tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

To se jezdzij tym Volvem, najlepiej jak ci sie siedzenie rusza pod tylkiem, cieknie woda z dachu po plecach a w lecie kanapaki same sie gotuja. Inni wola Scanie z klima.


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Beny »

Uwazam ze kursy do Nowego Sącza Voyagera to strzal w 10 tke zobaczycie, super:):)bazy odpowiednie są, sam o to u Nich postulowałem a Rzeszów? no trudno cos za cos zawsze ktos bedzie niezadowolony , widac ze nie bylo duzego obłożenia jesli zrezygnowali, akurat mi do szczescia Rzeszów nie jest potrzebny, ciesze sie z Sącza:)


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

mariolino, czytanie z zrozumieniem. jechałem scania w krakowie, nie jest to rarytas. chyba że kupią z klimą i będzie chodzić, w krakowie jak jechałem nie był klimy albo oszczednosci


Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

aaee pisze:co do Scania CN94UB, jeździłem takim w Krakowie... Volvo przy nim to rarytas. ktoś kto sprzedał to pewnie zaciera ręce, pewnie Tesco.
Wg strony MPK nowe autobusy to SCANIA CL94UB, czyli wersja niskowejściowa (niska podłoga tylko w części pojazdu). Ponadto mają posiadać klimatyzację, więc na plus.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

No to w środku 'ala' volvo
Obrazek


Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Ha, to zdjęcie pochodzi z tej strony: http://www.wgkm.waw.pl/galeria/displayimage.php?pid=267" onclick="window.open(this.href);return false;
To już nie chciało się im zrobić zdjęcia, tylko musieli kraść?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7662
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: tarnowskie MPK

Post autor: ad2222 »

Pzet: ale kto miał kraść?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

Nie pierwszy raz tak wrzucaja, zobaczcie sobie na inne zdjecia w aktualnosciach, np testowanego Volva hybrydowego. Taka norma , jak widać. Pewnie firma zewnetrzna aktualizuje strone i nie ma czasu na latanie z telefonem.


Pzet
Prytan
Posty: 174
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

ad2222 pisze:Pzet: ale kto miał kraść?
Mowa o zdjęciach na stronie MPK: http://mpk.tarnow.pl/pl/aktualnosci/201 ... aborze-mpk" onclick="window.open(this.href);return false;
Cztery zdjęcia biało-czerwonego autobusu pochodzą z artykułu na stronie Gazety Krakowskiej i rzeczywiście przedstawiają przyszły tarnowski autobus.
Zdjęcie niebieskiego autobusu zostało z kolei skopiowane z pewnego serwisu ogłoszeniowego, a w dodatku przedstawia inny model: CN94UB, co można poznać po dwuskrzydłowych tylnych drzwiach.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe, że w ramach przetargu na autobusy niskopodłogowe kupiono niskowejściowe. Przecież to jest tak istotna kwestia, że chyba nie dało się jej ominąć. Skąd ta zmiana?
Pomijając brak niskiej podłogi z tyłu to wyglądają całkiem dobrze. Przydałoby się jeszcze prawdziwe zdjęcie środka. Podejrzewam, że jest za dużo siedzeń i mało miejsca do stania. Jeśli jeden kosztował 50 tys. zł to jest to dobry zakup.


mariolino
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 05-10-2011, 11:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: mariolino »

Przetarg chyba został anulowany, nigdzie nie było na stronie informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty. Te pewnie znaleźli na własną rękę. Poza tym, w powszechnej opinii autobus niskopodłogowy to tożsamme z niskowejściowym.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Ricardo »

Goscinny pisze:Voyager wykorzystał okazję i.... likwiduje połączenia do Rzeszowa. Ponoć nieopłacalne, a ludzie piszą, że autobusy były pełne i czasami musieli czekać na kolejny kurs.
Prawdę pewnie zna właściciel.
Myślę że ma to związek z kończącym się remontem trasy kolejowej E30. Teraz kiedy pociągi mają już normalne czasy przejazdu to wygrywają z Voyagerem i czasowo (a w przypadku REGIO także i cenowo)... A że tłumów to tam nigdy nie było to decyzja zrozumiała


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

W zasadzie jak trasa kolejowa Tarnów-Kraków była zamknięta to i tak dziwiłem się ludziom czemu nie korzystają z komunikacji zastępczej PKP... Jechałem nią kilka razy do Krakowa, z raz się zdarzyło nawet do Katowic. I byłem bardzo zadowolony.

Do Krakowa jechałem taniej niż Voyagerem, do tego autobus PKP jechał obok Płaszowa gdzie można było wysiąść, jak ładnie się poprosiło to wysadzał na którym chcesz przystanku po drodze w Krakowie, jeździły w tym samym czasie co pociąg 2 autobusy, jeden na autostradę a drugi przez Brzesko Bochnie i niektóre mniejsze stacje. Autostradą jechał ok 1h15min nawet w godzinach szczytu bo nie musiał jechać obok akademików itd.

Były autobusy Regio i InterCity, jedyna różnica to była komfortu w autobusie choć niewielka i tak lepsza niż w Voyagerze. Ceny o niebo lepsze i czas przejazdu.

Voyager dobrze wszedł w rynek komunikacyjny w okolicy ale brakuje mu jakości... To jest kwestia czasu jeśli nie wymienią na lepsze to niestety ktoś ich zje.

Osobiście nie lubię Voyagera, wolał bym zapłacić więcej za innego przewoźnika, kierowcy niezbyt mili (nie dziwię się, za takie grosze można się nie przykładać, ALE jak się zdecydowali to trzeba pracować jak należy), w autobusach nigdy nie sprzątają, smród, w lecie klimy też nie włączą nawet jak komplet w autokarze...


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Ludzi nie będzie interesowało to czy lubią jakąś firmę czy nie tylko to, czym dojadą szybciej, taniej i wygodniej.
Voyager też widzi co się dzieje i pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma szans utrzymać tylu pasażerów co teraz. Mają szansę wygrać tylko wśród ludzi jadących na krakowskie aleje i tych, którzy wola autobus od pociągu. W cenie, czasie i komforcie przegrywa z pociągami.
Nowych autobusów nie kupują pewnie dlatego, że nie wiedzą do końca co będzie z linią Kraków - Tarnów, a to ich najważniejsze połączenie. Stare autobusy to niestety niska jakość.
Po starcie połączenia KMŁ do Tarnowa planowane jest uruchomienie linii dowozowych z miast nie obsługiwanych pociągami. Do Tarnowa ma docierać autobus z Gorlic, myślę, że Voyager powinien startować w przetargu na obsługę takich linii bo mają gotowe duże autobusy i kierowców w ilości wystarczającej do wygrania. Firmy busiarskie nie będą mogły stawać do przetargu bo najprawdopodobniej wymogiem będą duże autobusy. Mam tu na myśli np. Limanową, która będzie połączona z MKA linią Limanowa - Bochnia.
Oprócz tego, konkurencją Voyagera jest bardzo dobrze rozwinięty carpooling na trasie Kraków - Tarnów.


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Re: tarnowskie MPK

Post autor: robertoas »

Z Kuriera Tarnowskiego: "Przy ulicy Nowodąbrowskiej (odcinek za ul. Wilczą) powstanie zajezdnia autobusowa. Zarząd Dróg i Komunikacji podpisał już umowę z wykonawcą na realizację zadania. Inwestycja ma być gotowa pod koniec maja. Jej koszt to suma niemal 270 tysięcy złotych."

Całość: http://kt24.pl/informacje/item/166-bedz ... usowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ