaniem taryfy do normalnosci, czytaj tak jak to ma miejsce w Poznaniu, ebilet spartaczyli, a za takie cuda sie chca brac, i gdyby to jeszcze porzadnie bylo zrobione, w co jednak watpie, pierwszy bym sie pod tym podpisal.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Dzisiaj myślę sobie...
Jak te przejazdy na przystanki są takie tanie to czemu by nie skorzystać. Chciałem przejechać 3 przystanki. Wchodzę sobie na stronę komunikacji, przechodzę do TKM i pytanie o Numer karty i hasło, no to na karcie mamy dwa numery podejrzewam że to ten pierwszy dłuuugi. Chociaż nigdzie nie jest ładnie pokazane gdzie on jest jak w każdym innym systemie takiego logowania. Później hasło?

Jakie hasło? nie podawałem żadnego hasła jak zakładałem na samym początku TKM kiedy wyszła. Więc jakie mam? W regulaminie dowiedziałem się że hasło jest od blokowania karty które jest numerem PESEL!
Czyli ktoś jak wykranie moje hasło to zna mój numer PESEL, świetnie...
Nie przejmuję się zmieniam.

Chce wpłacić kasę, wybieram chce płacić i ... żadnego systemu płatności do przekierowania mnie na moją stronę banku... Mało danych do przelewu, brak informacji o właścicielu konta.

Doładowałem kartę w parkomacie, według systemu mam TKM Premium, jednak w parkomacie miałem informację o TKM Standard...

Na razie sprawę pozostawiłem w papierowych biletach, a co dam im zarobić.
Śmieszne jest to że podobno trzeba sobie te pieniążki wirtualne później przelewać żeby zapłacić jakby to nie mogło być już jedną "skarbnicą"...

Z resztą po wpłacie po zalogowaniu na stronie komunikacji środki się nie pokazują...

ODPOWIEDZ