Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Exyou »

suraiw pisze:
Exyou pisze:
Co ty człowieku takie bzdury gadasz, Ciepiela nie dostał na hale bo jak się idzie w kodzie to jak można liczyć na kase od pisowców.
A czy ta hala ma być dla Ciepieli?
Ja myślałem, że ta hala ma służyć mieszkańcom Tarnowa, którzy w wyborach samorządowych zagłosowali tak, że większość w Radzie Miasta mają przedstawiciele PiS-u.
No ale cóż, dla zwolennika PiS-u suwerenem jest jednostka w osobie prezydenta Tarnowa :([/quote

Tylko że jakby PIS dał Ciepieli i na hale i na Stadion miejski, ludzie by pomyśleli" Ten Ciepiela dobry prezidento, umie zdobywać dotacje, zagłosuje jeszcze raz na niego"I kolejna kadencja Romana Synonima. A im właśnie chodzi o to żeby się go pozbyć i wpuścić na stołek kandydata z PISU. Przecież wiadomo że wybory wygra jak nie PO to PIS, innej opcji nie ma.


Jacu
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-09-2009, 00:07
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Jacu »

Exyou pisze:Co ty człowieku takie bzdury gadasz, Ciepiela nie dostał na hale bo jak się idzie w kodzie to jak można liczyć na kase od pisowców. Koszula bliższa ciału, właśnie zauważ że największe dotacje od państwa dostają ostatnimi czasy miasta pisowskie, z prezydentami tej partii. Rzeszów się rozwija z zupełnie innych powodów, tam dostają kase z unii, a poza tym większość inwestycji jest prywatnych firm.
Prezydentem Rzeszowa od 2002 roku jest Ferenc, członek SLD - które w Polsce nie rządzi od 2005 roku. Ludzie w Rzeszowie chyba nie rozumieją Twojej teorii, skoro w 2014 roku wybrali Go na czwartą kadencję i to znowu w pierwszej turze.
Dodam jeszcze, że prezydent z SLD dostaje od PiS-owskiego Ministerstwa ponad 30 milionową dotację na przebudowę ulicy Podkarpackiej (marzec b.r.).

ps. a czy któryś z tarnowskich posłów z PiS zrobił cokolwiek, aby miasto otrzymało dotację z Ministerstwa Sportu na przebudowę hali? Przecież Rada Miasta (w której PiS ma większość) też projekt poparła, więc?

Michał W. pisze:I to jest właśnie polska głupota. Na wszystko patrzą przez pryzmat polityki, a nie dobra ogólnego. Daleki jestem od popierania PO, ale gdyby wystartował Marcin Kiwior, to zagłosowałbym na niego, bo widzę że jest efektywny. Dla mnie prezydent może być nawet z ZCHN, byle działał dla miasta, a nie uprawiał polityki. Niestety przez durniów głosujących na partie, mamy co mamy.
A co mamy? Fakt, mamy Ciepielę. Mogliśmy mieć Koprowskiego. To już chyba jednak wolę tego pierwszego.

To niech wystawią jakiegoś sensownego kandydata, bo póki co z tym cieniutko. No chyba, że ludzie w Tarnowie nie chcą PiS-owskiego prezydenta, skoro Ich kandydat za każdym razem nie jest w stanie wygrać wyborów?
Ostatnio zmieniony 16-07-2017, 00:47 przez Jacu, łącznie zmieniany 1 raz.


Michał W.
Obywatel
Posty: 33
Rejestracja: 23-02-2016, 23:56

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Michał W. »

Jacu pisze:
To niech wystawią jakiegoś sensownego kandydata, bo póki co z tym cieniutko.
Ale po co mają wystawiać sensownego, skoro ty:
Jacu pisze: Ja natomiast nie mam takiego zamiaru i na PiS-owskiego kandydata nie zagłosuję.
Wystawili Kądzielawskiego i z tego obozu wydaje się to byc najsensowniejszy kandydat. PO nie ma wyboru. Jeśli chcą przebić Kądzielawskiego muszą wystawić Kiwiora. Ciepiela dobrze wie, że po tej kompromitującej kadencji niespełnionych obietnic nikt go nie wystawi, dlatego wystartuje jako kandydat niezależny.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Na razie wójt skrzyszowa zaprzecza, że będzie kandydował na prezydenta. Trzeba czekać, ale przyznaje to zaczyna być interesujące:

Kandydaci na kandydatów (żaden oficjalny):
1. Kądzielawski
2. Kiwior
3. Ciepela (z opcją bez zaplecza, aktualnie zadłuża miasto)
4. Ludek od Ciastka
5. Kuba (bez szans, ale głosy na niego mogą być ofertą dla innych)
6. kierowca od Olka - dr Sorys

chyba wyszscy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Wobec kandydatów na kandydatów nr 1 i 2, numer 3 jest bez szans. Pozostałe 3 to chyba, żeby zrobić sztuczny tłum. Chociaż gdyby 4 wystawiła kogoś rozsądnego... tylko takiego nie mają. No chyba że Norbert, ale on nie jest z Tarnowa.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Exyou »

Dominik_PCH pisze:Na razie wójt skrzyszowa zaprzecza, że będzie kandydował na prezydenta. Trzeba czekać, ale przyznaje to zaczyna być interesujące:

Kandydaci na kandydatów (żaden oficjalny):
1. Kądzielawski
2. Kiwior
3. Ciepela (z opcją bez zaplecza, aktualnie zadłuża miasto)
4. Ludek od Ciastka
5. Kuba (bez szans, ale głosy na niego mogą być ofertą dla innych)
6. kierowca od Olka - dr Sorys

chyba wyszscy.
a Koprowski? Czech?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Exyou uzasadnij swoje typy.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Exyou »

No nie wiem tak podejrzewałem że Kazek będzie startował, nawet nie wiem czy by z Ciepielą nie miał większych szans niż Kądzielawski...

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem, zjednoczona prawica postawi na jednego kandydata i to nie będzie Kaziu. Anka, spotkałem się z taką opinią: dyrektor szpitala, poseł, hospicjum. Jako prezydent hajs by się jej przestal zgadzać. Dodam, że jeśli w warszawie nikt z nią nie pracuje nad jej wizerunkiem i poprawą swobody wypowiedzi w mediach to jako kandydat położy się "5 razy". Wszyscy ją zjedzą i będzie miała ciężko.

Jeśli będzie kandydował Grzesiek, to PO musi wyciągnąć kogoś mocnego. Na razie Marcin zaprzecza, a my piszemy palcem po wodzie :)


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: kari »

Czy Ścigale przypadkiem nie powinien wygasnąć mandat radnego? Jest wyrok, został skazany. Jakie są procedury w takiej sytuacji ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Goscinny »

http://www.rdn.pl/news/przewodniczacy-r ... ji-radnego" onclick="window.open(this.href);return false;

Kazimierz Koprowski zrezygnował z funkcji radnego oraz z członkostwa w PiS. Został wicedyrektorem departamentu do spraw rozwoju w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:http://www.rdn.pl/news/przewodniczacy-r ... ji-radnego

Kazimierz Koprowski zrezygnował z funkcji radnego oraz z członkostwa w PiS. Został wicedyrektorem departamentu do spraw rozwoju w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
To już wiadomo kto nie bedzie startował na Prezydenta.Poza tym jasny sygnał w którą stronę idzie tarnowski PiS. Będzie to Radio Maryja i podobne oszołomstwo jakie stoi za Bernackim. Wydaję mi się, ze upada także Grzesiek jako kandydat,
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: kari »

Ale jaja. Koprowski dostał poważną posadę. Zadziwiająca jest rezygnacja z członkostwa w PiS.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: Mr Greenback »

kari pisze:Ale jaja. Koprowski dostał poważną posadę. Zadziwiająca jest rezygnacja z członkostwa w PiS.
Służba cywilna. Nie może być partyjny.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Wieści z Kancelarii Rady Miejskiej

Post autor: kari »

Mr Greenback pisze:
kari pisze:Ale jaja. Koprowski dostał poważną posadę. Zadziwiająca jest rezygnacja z członkostwa w PiS.
Służba cywilna. Nie może być partyjny.

Aha, nie wiedziałem.
To przewodniczącym będzie teraz Klimek albo Korczak?
P.S Ciekawe kto go zastąpi. Szykuje się dwóch nowych radnych, Za Koprowskiego I Ściagałe (pod warunkiem, że wszystkie formalności zostaną załatwione w miarę szybki)

ODPOWIEDZ