tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Trishelle »

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE ... HTML&src=0" onclick="window.open(this.href);return false;


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Trishelle »

http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 50190.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ozi26 »

Kilka pierwszych otokarów już ma norme spalin Euro 4 :D przyjechali Niemcy, popodpinali komputery, testowali i doszli do wniosku, żę Euro 5 nie da rady. Silniki firmy Deutz stosowane w tej technolgi do koparek nie dają rady w mieście :D Wszystkie Otokoray mają mieć zmienione EURO 4. Rewelacja !!!!!! Ogólnie Otokary to jest już złom do potęgi entej. Najwięcej ma przejechane 603 coś ponad 250 tyś. a reszta mniej bo więcej stało niż jeździło. BADZIEWIE JAKIEGO ŚWIAT NIE WIDZIAŁ. Cały czas warsztat i przeróbki. Klimatyzacje padają na potęgę.Tańszy zakup juz okazuje się droższy.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: hurricane »

Przecież już dawno pisaliśmy, w tym ja, że ten turecki eksperyment okaże się dla MPK bardzo kosztowny. A to dopiero początek. Z wiekiem autobusów problem będzie narastał.

Jechałem ostatnio jednym z Otokarów w te upały - niestety klimatyzacja pełniła raczej rolę wentylacji - było duszno i gorąco, efekt chłodzenia praktycznie żaden.

Berliety potrafiły przejechać ponad 2 mln km i jeździły, a niektóre z tych turków mogą miliona nie doczekać. Zamiast w końcu puścić Solarisa czy EvoBusa (Mercedes) to eksperymentują.

Kto bogatemu zabroni? A rozsądny problemu nie widzi.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ozi26 »

Czy orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z przetargiem na obsługę lubi??

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

To chyba wiadome, że MPK Tarnów


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Kulfon »

Jak MPK zamierza dotrzymac rozkladu jazdy w zwiazku z planowanymi wahadlami na Gumniskiej ,Narutowicza czy mega korkow na Krakowskiej ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ^cypis^ »

Jest chyba zapis na każdym rozkładzie o utrudnieniach w ruchu... :D

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

Kulfon pisze:Jak MPK zamierza dotrzymac rozkladu jazdy w zwiazku z planowanymi wahadlami na Gumniskiej ,Narutowicza czy mega korkow na Krakowskiej ?
Może pożyczą helikopter z republiki roleskiej ;)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ozi26 »

Nie ma co narzekać w Tarnowie na MPK. W piątek w Łodzi pierwszy raz wsiadłem do autobusu. Miałem całą trasę do przejechania czyli 33 przystanki. Przy 8 przystanku było już 30 minut a na końcowym dokładnie 107 minut opóźnienia w stosunku do rozkładu. Ponoc od dwóch lat w Łodzi to tylko autobusy nocne jeżdżą rozkładowo :-) :-)

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Czy włączenie ogrzewania w aubusie to decyzja kierowcy czy oni maja z góry narzucone grzejemy/nie grzejemy? Wydaje mi się, że pogoda, którą mamy za oknem jest wystrczająca żeby ogrzewanie włączyć. Tymczasem jadę jak eskimos, ręce skostniałe, para z ust. I tak się zastanawiam komu było ciepło: kierowcy czy dyrektorowi w biurze...


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

PrzemczaN pisze:Czy włączenie ogrzewania w aubusie to decyzja kierowcy czy oni maja z góry narzucone grzejemy/nie grzejemy? Wydaje mi się, że pogoda, którą mamy za oknem jest wystrczająca żeby ogrzewanie włączyć. Tymczasem jadę jak eskimos, ręce skostniałe, para z ust. I tak się zastanawiam komu było ciepło: kierowcy czy dyrektorowi w biurze...
To zależy od wielu czynników:
1. jakim autobusem jedziesz?
- Jelcz PR110 - jak są nagrzewnice sprawne, to powinno być ciepło
- Jelcz 120M - jak nagrzewnice są sprawne, to powinny sobie poradzić w warunkach -3 - +5 st.C
- Volvo B10M - autobus na skandynawskie zimy ;)
- MAN NL222 - choćby nie wiem co, to szału w nich nie ma
- Otokary - są w miarę nowe, to i grzać powinny
- Mercedes - powinno być lepiej niż w MANach
- Solbus - powinno być OK
2. Czy kierowca ma dobry humor
- tak - może się zlituje nad pasażerami
- nie - czemu inni mają mieć lepiej niż on

To tak żartobliwie, ale część tarnowskich autobusów ma mało wydajne ogrzewanie, bywa też, że kierowca po prostu zapomni włączyć ogrzewania.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Autobusami jeżdżę sporo. I wiem że dziś na pewno nie było grzania. Żadnego. Ani rano ani po południu. Jechałem jakimś starym jelczem ale jak siedziałem kolo dmuchawy to bym cokolwiek czuł jaka by ona nie była. Może zepsute... następnym razem zapytam jeszcze kierowcę. Chociaż mam nadzieje ze juz takiej sytuacji nie będzie.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

PrzemczaN pisze: Chociaż mam nadzieje ze juz takiej sytuacji nie będzie.
Heh, z tą nadzieją to ja bym tak nie szalał ;) Pamiętaj, że kierowcy dostają premie za oszczędności na paliwie.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: TomekMKM »

faleQ pisze:
PrzemczaN pisze: Chociaż mam nadzieje ze juz takiej sytuacji nie będzie.
Heh, z tą nadzieją to ja bym tak nie szalał ;) Pamiętaj, że kierowcy dostają premie za oszczędności na paliwie.
W rzeźni przecież z zasady ma być zimno :)

ODPOWIEDZ