tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Mnie zastanawia po co oni zrobili na tej karcie dwie portmonetki. Jakby nie można było płacić z jednej za bilety i parkingi. I doładować wtedy łatwiej.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

faleQ pisze:Mnie zastanawia po co oni zrobili na tej karcie dwie portmonetki. Jakby nie można było płacić z jednej za bilety i parkingi. I doładować wtedy łatwiej.
zrobili tak pewnie z nudów, albo żeby ci zrobić na złość :mrgreen:

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mirak »

dwie portmonetki było zapewne droższym rozwiązaniem, dlatego ktoś to klepnął
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

mirak pisze:dwie portmonetki było zapewne droższym rozwiązaniem, dlatego ktoś to klepnął
W Poznaniu też ktoś klepnął bo to było droższe? https://www.peka.poznan.pl/web/portal/czytnik" onclick="window.open(this.href);return false;

Widocznie tak musi być z jakiś względów, np. podatkowych. Jak umiesz zrobić inaczej to powiedz jak.


Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Tu macie oficjalną odpowiedź na pytanie po co dwie portmonetki:
https://youtu.be/ANTKGdcjBMg?t=4m14s" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: PrzemczaN »

Ja pytałem pani w kasie we wtorek jak kupowałem bilet czy mogę go teraz kupić sobie z domu to powiedziała ze mogę ale jest jakaś usterka i to nie działa. Co dokładnie nie działa tego nie wiem. Powiedziała że w następnym miesiącu już mogę próbować przez internet. Fajnie jednak jakby to sprawdzili wcześniej żeby nie było problemu że kasa na bilet się gdzieś ulotniła.


murks
Prytan
Posty: 214
Rejestracja: 03-02-2016, 21:42

Re: tarnowskie MPK

Post autor: murks »

Ja doładowałem sobie przez internet bez problemu, ale nie ma szybkich przelewów i trwało to 2 dni nim się w autobusie pojawiło. Dużo lepiej w parkomacie szybko i od razu mam na karcie i wiem że mi gdzieś kasa nie wyparuje po drodze. Raz mi się kasownik od razu nie odbił ale drugi raz bez problemu. System spoko ale powinno być płacone od przystanku, a nie po kilka.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Goscinny »

Nie wiem czy ktoś wie, ale w aplikacji MyBus: https://play.google.com/store/apps/deta ... aran.mybus" onclick="window.open(this.href);return false;
jest rozkład jazdy tarnowskiego MPK.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Niestety wiem. I tak brzydkiej aplikacji to ja dawno nie widziałem. Oni powinni błagać "jak dojadę" żeby zamieściła nasz rozkład jazdy w swojej aplikacji ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Re: tarnowskie MPK

Post autor: dzik »

Cubaza pisze:Niestety wiem. I tak brzydkiej aplikacji to ja dawno nie widziałem. Oni powinni błagać "jak dojadę" żeby zamieściła nasz rozkład jazdy w swojej aplikacji ;-)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Jedno co mi się w MyBus podoba w przeciwieństwie do JakDojadę to rzeczywiste położenie autobusu czego niestety w tej drugiej nie ma.Dla mnie jest to in plus:) biorąc pod uwagę korki w Krakowie.
Polak Szkot dwa bratanki*


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Ja tam wole korzystać z przeglądarki w telefonie, lecz od jakiegoś pół roku nie działa m.komunikacja.tarnow.pl, ale bezproblemu na smartfonie da się działać na stronie.

A aplikacje pewnie przetestuje ;)
Korzystałem z jakdojadę ostatnio w Krk i całkiem spoko, ale gdybym wiedział że wpisując kopiec Kościuszki pojadę pod Zoo to bym przejechał kawałek autobusem od Błoni i resztę piechotą...


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Czy ktoś może powiedzieć jaką kwotę można przeleć z tej E sakiewki na T sakiewkę? ;>
Wpłaciłem sobie w parkomacie i zadowolony z możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej wsiadłem i okazało się że mam za mało żeby przelać....


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: szopen »

aaee pisze:Czy ktoś może powiedzieć jaką kwotę można przeleć z tej E sakiewki na T sakiewkę? ;>
Wpłaciłem sobie w parkomacie i zadowolony z możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej wsiadłem i okazało się że mam za mało żeby przelać....
Tak jak ktoś wyżej odpowiedział mi na to pytanie, minimum na E-portmonetce musi być 5 zł. I można przelewać tylko chyba wielokrotności 5 zł, przynajmniej ja mając 8,60 zł na e-portmonetce mogłem przelać tylko 5 zeta, pozostałych 3,60 już się nie dało.
Generalnie po kilka razy w tygodniu korzystam z tego systemu i nawet nie narzekam, ale czasem jest problem ze sczytywaniem karty - mianowicie czasem po przyłożeniu (i to takim solidnym i długim) karty do kasownika pojawia się komunikat "Sprawdź operację", mimo to pieniądze zostają pobrane jak za normalny bilet (teraz to wiem, ale za pierwszym razem przyłożyłem kartę drugi raz i oddało mi 70 groszy - jeżdżę na ulgowym za 1,70, a że jechałem dalej to przyłożyłem po raz kolejny co skutkowało pobraniem kolejnej złotówki za bilet przesiadkowy.)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

Jak już jesteśmy w temacie kasowników, to może ktoś mnie oświeci - mam na karcie miejskiej "nabity" (w kasie MPK) darmowy bilet dla ZHDK, czy wchodząc do autobusu muszę tą kartę gdzieś pokazać/przyłożyć/skasować, czy tylko czekać na ewentualnego kontrolera?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Cubaza »

Tylko czekać na kontrolera. Plus według informacji musisz mieć przy sobie dokument uprawniający do zniżki. Co jest śmieszne, bo przy odbiorze biletu też trzeba ten dokument pokazać :)

ODPOWIEDZ