tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: tarnowskie MPK

Post autor: dzik »

Miłośnicy kolei chcą reaktywacji "Szczucinki”. Samorządowcy są zaskoczeni


http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... askoczeni/" onclick="window.open(this.href);return false;

;) :D
Polak Szkot dwa bratanki*

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Leon »

Polecam poczytać jeszcze komentarze które są pod zamieszczonym materiałem.

Miasto nie wsłuchuje się w potrzeby. Mają jakieś własne wizje za które ktoś zapłaci a oni tylko zbiorą śmietankę i będą się obnosić co to nie zrobili. Trzeba popatrzeć na to co jest w danym środowisku. Może nie każda inwestycja musi przynosić super dochody. Czasem są mniejsze, albo są dopiero po dłuższym czasie.
Niby tory zarosły, ale samosiejki szybko rosną, to fakt. Pomysł z drogą rowerową chyba nie jest najtrafniejszy, pomimo tego, że sam dużo korzystam z roweru jako środka transportu. Obecnie powstaje droga na wałach Dunajca więc budowa czegoś równoległego chyba nie na miejscu. Ale gdyby faktycznie był szynobus lub coś podobnego i np można by zapakować się z rowerem i dojechać do Szczucina to całe świętokszyskie stoi otworem a i ci ze świętokrzyskiego poznaliby trochę górek dojeżdżając do Tarnowa.

A tak na marginesie w Trójmieście funkcjonuje szybka kolej między miastami i to co kilka minut. Ktoś powie, że to inne, większe miasto. No tak, ale jak nie ma się czym i kiedy dojechać to po co ruszać się z domu :cry:

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Leon »

Jako, że nie było nowych wpisów to odświeżam wątek.

-Nowe wiadomości z UM dla użytkowników karty miejskiej korzystających z MPK i nie tylko.

http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tar ... ta-Miejska" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Rozumiem, że żeby skorzystać z tej opcji biletu przystankowego trzeba doładować kartę. I to wiąże się z wizytą w POK bo inaczej nie można doładować karty. Chyba że to też ulega zmianie.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: PrzemczaN »

Kartę można doładować w każdym parkomacie

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

Nie zmienia to faktu, że trzeba udać się do centrum. Dlaczego nie można doładować karty on-line. Czy ktoś wie czy nowe zasady biletowe będą dostępne w mobilecie?
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: tarnowskie MPK

Post autor: defekator »

http://zdik.tarnow.pl/pliki/file/Uchwa% ... orowym.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Tak przeglądam cennik i zauważyłem dziwną rzecz.
Normalny bilet jednorazowy kosztuje 2,4 złotego. Natomiast przy korzystaniu z "tanich" biletów na liczbę przystanków osoba posiadająca kartę standard już przy przejechaniu 9 przystanków zapłaci 2,5 złotego czyli drożej niż w przypadku kupna biletu zwykłego, potem jest jeszcze gorzej i taka osoba może mocno przepłacić. Gdzie tu sens ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Tu nigdy nie było sensu.

Od środy po tarnowie będzie kursował testowy Solaris hybrydowy z MPK Włocławek


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

masakra z tymi autobusami... fajnie że grzeją... ale w tak nowoczesnych autobusach chyba jest regulacja temperatury...
na zewnątrz -6 stopni w autobusie 20 stopni... jechałem ostatnio i od razu ściągałem kurtkę ale to i tak nic nie dało... gorąco i suche powietrze... nie przekonują mnie ani nowe ani stare autobusy w Tarnowie....

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ozi26 »

W każdym mieście tak jest. W jednych dużo lepiej działa ogrzewanie a w drugich dmucha i nic innego.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

Zakończyli testy Volva, to teraz hybrydowego solaris wzięli na warsztat.

http://www.youtube.com/watch?v=JCcfv3G6gCg" onclick="window.open(this.href);return false;


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Mam takie pytanie. Dlaczego w tarnowskich autobusach nie ma otwierania drzwi na przycisk? Tylko kierowca otwiera drzwi.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Przyciski do otwierania drzwi "ciepłe guziki" służą do tego aby drzwi nie otwierały się bez powodu wietrząc autobus. Wydaje mi się, że ma to sens w przypadku autobusów przegubowych gdzie kierowca nie widzi całego autobusu, w solówkach kierowca widzi czy ktoś wysiada czy nie, dodatkowo ma kamery. Wydaje mi się, że w Tarnowie nie ma tego bo stare autobusy nie mają takich guzików a nie można zrobić tego tylko w kilku autobusach bo ludzie zgłupieją, trzeba we wszystkich. Nowe Solarisy mają takie guziki więc w przyszłości nie powinno być problemów z wprowadzeniem tego, nie wiem jak jest z Otokarami i resztą w miarę nowych (Solbus, Mercedes).


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Wiadomo, że nie chodzi mi o stare autobusy. Chodzi właśnie o nowe. Spotkałem się z tymi przyciskami nawet i w takich małych pierdzikółkach jak u nas jeździły na linii 11 i 14(nie pamiętam jak one się nazywały, ale obsługiwał je wtedy PKS). I to się sprawdza bo bez potrzeby drzwi się nie otwierają. Ale fakt, mogłoby to wprowadzić niepotrzebne zamieszanie u ludzi bo ten się sam otwiera, a tamtego trzeba otworzyć.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11067
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Nie róbcie z ludzi idiotów, którzy nie potrafią drzwi przyciskiem otworzyć :)
W innych miastach to sie sprawdza - przyciski w środku i na zewnątrz, to dlaczego u nas ma nie działać?

ODPOWIEDZ