tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: defekator »

A jak ktoś przyjedzie coś załatwić z Dębicy, Rzeszowa, Krakowa czy innego miasta to też będzie musiał wyrabiać kartę? Pomysł naliczania opłaty za faktycznie przejechaną trasę nie jest zły, ale rezygnacja z papierowych biletów to dość dziwny pomysł. Chociaż zamiast tego wolałbym aby po prostu usprawnili połączenia.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: sotiv »

A może by tak zainwestowali w biletomaty czy jak to się nazywa. Najlepiej w autobusach, przykładowo jadąc spod Góry Marcina (o ile nie będę miał zakupionego wcześniej biletu) to jestem skazany na kierowcę i bilet po 4 zł (godzinny), potrzebuję przejechać raptem pod burek, czyli góra 15 minut jazdy. Dla mnie to jakiś absurd jest, że tego jeszcze nie ma w Tarnowie.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: MST wónraT »

sotiv pisze: (o ile nie będę miał zakupionego wcześniej biletu) to jestem skazany na kierowcę i bilet po 4 zł (godzinny)
Mój Tarnów.

Nie, nie jesteś skazany na kierowcę. Masz co najmniej jeszcze jedną możliwość i nie za 4 zeta.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

O automatach biletowych to mi kobieta w kasie mówiła prawie rok temu. Nie ma ani jednego. Autobusy wiadomo w jakim są stanie. Z zimie normalne że szyby zamarznięte od środka.

Ja się najeździłem komunikacją w Krakowie. Nawet nie ma co porównywać. A teraz najlepsze. Tam bilet okresowy jest tańszy niż u nas. A jakość o niebo lepsza.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: hurricane »

Jakość komunikacji u nas niestety jest kiepska. Żeby dążyć do przynajmniej tego, co mają w Rzeszowie, nie mówiąc już o Krakowie (choć Krakowa za wzór bym stawiał) czy Warszawie miasto musiałoby niestety zwiększyć dotację do transportu publicznego przynajmniej dwukrotnie, jeśli nie więcej i to bez populistycznych haseł o darmowej komunikacji.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: sotiv »

Nie, nie jesteś skazany na kierowcę. Masz co najmniej jeszcze jedną możliwość i nie za 4 zeta.

Masz na myśli bilet w komórce? A może nie posiadam telefonu na który mogę sobie ściągnąć aplikacje. Tak wiem, są jeszcze nawet i dwie możliwości, zrobić sobie spacerek albo pojechać na gapę :)


klasyfikacja
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-06-2010, 14:33

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: klasyfikacja »

W Tarnowie problemem jest to, że z komunikacji miejskiej korzysta mało osób. Przyczyn tego jest kilka. Wszędzie blisko i można na piechotę lub rowerem. Drogie bilety i nic w tym mieście się nie dzieje itd. Powinno się połowę kursów wywalić, w godzinach szczytu dodać i pozamykać wszystkie linie wyjeżdżające poza granicę miasta.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: MST wónraT »

klasyfikacja pisze: pozamykać wszystkie linie wyjeżdżające poza granicę miasta.
Mój Tarnów.

Popieram, bardzo dobry pomysł. Bo to i ewentualni pasażerowie biletów nie mają gdzie kupić albo nie wiedzą jak, nie posiadają telefonu na który mogę sobie ściągnąć aplikacje bilet w komórce? A tak zamknąć i po kłopocie.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: lll »

MST wónraT pisze:
Popieram
Demon szydery :)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: MST wónraT »

lll pisze:
Demon szydery :)
Mój Tarnów.

Nie przesadzaj, bo wtedy musiałbym jeszcze dodać : Żeby dążyć do tego co mają w Rzeszowie, Warszawie lub Krakowie czyli kiepskiej komunikacji, dotacje należy zwiększyć przynajmniej 2,79-krotnie, jeśli nie więcej. Choć Kraków jest złym wzorem, tam nastąpił już paraliż, bo przepustowość się skończyła. ;)

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Mistyczny »

Było już w innym wątku ale napiszę tez tutaj:
http://www.tarnowianin.com/n/wydarzenia ... dotacji-ue
Zapowiadą się zmiany, jeśli to wypali to oznacza rewolucję w standardzie komunikacji w Tarnowie!
Z tego co wiem to technologią napędu LNG o której mowa w artykuje dysponuje tylko Solbus czyli wiemy jakie najprawdopodobniej będą to autobusy. Myślę, że wymiana 45 autobusów na nowe i kasacja kolejnych 5 oznacza pozbycie się wszystkich Volvo i starszych Jelczów. Do tego system informacji pasażerskiej, mają rozmach!


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Ricardo »

I bardzo dobrze ale uważam że większym problemem niż autobusy jest oferta przewozowa...


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Trishelle »

Ostatnio jeździłam kilkoma autobusami i we wszystkich była zapowiedź głosowa przystanków. Miły dla ucha lektor. Z tego co mi się wydaje, zapowiada ten sam mężczyzna, co dawniej. Nie podoba mi się jedynie pokazywanie na wyświetlaczach trasy po ulicach, a nie po przystankach. Czasami jest to trochę mylące.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Dorota1975 »

Trishelle pisze:Nie podoba mi się jedynie pokazywanie na wyświetlaczach trasy po ulicach, a nie po przystankach. Czasami jest to trochę mylące.

A to akurat zrobili na tych nowych kasownikach z wyświetlaczami/ekranami (czy jak tam to się nazywa :) ).


człowiek_350
Obywatel
Posty: 14
Rejestracja: 23-04-2015, 17:10

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: człowiek_350 »

W takiej sytuacji należało bezzwłocznie zawiadomić odpowiednie służby, badź zapamiętać trasę godzinę linię i nr autobusu, a następnie sprawę przekazać do wydziału komunikacji miejskej. Ponadto, zadarza się że kierowcy są niezbyt przychylni dla pasażera, czasem zdarzało się że celowo mi zamykano drzwi prawie przed nosem, denerwuje mnie też często sytuacja że gdy kierowca zbliża się do skrzyżowania i faktycznie ma się zmienić światło, to zamiast spokojnie przejechać na "żółtym", woli gwałtownie zahamować Nasze autobusy jeszcze nie rozwijają takich prędkości jak to ma miejsce np w Bielsku Białej, gdzie nie tak dawno miałem okazję pędzić starym "Ikarusem" chyba z dobre 100km/h środkiem miasta / dla wtajemniczonych ulicą Piastowską /, w przybliżeniu to tak jakby u nas "9" jechała od Mościc w stronę wiaduktu, z tym że tam jeszcze jest pod górkę.. Mi to osobiście wiele nie przeszkadzało, ale w świetle prawa.....

ODPOWIEDZ