tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Trishelle »

Ruszyła strona
https://mka.malopolska.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ozi26 »

Są autobusy nowe ?? Są https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56F805F6" onclick="window.open(this.href);return false; :D
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 309
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Orientuje się ktoś czy zamawiając nowe autobusy ktoś pomyślał o tym, aby były wyposażone w automaty biletowe?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

Nikt nie pomyślał o automatach biletowych. Nie ma takiego systemu w Tarnowie więc po co automaty. Będziesz za to mógł podładować komórkę w Solarisie [WINKING FACE] mają być tam zamontowane porty USB

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 309
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Ale ja już nawet nie mówię o możliwości załadowania biletu okresowego na TKM, tylko o zwykłym wrzuceniu monety i wydrukowaniu biletu. Tak jak działa automat z coca cola. Wrzucasz 2 zł i kupujesz puszkę. Do tego chyba nie trzeba jakiegoś specjalnego systemu. Ale może się mylę... w każdym razie szkoda, że kupuje się nowe autobusy bez tak ważnej moim zdaniem funkcjonalności

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: LordRuthwen »

Nie jeżdżę autobusami już od dobrych 8 lat, ale jak jeździłem to zawsze był problem w nocy czy wieczorem kupić bilet. Biletomat byłby fajny w takim wypadku.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 309
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

W dodatku u kierowcy bilet tylko godzinny, który odpowiednio kosztuje, a w godzinę to by można ze 3 pętle zrobić wokół Tarnowa.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

PrzemczaN pisze:Ale ja już nawet nie mówię o możliwości załadowania biletu okresowego na TKM, tylko o zwykłym wrzuceniu monety i wydrukowaniu biletu. Tak jak działa automat z coca cola. Wrzucasz 2 zł i kupujesz puszkę. Do tego chyba nie trzeba jakiegoś specjalnego systemu. Ale może się mylę... w każdym razie szkoda, że kupuje się nowe autobusy bez tak ważnej moim zdaniem funkcjonalności
Autobusy kupuje przewoźnik, którym jest MPK Tarnów. Biletami zajmuje się ZDiK Tarnów (wcześniej TOK, jeszcze wcześniej ZKM). To w gestii ZDiK leży dystrybucja blietów i ewentualny zakup i montaż biletomatów. Jeśli byłby w Tarnowie system biletomatów, wówczas w przetargu na obsługę linii autobusowych, ZDiK wymagałby montażu odpowiednich urządzeń w autobusach.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: ozi26 »

Nie musi byc biletomatow w autobusach z fabryki. W Łodzi nawet najstarsze tramwaje mają zamontowane biketomaty. Zrobiono to w tym roku. Natomiast nie można płacić ani bilonem ani papierem. Tylko karta bankomatowa.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 309
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Wiem, wiem w Krakowie też stare tramwaje mają automaty. Tylko u nas nikt fo starych autobusów tego nie kupi, ale pomyślałem sobie, że skoro już kupują nowe to będą chociaż w nich. No jednak się przeliczyłem. Szkoda...


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

PrzemczaN pisze:... ale pomyślałem sobie, że skoro już kupują nowe to będą chociaż w nich. No jednak się przeliczyłem. Szkoda...
No ale ZDiK nie wymaga, ani nie potrzebuje biletomatów, więc przewoźnik sam z siebie nie będzie wydawał pieniędzy na niepotrzebne urządzenia.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 309
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: PrzemczaN »

Jasne rozumiem. Liczyłem tylko, że obie miejskie spółki siądą do rozmów i będą chciały zwiększyć komfort pasażerom. To,że ZDiK nie potrzebuje automatów to wiadome. Potrzebują ludzie, ale co tam ludzie... nic nie poradzimy

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: Leon »

W nawiązaniu do tytułu- w poniedziałek ok godz 15 (po 15), pożar autobusu (mały Mercedes), na przystanku przy Z.A. (ostatni przed zajezdnią). Gasiło dwie jednostki- paliło się coś w komorze silnika.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: sotiv »

O, dzięki za info, bo właśnie się zastanawiałem cóż to się stało, że tyle straży, policja. Myślałem, że wypadek.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: MPK - naraża życie pasażerów?

Post autor: faleQ »

W niedzielę miasto organizuje mikołajowy autobus:
Nietypowe Mikołajki szykuje Stowarzyszenie Siemacha. Na 6 grudnia między godz. 10 a 18 zaplanowano przejazdy specjalnego, świątecznego autobusu. Świąteczny pojazd ruszy z przystanku Jasna II, a trasę zakończy na ul. Pułaskiego. Na osoby, które zdecydują się na bezpłatny przejazd autobusem, oprócz elfów i Mikołaja, czekać będą upominki. - See more at: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... LQXHD.dpuf" onclick="window.open(this.href);return false;
za http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... WEEKENDOWE

ODPOWIEDZ