tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

green123
Archont
Posty: 904
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: green123 »

Miasto zakupiło ostatnio 5 bardzo fajnych autobusów marki Solaris. To co będzie je wyróżniać moim zdaniem to ładowarki do telefonów, niskie zużycie paliwa i po prostu taki nowoczesny wygląd. Według mnie w pierwszej kolejności takimi autobusami powinni podróżować mieszkańcy Tarnowa na liniach miejskich, ponieważ cały koszt ich zakupu ponosi zwykły mieszkańcem Tarnowa. Właśnie na liniach 0 lub 9 powinny kursować takie autobusy, bo teraz jest tak, że zamiast dobrego autobusu, przeważnie wożą pasażerów starymi jelczami
Ostatnio zmieniony 08-12-2015, 13:02 przez green123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: tarnowskie MPK

Post autor: LordRuthwen »

Ładowarki... ja to bym się bał podpiąć telefon do urządzenia, którego nie znam...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

green123 pisze:Według mnie w pierwszej kolejności takimi autobusami powinni podróżować mieszkańcy Tarnowa na liniach miejskich, ponieważ cały koszt ich zakupu ponosi zwykły mieszkańcem Tarnowa.
Bzdura, Gmina Tarnów dopłaca miastu blisko 2 mln zł. do komunikacji miejskiej, ponadto mieszkańcy podtarnowskich miejscowości także kupują bilety. Także to nie tylko koszt mieszkańca Tarnowa.

Jak się nie wie, to lepiej się nie wypowiadać.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


green123
Archont
Posty: 904
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: tarnowskie MPK

Post autor: green123 »

Dobrze wiem, że gminy dopłacają do MPK. Gmina Tarnów 2 miliony, gmina lisia góra też coś + gmina pleśna. Ale zakup autobusów zostało zfinansowane ze spółki miejskiej- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: GregTrN »

LordRuthwen pisze:Ładowarki... ja to bym się bał podpiąć telefon do urządzenia, którego nie znam...
Czego być się bał ? Zwykła przetwornica i normalne gniazda. Póki są nowe nie ma strachu. Gorzej jak auta chwilę pojeżdżą po mieście i zacznie w nich dłubać gimbaza. Pewnie po miesiącu będą całe pozatykane gumą do żucia.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

green123 pisze:Dobrze wiem, że gminy dopłacają do MPK. Gmina Tarnów 2 miliony, gmina lisia góra też coś + gmina pleśna. Ale zakup autobusów zostało zfinansowane ze spółki miejskiej- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
A MPK Tarnów wykonuje usługę dla miasta. Miasto płaci MPK poprzez ZDiK a ZDiK ma środki z budżetu miasta zarówno miejskie jak i te z dotacji z gmin sąsiednich, więc pieniądze, które MPK wypracowało na zakup autobusów pochodzą także z podtarnowskich gmin.

Poza tym to najlepszy czas na inwestycje w komunikację, przy niskich cenach paliwa MPK może mieć środki na inwestycje. Niektórzy jak Kuba Kwaśny wykazują się tu populizmem i chcą darmowej komunikacji, ale według mnie bilety komunikacji w Tarnowie i tak są śmiesznie tanie. A to nie cena biletów przyciąga do autobusów pasażerów tylko jakość obsługi, czas dojazdu i dostępność komunikacji. A w Tarnowie ZDiK cały czas przycina po cichu linię nr 9, która jest kręgosłupem komunikacji w Tarnowie.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: R p T »

LordRuthwen pisze:Ładowarki... ja to bym się bał podpiąć telefon do urządzenia, którego nie znam...
Czego się boisz :?:
Popatrz jak działa software na stronie MKA :arrow: https://mka.malopolska.pl/wirtualny-doradca" onclick="window.open(this.href);return false;
Karta MKA.png
Karta MKA.png (208.57 KiB) Przejrzano 5985 razy
Zadaję najprostsze pytania a Pani Eleonora na obrazku - stoi uśmiechnięta i niewzruszona :lol:

----

@hurricane
Masz całkowitą rację.
Dodam, że to właśnie w interesie mieszkańców Tarnowa leży to, aby jak najwięcej mieszkańców sąsiednich gmin jeździło ZbiorKomem a nie musieli wjeżdżać swoimi samochodami do centrum miasta.

Budowa parkingów (tych zwykłych) w pobliżu miejsc pracy przyjezdnych także nas mieszkańców kosztuje i to nie mało.
Budowa dróg i poszerzanie istniejących - także - i również nie mało.

Wszystko to kosztuje jeszcze jedno - cenną powierzchnię w mieście, którą tracimy bezpowrotnie.
A nasza zdrowie także przecież kosztuje.
A utrzymanie dróg przenoszących zwiększone potoki pojazdów?

Pisałem już kiedyś, że mądrzy ludzie doszli do wniosku, iż taniej jest wybudować kilka mniejszych parkingów P&R na rogatkach miasta i zadbać o sprawnie funkcjonującą KM, ale u nas lepiej jest pchać do centrum tysiące pojazdów z 1,2 ludzia na pokładzie.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Jutro (09.12.2015) wszystkie Solarisy powinny zacząć służbę w Tarnowie. Będzie je można spotkać na liniach 0, 1, 2, 3, 9, 30, 44, 224, 229. Autobusy w Tarnowie nie są przypisane do linii, tak że nie będą jeździć tylko na 0 lub 9.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Na te nowe autobusy kasę dało miasto a nie MPK i powinny jeździć po Tarnowie. Inaczej sprawa wyglądała z kilkoma Otokarami gdzie we wniosku do UE było chyba napisane, że są do obsługi aglomeracji więc powinny jeździć poza miasto. Coś takiego sobie przypominam ale pewny nie jestem.
Temat darmowej komunikacji to pomyłka, w Tarnowie to nie ma szans jak się to policzy, za duże miasto.
Ładowarki USB raczej nie mają części służącej do przesyłania danych więc powinny być bezpieczne.
P+R w Tarnowie się nie sprawdzi, szkoda pakować w to kasę. Tego pokolenia ludzi nie przesadzisz z samochodu do autobusu, trzeba poczekać z 20 lat.
Też nie rozumiem ograniczania linii nr 9, jest najbardziej opłacalną linią w Tarnowie, pochodzi z niej 24% wszystkich zysków z biletów.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Mistyczny pisze:Na te nowe autobusy kasę dało miasto a nie MPK i powinny jeździć po Tarnowie.
Do jednego z Solarisów dorzuci się też któraś z firm ubezpieczeniowych. Dziś około 16 na Czerwonej doszło do wypadku Solarisa i samochodu dostawczego. Ucierpiał kierowca autobusu i pasażerka.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

faleQ pisze:
Mistyczny pisze:Na te nowe autobusy kasę dało miasto a nie MPK i powinny jeździć po Tarnowie.
Do jednego z Solarisów dorzuci się też któraś z firm ubezpieczeniowych. Dziś około 16 na Czerwonej doszło do wypadku Solarisa i samochodu dostawczego. Ucierpiał kierowca autobusu i pasażerka.
No to szybki chrzest ;)

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odp: tarnowskie MPK

Post autor: Blick »

Dzisiaj widzialem na lini 9 Volvo 7900 Hybrid. MPK testuje nowe autobusy?

Wysłane z Sony Xperia za pomocą Tapatalk 2


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Odp: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Blick pisze:Dzisiaj widzialem na lini 9 Volvo 7900 Hybrid. MPK testuje nowe autobusy?
Tak, do 4 stycznia będzie po Tarnowie jeździć Volvo, w następnym roku pojawią się kolejne hybrydowe autobusy testowe. Dziś autobus będzie na linii 9 do godz. 23:50 ;)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odp: tarnowskie MPK

Post autor: TomekMKM »

faleQ pisze:
Blick pisze:Dzisiaj widzialem na lini 9 Volvo 7900 Hybrid. MPK testuje nowe autobusy?
Tak, do 4 stycznia będzie po Tarnowie jeździć Volvo, w następnym roku pojawią się kolejne hybrydowe autobusy testowe. Dziś autobus będzie na linii 9 do godz. 23:50 ;)
A dzisiaj mi niedawno przejechał pod oknem na "30" ;)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

TomekMKM pisze:

A dzisiaj mi niedawno przejechał pod oknem na "30" ;)
A jutro na liniach 0 i 1 Obrazek

ODPOWIEDZ