Stadion Miejski

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A jak tam prezentuje się w lidze Sandecja? Przecież to też nie jest jakaś wysoko klasyfikowana drużyna, no nie? Choć stawanie sobie za cel organizowanie meczów młodzieżówki... Brzmi trochę pokrętnie, bo ani to prestiżowe, ani dochodowe...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

Sandecja właśnie zaczęła walkę o ekstraklase.. ;)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Mogę zrozumieć cały kompleks - stadiaon z żużlem, piłkarski i lekkoatletyczny - to OK. Ale budowanie tylko dla piłkarzy? Bez sens.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

A w niedalekim Rzeszowie....
Miasto wybrało wykonawcę trybuny po wschodniej stronie stadionu miejskiego przy Hetmańskiej w Rzeszowie. W powtórzonej procedurze przetargowej wygrała oferta firmy Budimex. Zwycięzca chce wykonać inwestycję za 29,6 mln zł.
Urzędnicy muszą jeszcze zaczekać do końca tygodnia na ewentualne odwołania. Wówczas będzie można podpisać umowę. Trybuna na ponad 4700 miejsc ma powstać w ciągu 200 dni od zawarcia kontraktu.

Przypomnijmy, że budowa nowej trybuny ma być I etapem przebudowy całego obiektu. Ma to być najnowocześniejszy w Polsce stadion z zadaszonym torem, podgrzewaną płytą boiska, na którym będą mogły odbywać się także duże koncerty i imprezy masowe. Czy pracę budowlane na stadionie miejskim w Rzeszowie w końcu ruszą? O tym przekonamy się na początku kwietnia.
za portalem sportowefakty.pl

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 637
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

To nawet taki Rzeszuf z 1ligi żużla będzie mieć stadion a my nie, no to się porobiło. A ostatnio byłem na sparingu Unii to widziałem, że zrobili jakieś pseudo zadaszenie na trybuną główną które sięga 3-4 rzędów krzesełek.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rzeszów na KASĘ - to miasto wojewódzkie. A nas okrada Kraków, niestety. Lwia części kasy Województwa Małopolskiego iczie do Krakowa. Tarnów ma nędzne resztki, o które jeszcze trzeda walczyć.

Czasem mnie nachodzi refleksja - weźmy dzialak i broń produkowane w ZMT i zróbmy rewolucję, zbuntujmy się. Grónicy, Stoczniowcy - każdy kto dże ryja i ma siłę - ten wywalczył sobie co chciał. Może my Tarnowianie powinniśmy uzyć siły?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Ravir pisze:niech mi kkoś wytłumaczy czemu mamy wspierać piłkę nożną, która jest nędzna? Bo tego nie mogę zrozumieć.
Ano dlatego, by ten poziom był coraz lepszy. Żeby młodzież miała gdzie trenować, a Ci tysiące młodych chłopaków miało cel, który będzie im łatwiej osiągnąć. Już pisałem, że seniorzy to nie tylko grupa 20 piłkarzy, ale i setki młodych, którzy marzą, by zagrać w seniorach Unii Tarnów.

Dlaczego mamy równać w dół ? Dlaczego zamiast coś budować, to mamy niszczyć ?

Co do stadionu, to smutne, że u nas ten temat jest traktowany po macoszemu. Nie wspomnę już nawet o tym, że obiecano remont szatni dla piłkarzy, ale słowa nie dotrzymano. Chłopcy po kilkanaście lat, juniorzy, seniorzy muszą korzystać z szatni w tragicznych warunkach. Goście, czyli zespoły, które przyjeżdzają do Tarnowa również z takiej wątpliwej porzyjemności mogą skorzystać. Przykre to.

A przecież można wszystko zrobić raz a dobrze ! Przykładów z innych miast jest wiele. Szkoda, że Tarnów nie jest jeednym z nich.

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

na skycraperze mieszkańcy Nowego Sącza raczej śmieją się z tych newsów na temat stadionu - panuje stwierdzenie "kiełbasa wyborcza", a my się tu zadręczamy

jakie to polskie. xd


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Versacz pisze:To nawet taki Rzeszuf z 1ligi żużla będzie mieć stadion a my nie, no to się porobiło. A ostatnio byłem na sparingu Unii to widziałem, że zrobili jakieś pseudo zadaszenie na trybuną główną które sięga 3-4 rzędów krzesełek.
Rzeszów to miasto wojewódzkie to raz.
Dwa to jest województwo Podkarpackie, które ma dodatkowy Program Operacyjny - Rozwój Polski Wschodniej.
Trzy: województwo podkarpackie w swoim regionalnym programie operacyjnym ma taki priorytet - czyli budowa tego typu obiektów sportowych. Małopolska - nie ma!

Ravir pisze:Rzeszów na KASĘ - to miasto wojewódzkie. A nas okrada Kraków, niestety. Lwia części kasy Województwa Małopolskiego iczie do Krakowa. Tarnów ma nędzne resztki, o które jeszcze trzeda walczyć.


Ravir, jak porównasz kwotowo na mieszkańca ile przypada środków unijnych w Krakowie i Tarnowie, wcale aż tak źle nie jest. Nie mówmy, że nas ktokolwiek okrada. Bo to jest argument bez sensu. Nie można porównywać Krakowa z Tarnowem i dopóki nie zaczniemy wykorzystywać obecności Krakowa, dopóty będziemy tylko na tym tracić.
Deto pisze:Co do stadionu, to smutne, że u nas ten temat jest traktowany po macoszemu. Nie wspomnę już nawet o tym, że obiecano remont szatni dla piłkarzy, ale słowa nie dotrzymano. Chłopcy po kilkanaście lat, juniorzy, seniorzy muszą korzystać z szatni w tragicznych warunkach. Goście, czyli zespoły, które przyjeżdzają do Tarnowa również z takiej wątpliwej porzyjemności mogą skorzystać. Przykre to.
Do tej pory nie dostałem odpowiedzi na swoje zapytanie w sprawie remontu szatni dla piłkarzy ;/ będę na Sesji ponawiał pytanie!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jakub Kwaśny pisze:
Ravir, jak porównasz kwotowo na mieszkańca ile przypada środków unijnych w Krakowie i Tarnowie, wcale aż tak źle nie jest. Nie mówmy, że nas ktokolwiek okrada. Bo to jest argument bez sensu. Nie można porównywać Krakowa z Tarnowem i dopóki nie zaczniemy wykorzystywać obecności Krakowa, dopóty będziemy tylko na tym tracić.
Kuba, sam dobrze powinieneś wiedzieć (z racji wykształcenia), że statystyka to największe kłamstwo ludzkości. Skoro mówisz, że na mieszkańca w Tarnowie nie jest źle, to sobie porównaj w tym kryterium Tarnów bodaj z gminą Wietrzychowice... Miasto wypada tragicznie!. Liczą się tylko liczby bezwzględne i konkretny podział na zadania dofinansowane... Kwota na mieszkańca nie oddaje dokładnie problemu, ale można nią przykryć co mniej wygodne sprawy.

A to, że w Regionalnych Programach Operacyjnych jest generalnie słabo w Tarnowie to należy winić nasze mimo wszystko dość słabe lobby w Sejmiku.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Tak hurricane, ale nie można porównywać Krakowa z Tarnowem i mówić, że nas Kraków okrada. Wręcz powinniśmy wykorzystać obecność Krakowa. Jakby doliczyć studentów (niezameldowanych) to tam może być nawet i 900 tys. mieszkańców! potencjał, uczelnie, firmy międzynarodowe, instytucje kultury itp...

Słabe lobby w Sejmiku, za wyjątkiem chyba Marszałka Ciepieli! to już inna bajka.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Co mnie bawi w tych opisach wszystkich, to to, że wszystkie te stadiony mają być "najnowocześniejsze". Oni te stadiony chyba co mięsiąc będą przebudowywać, by być wciąż 'naj' ; >


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jakub Kwaśny pisze:Tak hurricane, ale nie można porównywać Krakowa z Tarnowem i mówić, że nas Kraków okrada. Wręcz powinniśmy wykorzystać obecność Krakowa. Jakby doliczyć studentów (niezameldowanych) to tam może być nawet i 900 tys. mieszkańców! potencjał, uczelnie, firmy międzynarodowe, instytucje kultury itp...

Słabe lobby w Sejmiku, za wyjątkiem chyba Marszałka Ciepieli! to już inna bajka.
Nie porównuję Tarnowa do Krakowa, nie napisałem tego nigdzie ;) pisząc tego posta siedzę akurat w Krakowie i ani mi się nie śnią porównania. Co do reszty Twojej wypowiedzi - pełna zgoda! :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

kisiello pisze:na skycraperze mieszkańcy Nowego Sącza raczej śmieją się z tych newsów na temat stadionu - panuje stwierdzenie "kiełbasa wyborcza", a my się tu zadręczamy

jakie to polskie. xd
Do cholery jasnej, u nas też idą wybory! Niechże coś poobiecują. To nic nie kosztuje a jakże mieszkańcom będzie milej, przynajmniej przez kilka sezonów. :)

No to dobrze trafiłem z tym argumentem o meczach młodzieżówki w Sączu. Bo to mi właśnie na takie paplanie trzy po trzy wyglądało. Kto teraz buduje ładne stadiony dla młodzieżowej reprezentacji? :)

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

A nóż trafi się jakaś reprezentacja młodzieżowa Portugalii czy też Argentyny, a po latach nowy Messi czy CR przebierając w ofertach z całej europy trafi na tą z Sandecji i pomyśli "very najs stadion, łont tu plej in polen"

nie? szukajmy pozytywnych stron, więcej wiary w ludzkość!

aaa no i gushman, a "Tarnów przyszłości" koło owintaru to co? harcerze to postawili? :p

ODPOWIEDZ