Stadion Miejski

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
pk
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 03-11-2009, 23:23
Lokalizacja: Londyn

Stadion Miejski

Post autor: pk »

Zostalo wydane ponad 700 tys zl na projekt modernizacji stadionu w Mosciciach z urzedu miasta (waszych podatko).
Projekt okazal sie byc niczym innym, jak smieciem, po przeprowadzeniu testow aerodynamicznych okazalo sie, ze stadion "zlozylby sie jak harmonijka".

Niestety, do dnia dzisiejszego nikt nie wytlumaczyl sie z tego, nikt nie powiedzial czy te pieniadze (z podatkow tarmnowian) zostaly stracone, czy obecny prezydenta za te pieniadze stara sie przeczekac do kampani wyborczej, by za wasze pieniadze pokazac wam nowy-stary projekt stadionu miejskiego jako obietnice na przyszla kadnecje, ktora to obietnica zostala juz zlozona wczesniej i NIE DOTRZYMANA!.
Ostatnio zmieniony 30-03-2010, 21:39 przez pk, łącznie zmieniany 1 raz.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

pk :
a skąd ty masz takie nieprawdziwe informacje? I w dodatku bezceremonialnie te dane tutaj jeszcze rozpowszechniasz? Wypadałoby przed napisaniem posta przynajmniej się się minimalnie zorientować w temacie. Wybacz ale to nie pierwszy raz kiedy wprowadzasz ludzi w błąd na tym forum:

Projekt przebudowy stadionu został wykonany przez firmę ORLEN Projekty, i nikt zdaje się za ten projekt nie zapłacił, gdyż firma ta była zdaje się sponsorem Unii Tarnów. Stadion był wtedy też własnością Klubu/Azotów? Miasto powtarzam nie wydało na ten projekt ani złotówki!

Projekt został również własnością firmy Orlen Projekt!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakubie, to tylko początek prawdy a później już niestety nieprawda. Bo gdy Rafineria Trzebinia poszła sobie, miasto zamówiło kolejny projekt. Pewnie leży gdzieś tam w szufladzie. I na niego wydano ok. połowy podanej sumy, czyli jakieś 300-350 tys. Jak później będę miał chwilę to pogrzebie w archiwach tarnowskich portali informacyjnych. Większość o tym pisała.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
pk
Obywatel
Posty: 28
Rejestracja: 03-11-2009, 23:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: pk »

Jakub Kwaśny pisze:pk :
a skąd ty masz takie nieprawdziwe informacje? I w dodatku bezceremonialnie te dane tutaj jeszcze rozpowszechniasz? Wypadałoby przed napisaniem posta przynajmniej się się minimalnie zorientować w temacie. Wybacz ale to nie pierwszy raz kiedy wprowadzasz ludzi w błąd na tym forum:

Projekt przebudowy stadionu został wykonany przez firmę ORLEN Projekty, i nikt zdaje się za ten projekt nie zapłacił, gdyż firma ta była zdaje się sponsorem Unii Tarnów. Stadion był wtedy też własnością Klubu/Azotów? Miasto powtarzam nie wydało na ten projekt ani złotówki!

Projekt został również własnością firmy Orlen Projekt!
Jakub Kwasny, kto jak kto, ale jako radny ty powinienes wiedziec o projekcie z 2008 roku ktory nie zdal testow aerodynamicznych, ktorykosztowal miasto ponad 700 tys zlotych.
Ja wiem, ze dla twoje i wielu innych wygody byloby lepij nie wspoinac o tym projeckie, ale ten projekt byl dostepny na wczesniej wspominaym przezemnie forum Unii Tarnow zamnkietym po tym, jak dyskusja na ten temat zaczela sie rozkrecac.


Jako radny powinienes zadacac zapaytania radzie miejskiej na ten temat, ale nie staraj sie sprawy zatuszowac. no chyba, ze nie wiesz o czym jest mowa, a mowa byla bardzo glosna na starym forum unii tarnow, ktore to forum zostalo zamkniete, mowa byla rowniez na lamach tarnowskiego TEMI, ale chyba nie wiesz o co chodzi, chyba, ze sie myle?

[ Dodano: 04-11-2009, 8:45 ]
gushman pisze:Jakubie, to tylko początek prawdy a później już niestety nieprawda. Bo gdy Rafineria Trzebinia poszła sobie, miasto zamówiło kolejny projekt. Pewnie leży gdzieś tam w szufladzie. I na niego wydano ok. połowy podanej sumy, czyli jakieś 300-350 tys. Jak później będę miał chwilę to pogrzebie w archiwach tarnowskich portali informacyjnych. Większość o tym pisała.
To jest nieprawda co piszesz, bo miasto gdy zamowilo prjekt zaplacilo za niego ponad 700 tys zl, pozniej okazalo sie, ze projekt jest zly, ponieweaz nie przeszedl testow aerodynamicznych na politechnice krakowskiej.

To bardzo latwo jest sprawdzic.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Przed chwilą rozmawiałem z Dyrektorem Wydziału Strategii Urzędu Miasta Tarnowa aby na gorąco mieć pewne informacje:

Sprawa wygląda tak, że Urząd Miasta z poprzedniej kadencji posiada projekt przebudowy Stadionu ( nie wiadomo jednak dokładnie czy to projekt Orlen Projekt, czy innej firmy i kto za niego zapłacił - tego się jeszcze dowiem) gushman stwierdził, że była to niższa kwota niż pk. Tego też można się łatwo dowiedzieć. Natomiast projekt, będący w posiadaniu UM wymaga jedynie przystosowania do obecnych warunków i odpowiedzi na na pytanie o przyszłe funkcje stadionu miejskiego (czy tylko żużlowy, czy piłkarsko - żużlowy itp.) szacowany koszt dostosowania do zmieniających się warunków (projekt zdaje się z 2004/2005 roku) to ok. 50.000zł - czyli zakładam, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Co do tych "rewelacji" na temat 700 tys. zł już się wypowiedziałem, zrobiła to firma Orlen Projekt. I miasto Tarnów nie zmarnowało jak sugeruje pk tylu pieniędzy z naszych podatków. I to ten projekt nie przeszedł prób aerodynamicznych. Powtarzam, jeżeli miasto zleciło inny projekt ( w poprzedniej kadencji ) to on właśnie będzie wykorzystany. Bo wiem , że jakiś jest natomiast jest za późno by ustalić konkrety :)

Ps. Jeżeli pisało o tym TEMI - zdaje się wydania archiwalne są w pdf w internecie: proszę o fakty :)

pss. Miłego szukania.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... sc&id=1922 - tu jest obalenie teorii pk o gigantycznej kasie w błoto. Jeszcze szukam jakichś wzmianek o kolejnym, późniejszym zleceniu na inny projekt, czyli potwierdzenia mojej teorii. :)

[po kilku minutach]

http://www.temi.pl/archiwum/2008/2008-1 ... arnow1.php - tu jeszcze coś znalazłem, ale nic z tego nie wynika. Pisze się tylko o setkach tysięcy, ale kto, komu...

Mnie coś jeszcze świta, że miasto zorganizowało po tym projekcie "orlenowym" konkurs na nowy projekt. I wtedy chyba była o mowa o zwycięzcy konkursu, który za coś koło 300 tys. miał zrobić nowiutki projekt. I wtedy zdaje się sprawa padła. Ale jeszcze pogrzebię.

[chwilę później]

O, coś jest: w 2006 r. miasto rozpisywało przetarg na "modernizację stadionu miejskiego", która - wg dokumentu - miała obejmować dobudowanie trybuny od Czerwonych Klonów... Zresztą wszystko jest tu: http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/za ... nika=47169

Ale nie doszedłem jeszcze na czym się to skończyło i czy coś kosztowało.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Rozstrzygnięto przetarg na budowę trybuny na stadionie w Rzeszowie

W piątek w samo południe został wyłoniony zwycięzca przetargu na budowę trybuny wschodniej na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Zwyciężyła oferta trzech występujących wspólnie firm: ABM Solid z Tarnowa, Resbudu z Rzeszowa oraz Grand Metropolia z Ukrainy. Zaproponowana cena to blisko 27,2 mln złotych.

Jeśli nie będzie protestów, po 10 dniach zostanie podpisana umowa i wykonawcy będą mogli przystąpić do prac. Termin ich zakończenia to 30 czerwca 2010 roku.

Przypomnijmy, że w budżecie miejskim na budowę stadionu została zagwarantowana kwota 40 mln zł.
Komentarz zbyteczny.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

!@# !@#@!# %$#%#@$@ #$#@$! !# (przysłowiowe BEEP BEEP w tv)
Rzeszów rozbudowywuje swój kurnik, i z jednego z najgorszych stadionów w Polsce, będa mieli cos o wiele lepszego u nas. Nasz stadion oprócz tego że fajnie wyglada, dużo miejsca niby jest itd. To nadal syf, kiła i ruina.
Zastanawiam się kiedy ktokolwiek z władzy w naszym małym miescie wezma sie do roboty. Bo jakos na okolo czytam ze wszedzie znajdują pieniądze na remonty, renowacje, budowe nowych obiektów tylko nie u nas.

Serio polecam każdemu kto chce wycieczkę do środka stadionu, w celu zobaczynia jak wygląda stadion na żywo od środka. Klimat istnie amazonśki. Tylko małp brakuje bo wilgioci moze nawet więcej niz w lesie tropikalnym.
Najfajniej jest gdy pada deszcz, idąc korytarzem do prezesa Żużlowego trzeba omijac wiaderka do którego woda cieknie.

W tym momencie nie mam ochoty głosowac na zadna partie w naszym miescie bo jak widze to wszyscy tyko gadają nic nie robiąc.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W tym momencie nie mam ochoty głosowac na zadna partie w naszym miescie bo jak widze to wszyscy tyko gadają nic nie robiąc.
No co Ty, głosowanie to obowiazek każdego obywatela w demokratycznym kraju :D.

Co do rzeszowa, to ja bym go tak nie przyrównywał do Tarnowa, to stolica województwa, a i ludzie inni.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze: Co do rzeszowa, to ja bym go tak nie przyrównywał do Tarnowa, to stolica województwa, a i ludzie inni.
Więc teraz poczekajmy na wpis "Extremala" który udowodni, że nawet w mniejszych miastach od Tarnowa da się coś zrobić, a nie wymysla się plan wieloletni, który jest tylko i wyłącznie kiełbasą wyborczą.

Dlaczego w Tarnowie nie sprzeda się tych trenów w całości razem ze Stadionem Miejskim (może poza basenami) i w jego miejsce wybuduje się nowy stadion z wbudowaną galerią handlową, czy nawet w innym miejscu. To nie ma tak na prawde znaczenia. Ważne by był obiekt na miarę XXI wieku.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Dokładnie Deto.
Jakos czytam w innych miastach, miasteczkach ze znajdują pieniądze na remont a u nas cisza.
Patrząc od strony żużla: Toruń - nowy stadion za 100mln zł, Częstochowa, Leszno, Zielona Góra, teraz Rzeszów, Gorzów - remonty, powiększanie stadionu itd.
A to tylko te największe remonty. I nie chodzi mi tu bo niektóre miasta są większe, niektóre mniejsze ale jakoś COŚ się dam da zrobić. A u nas od paru lat się tylko mówi.

Są wielkie plany remontu: siatki na około stadionu, ubikacji itd.
A w dalszym Ciagu tylko sie mówi i zwala na kogo innego. Trzeba działać bo tylko czekać na moment w którym stadion zostanie zamknięty bo zagraża zdrowiu.

A co do wyborów. To uwierz mi Trix osobiscie nie ronda, ulice, samoloty, porty kosmiczne... - tylko wlasnie ten stadion jest dla mnie sprawą największej wagi. A że siedzę trochę w towarzystwie żużlowym to nie jestem jedyną taką osobą.... A to samo może pewnie powiedzieć Deto odnośnie kibiców piłki.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

NIe ma sie co przywiązywac do miejsca. Jeżeli można to sprzedać to wszytsko w piździeć, włącznie ze stadionem, a na pewno sie znajdą jakieś tereny, gdzie można by wybudować nowy stadion.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Beaver pisze:A co do wyborów. To uwierz mi Trix osobiscie nie ronda, ulice, samoloty, porty kosmiczne... - tylko wlasnie ten stadion jest dla mnie sprawą największej wagi. A że siedzę trochę w towarzystwie żużlowym to nie jestem jedyną taką osobą.... A to samo może pewnie powiedzieć Deto odnośnie kibiców piłki.
Alez ja naprawdę nie bronię nieudolnych władz naszego miasta . To co sie dzieje z budową stadionu to jest odzwierciedleniem wszystkiego. Wspomniałeś o małych miasteczkach itp, jak tak dalej pójdzie to wojnicz nas prześcignie, jak słowo daje. Dla Ciebie ważny jest zużel dla kogoś innego piłka, jednak jak widac ani w tym ani w tym postępów nie widać. Rzeszów być może ma łatwiej, bo miasto wojewódzkie, bo większa kasa, bo INNI ludzie itp itd. Tyle :-).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze:Rzeszów być może ma łatwiej, bo miasto wojewódzkie, bo większa kasa, bo INNI ludzie itp itd. Tyle :-).
Też nie bardzo. W Rzeszowie masz 2 kluby !!!!

Jak to wygląda w rzeszowie:

Żużel - 1 liga (Stal)
Siatkówka - Ekstraklasa (Resovia)
Piłka nożna - Resovia i Stal w 2 lidze.
Koszykówka - 1 liga (Resovia)

a teraz Tarnów:

Żużel - ekstraklasa
Piłka Nożna - 3 liga
Kosz - 2 liga
Ręczna 2 liga

Wyżej od Rzeszowa mamy tylko żużel. Reszta to dno.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Licze na to, że Resovia będzie miała 1 ligę. :-D Zawisza Bygdgszcz z nowym 22 tysięcznym stadionem i armią kibiców rządzących w tym mieście mam nadzieje, że również. :) Resovia już nie ma koszykówki w 1 lidze. W takim rankingu piłka powinna być liczona razy 5. 8-)

O remontach w zasadzie nie mam już siły pisać. Gdynia - nowy stadion do rugby, na którym przez rok będzie grała Arka, gdyż w tym czasie powstanie nowy stadion na 16 tys. widzów dla piłkarzy. Gliwice - ruszy niedługo budowa stadionu na 10 tys. widzów. W Bytomiu radni obcieli fundusze na stadion kibice Polonii sami próbują te pieniądze zdobyć. Mniejsze miasta to Pulawy, Tarnobrzeg, Sandomierz, Kędzierzyn, Głogów... wogóle w mniejszych miejscowościach gdzie będą bazy na Euro 2012 coś powstanie. W tym całym Suchedniowie, gdzie graliśmy mecz na szczycie jest lepsza infrastruktura. Szkoda 100 razy pisać, że nowy stadion w Lubinie, Białymstoku, Toruniu (w Toruniu 2), że będzie w Bielsku - Białej, Zabrzu....

Wstyd z tym syfem, bo to wygląda strasznie. Z drugiej strony jak nie ma/nie będzie piłki to stadion może zarastać krzakami, tak żużlowe wyglądają w sporej części krajów gdzie ten sport występuje.

Tłumaczenie 100 razy po co remont stadionu już chyba nie ma sensu.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

ODPOWIEDZ