tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Trochę odświeżę temat pociągów. Jednak te naszej produkcji chyba nie są najgorsze. A i cenowo wychodzą lepiej.

PESA

Zdanie, które wg mnie (poruszałem to już wcześniej) ma ogromne znaczenie. I to powinno być naszym priorytetem!
W naszej opinii ten zakup pociągów dla PKP IC jest równie ważny jak kupno Pendolino, ale w tym przypadku będzie to miało bez porównania większe znaczenie dla polskiej gospodarki. Kontrakt jest nie tylko szansą na nasz rozwój, ale także blisko 350 polskich firm, które zostaną zaangażowane w produkcję oraz współpracujących z nami instytutów badawczych" - powiedział w środę PAP prezes Pesy Tomasz Zaboklicki.
Za Pendolino ktoś powinien polecieć na wieczne zesłanie, ale to nie w naszym kraju.


xtr
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 28-10-2013, 09:29

Post autor: xtr »

farciarzgilmore pisze:Trochę odświeżę temat pociągów. Jednak te naszej produkcji chyba nie są najgorsze. A i cenowo wychodzą lepiej.

PESA

Zdanie, które wg mnie (poruszałem to już wcześniej) ma ogromne znaczenie. I to powinno być naszym priorytetem!
W naszej opinii ten zakup pociągów dla PKP IC jest równie ważny jak kupno Pendolino, ale w tym przypadku będzie to miało bez porównania większe znaczenie dla polskiej gospodarki. Kontrakt jest nie tylko szansą na nasz rozwój, ale także blisko 350 polskich firm, które zostaną zaangażowane w produkcję oraz współpracujących z nami instytutów badawczych" - powiedział w środę PAP prezes Pesy Tomasz Zaboklicki.
Za Pendolino ktoś powinien polecieć na wieczne zesłanie, ale to nie w naszym kraju.
taaa
chyba nie najgorsze...
co miałeś na myśli? wygląd acatusa?
bo na tym się jego zalety niestety kończą
wystartowały w małopolsce na początku 2011r a dwa lata nie minęły i zostały wycofane


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

wystartowały w małopolsce na początku 2011r a dwa lata nie minęły i zostały wycofane
xtr rozumiem, że Ty już ten pociąg widziałeś i testowałeś? To pytanie jest nawiązaniem do cytatu z artykułu:
Pesa dostarczy dla PKP IC całkiem nową konstrukcję elektrycznych zespołów trakcyjnych Dart. Pojazd jest autorskim dziełem konstruktorów Pesy i przeznaczony zostanie do obsługi tzw. ruchu kwalifikowanego, dalekobieżnego.
Proszę Cię oświeć mnie bo ja naprawdę nie znam się na ciufciach. Tak na szybko wywnioskowałem, że jednak nie jesteśmy dużo gorsi od ciągle psującego się i dużo droższego Pendolino.


xtr
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 28-10-2013, 09:29

Post autor: xtr »

farciarzgilmore pisze:
wystartowały w małopolsce na początku 2011r a dwa lata nie minęły i zostały wycofane
xtr rozumiem, że Ty już ten pociąg widziałeś i testowałeś? To pytanie jest nawiązaniem do cytatu z artykułu:
Pesa dostarczy dla PKP IC całkiem nową konstrukcję elektrycznych zespołów trakcyjnych Dart. Pojazd jest autorskim dziełem konstruktorów Pesy i przeznaczony zostanie do obsługi tzw. ruchu kwalifikowanego, dalekobieżnego.
Proszę Cię oświeć mnie bo ja naprawdę nie znam się na ciufciach. Tak na szybko wywnioskowałem, że jednak nie jesteśmy dużo gorsi od ciągle psującego się i dużo droższego Pendolino.
przecież napisałeś "Jednak te naszej produkcji chyba nie są najgorsze..."

to Ci odpisałem że nie jest tak do końca a przykładem tego są Acatusy2 PESY


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

W artykule te nowe pociągi to Acatusy2 ?? Bo jeżeli nie to nie wiem po co ta dyskusja.


xtr
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 28-10-2013, 09:29

Post autor: xtr »

farciarzgilmore pisze:W artykule te nowe pociągi to Acatusy2 ?? Bo jeżeli nie to nie wiem po co ta dyskusja.
człowieku napisałeś o pociągu pesy
to się odniosłem do produktów tej firmy żebyś miał jakiekolwiek pojęcie o produktach tej firmy

po drugie dart (do którego podałeś link) dopiero zszedł z "deski kreślarskiej" (z komputera ;-) ) - kupiono projekt inaczej mówiąc kota w worku, jak pojedzie wtedy się zobaczy
Ostatnio zmieniony 24-02-2014, 14:21 przez xtr, łącznie zmieniany 1 raz.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Jednak nie czytałeś artykułu. Człowieku.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Zapytam tu: Ostatnio pare razy obiła mi się o uszy plotka że w Tarnowie zatrzymano pijanego kierowce autobusu MPK, Tylko jedni mówią że w autobusie, drudzy że konczył prace.. słyszał coś ktoś o tym ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ostatnio??? Czyli kiedy to mniej więcej może być???
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

ozi26 pisze:Ostatnio??? Czyli kiedy to mniej więcej może być???
sorrki dopiero teraz na forum jestem.
A słyszałem to 1 raz tydzien temu, i mówiły to dwie rózne osoby, że działo się na dniach. Czyli obstawiam przedział czasowy od 1 do 2 tygodni temu.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


xtr
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 28-10-2013, 09:29

Post autor: xtr »

farciarzgilmore pisze:Jednak nie czytałeś artykułu. Człowieku.

Jak ja nie czytałem to ty musisz miec problem ze zrozumieniem słowa pisanego ale to nie wątek na kolejowe tematy

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Beaver pisze:Zapytam tu: Ostatnio pare razy obiła mi się o uszy plotka że w Tarnowie zatrzymano pijanego kierowce autobusu MPK, Tylko jedni mówią że w autobusie, drudzy że konczył prace.. słyszał coś ktoś o tym ?
I jedno i drugie to nieprawda. Kierowca przyszedł do pracy na pierwszą zmianę i było dmuchanie wszystkich. On odmówił i wziął sobie urlop na żądanie, który dostał bo mu się należał.
Beaver pisze:A słyszałem to 1 raz tydzien temu, i mówiły to dwie rózne osoby, że działo się na dniach. Czyli obstawiam przedział czasowy od 1 do 2 tygodni temu.
Kolejna nieścisłość, ponieważ sytuacja miała miejsce około 3 dni po wypadku w Łodzi. Więc ktoś z tych osób dowiedział się późno i opowiada bajki dokładając kolejną historyjkę od siebie.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

ozi26, dzięki za wytłumaczenie i rozwianie plotki która usłyszałem i wolalem zapytać.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Orientuje się ktoś czy dzisiaj autobusy jeżdżą normalnie czy też jak w dni wolne ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jak w dni wolne.

ODPOWIEDZ