tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Ludzie potrafią otworzyć drzwi przyciskiem tylko nie będą wiedzieć w którym autobusie się otworzą same a w którym nie. Myślę, że albo wszystkie autobusy na raz albo żadne. Cubaza na pewno chodzi Ci o przyciski do otwierania drzwi? Nie o przyciski "przystanek na żądanie"?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Goscinny pisze:Nie róbcie z ludzi idiotów, którzy nie potrafią drzwi przyciskiem otworzyć :)
W innych miastach to sie sprawdza - przyciski w środku i na zewnątrz, to dlaczego u nas ma nie działać?
Polecam przejść się na przystanek przy Nowym Szpitalu i obserwację pasażerów wsiadających do autobusów linii 1. Pytających kierowcę czy jedzie do Mościc gdy na wielkich zewnętrznych wyświetlaczach jest kierunek na Al. Jana Pawła II. Poza tym ciepłe guziki mogą być zamontowane w każdym autobusie, jakie w Tarnowie jeżdżą. Inna sprawa to czy przewoźnik kupując nowe autobusy chce je mieć, a skoro w Tarnowie nie są wymagane, to się ich nie montuje.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Mistycznny, tak chodzi mi o przyciski do otwierania drzwi. Jeszcze wiem co piszę. Mając na myśli pierdzikółka, chodziło mi o małe autobusiki takie jak były dawniej na linii 14 i 11. W takich też widziałem przyciski do otwierania drzwi.

faleQ, nigdy bym się nie domyślił, że skoro odbiorca nie wymaga przycisków to się ich nie montuje. Naprawdę nigdy bym się nie domyślił. Po prostu zapytałem dlaczego ich nie może być w Tarnowie. Takie było moje pytanie od początku.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

A ja pamiętam że jak przyszły nowe autobusy to były w nich przyciski i drzwi samych kierowca nie otwierał jak nim jechałem, tylko ciemnota w Tarnowie zaczęła krzyczeć że oni chcą wyjść... Przyciski są w nowych Solarisach i Otokarach oraz starszych małych Mercedesach. Więc myślę że dostosowanie reszty czyli pewnie jakiś 30% - 40% autobusów nie powinno być problemem.
Wtedy kierowcy będą mogli zająć się jazdą a nie przyglądaniem się pasażerom którzy wysiadają.


Ciekawostka w wczoraj w nowym autobusie Solaris był biletomat, na razie wyłączony.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Ale którym Solarisie? Tym tarnowskim czy tym co przyjechał z Włocławka na testy?


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Raczej nie na testach bo to był normalny kurs autobusu.

Autobus linia nr 30 kurs wieczorny, nie mam zwyczaju numeru autobusu sprawdzać więc nie wiem :)


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: tarnowskie MPK

Post autor: marecki 0701 »

Może piszesz o tym testowym solarisie. Tam może i jest biletomat.
Wracając do przycisków to temat byłby ciężki do opanowania. Babcie nie wiedziałyby co z tym zrobić. Ludzie nie są nauczeni używania tego. Chociaż miałem raz, że dziewczyna wcisnęła "wyjście awaryjne" bo myślała że to normalne otwieranie;)
Będziem życ


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: tarnowskie MPK

Post autor: marecki 0701 »

Zostałem uprzedzony:). Ale testowy normalnie będzie jeździł ok. 2 tygodnie na liniach, tak jak volvo w grudniu.
Będziem życ

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Skoro te "babcie" w innych miastach nie mają z tym problemu, to i u nas się nauczą.
Nie można równać w dół - jeśli ktoś nie nauczy się, że naciśnięcie przycisku otwiera drzwi, to trudno.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

marecki 0701 pisze:Może piszesz o tym testowym solarisie. Tam może i jest biletomat.
Wracając do przycisków to temat byłby ciężki do opanowania. Babcie nie wiedziałyby co z tym zrobić. Ludzie nie są nauczeni używania tego. Chociaż miałem raz, że dziewczyna wcisnęła "wyjście awaryjne" bo myślała że to normalne otwieranie;)
Trudno, tak w życiu bywa.
Albo dostosujesz się do postępu albo Cię zje.
Babcie, dziadkowie itd nie nauczą się jak nie będą mieć z tym styczności. W Krakowie i innych miastach działa to od lat. Nie otworzy sobie drzwi na przystanku swoim to się przejedzie dalej i na następny raz będzie umieć.


Tak w ogóle... Nie wiem czy ktoś wie że na stronie komunikacji mamy dość ciekawą opcję która jest średnio potrzebna przy tak małym mieście jak Tarnów, ale gdyby była lepiej umieszczona na stronie to by więcej osób z niej korzystało...

http://rozklad.mpk.tarnow.pl/
Klikając pod logiem MPK mamy Połączenia, i tam wpisujemy sobie przystanek początkowy i końcowy i ! ! ! znajduje połączenia z przesiadkami nawet... schowali to skubańcy żeby nikt nie korzystał :)


marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

Re: tarnowskie MPK

Post autor: marecki 0701 »

Gościnny, ja tam problemu za wielkiego nie widzę. Ale musiałyby już wszystkie to mieć. Bo i pasażerowie i my kierowcy dostalibyśmy kręćka.
Będziem życ

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

Ehh, jeżeli chodzi o "ciepły guzik", to wystarczy informacja na każdych drzwiach z obu stron - naklejka wytrzyma 2-3 miesiące, a potem ludzie się przyzwyczają. Tylko duże litery, i niewiele tekstu, żeby to chcieli przeczytać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

marecki0701 - wszystkie w przyszłości. Nie ma sensu iść w koszty, żeby nagle instalować wszędzie przyciski. W końcu autobusy mamy też różne i ludzie nie głupieją i nie tłumaczą się, że nie znaleźli kasownika, bo w innym modelu był gdzie indziej zainstalowany :)
Nowe kupować już z przyciskami i tyle.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Nie myślałem, że jedno pytanie nie związane z polityką wywoła taką dyskusję ;)
Pamiętajmy o tym, że na przykład w lecie taki przycisk powoduje mniejsze wietrzenie autobusu. Ktoś wsiądzie pierwszymi drzwiami to nie otwierają się pozostałe i tak dalej :)


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

To jest jedna strona medalu, tyle każdy np wsiądze innymi, przeliczajac przez np 15 osob, i ta kalkujaca upada, nie mowiąc juz o tym, ze za każdym otwarciem drzwi schodzi powietrze z ukladu, co moze sie skonczyc tym ze trzeba bedzie palic wczesniej zeby je dobic. Tarnów nie jest aż tak duży, żeby to racje bytu miało, lepiej wychodzi stały podgląd na kamerach 2 i 3 drzwi dla kierowcy niż ten ciepły guzik. Lepie zainwestować w remont poniszczonych zatok, ogrzewania w pojazdach czy klimatyzacje. To tak samo jak zładowaniem usb czy wifi w autobusie, bajer ale bardzo mało praktyczny

ODPOWIEDZ