Stadion Miejski

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

extremal pisze:Kilka najlepszych lig na świecie to nie jest cały świat. Oj jest wiele krajów w których politycy, biznesmeni ładują kase w stadiony, kluby i nie zarabiają na tym. W krajach afrykańskich na pewno łatwo się nie zarabia na futbolu, a mamy: stolica Egiptu - stadion 74 tysiące, stolica Algierii - stadion 70 tysięcy, stolica Maroka - stadion 67 tys., stolica Tunezji - 65 tysięcy, stolica Libii - 67 tys, Nigeria - 60 tys.
A ja dla przykładu podam Ci inną statystykę: umieralność noworodków w w/w krajach i porównanie do Polski:

Egipt - 27 zgonów na 1000 urodzeń
Algieria - 28
Maroko - 30
Tunezja - 23
Libia - 22
Nigeria - 94!

Polska - 7

Także na przyszłość porównuj raczej kraje na podobnym poziomie cywilizacyjnym i ustrojowym. Jeżeli ktoś gdzieś buduje tak gigantyczne stadiony a jednocześnie nie potrafi zadbać o podstawy funkcjonowania społeczeństwa, to coś tam jest nie halo.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Podajcie jeszcze statystykę ilości białych ludzi przypadających na 1000 mieszkańców. Coś mi nos podpowiada, że też dobrze wypadniemy ; )

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Keleos pisze:Podajcie jeszcze statystykę ilości białych ludzi przypadających na 1000 mieszkańców. Coś mi nos podpowiada, że też dobrze wypadniemy ; )
Jeżeli tylko uzasadnisz związek tego zestawienia z tematem, to jest dostaniesz. :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »


Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

gushman pisze: A ja dla przykładu podam Ci inną statystykę: umieralność noworodków w w/w krajach i porównanie do Polski:

Egipt - 27 zgonów na 1000 urodzeń
Algieria - 28
Maroko - 30
Tunezja - 23
Libia - 22
Nigeria - 94!

Polska - 7

Także na przyszłość porównuj raczej kraje na podobnym poziomie cywilizacyjnym i ustrojowym. Jeżeli ktoś gdzieś buduje tak gigantyczne stadiony a jednocześnie nie potrafi zadbać o podstawy funkcjonowania społeczeństwa, to coś tam jest nie halo.
Stadionów nie budują tak ot sobie tylko ludzie na nie przychodzą, bo to część ich życia. Mniej kalkulują, ale my przyciśnięci do muru przy EURO niestety też nie kalkulujemy bo się spieszymy. W Tarnowie zaś pośpiechu nie widzę, żadnego. Już dawno mieliśmy mieć jak każdy - najnowocześniejszy stadion, kiedy w Kielcach był jeden jedyny najnowocześniejszy. W tym czasie powstało, powstaje lub będzie powstawać pełno nowych stadionów i piłkarskich i żużlowych, u nas nic. Fajnie, że powstanie Orlik lekkoatletyczny, ale będzie on na Błękitnych... Czas na wymiarowe boisko ze sztuczną murawą, czas na stworzenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Na Unii powinna być profesjonalna baza sportowa, taka jaka była dawniej (jak na owe czasy) i profesionalnie zarządzania na niej sekcja. Deto wrzucał kiedyś film o Mościcach sprzed 40 lat. Patrząc na ówczesną Unię to się cofnęliśmy w rozwoju, aż wstyd. Jakie my mamy szansę, kiedy w 38 milionowej Polsce jest mniej piłkarzy niż w ... Norwegii? Co to za wysportowanie narodu. Kraje Ameryki Południowej są od nas biedniejsze, ale kluby mają profesjonalne podejście do szkolenia, mają warunki, to jest normalne.

Czy tylko tam się inwestuje? W Atenach stadion Olimpijski gdzie gra Panathinaikos mieści 74 tys. widzów. Kraj w haosie kluby piłkarskie czy koszykarskie mają się świetnie. Turcja - duże inwestycje, teraz także kolejne plany związane z EURO 2016. Wcale nie jest tak, że tam się tylko zarabia... Wembley przynosi obecnie duże straty, podobnie bedzie z naszym narodowym, bo oczywiście muszą im w Warszawie budować dodatkowy stadion, poza Legią. Zamiast tego mogłoby powstać z 10-20 stadionów w innych miastach, bardziej przydatnych niż Warszawie, bez której polska ekstraklasa się obejdzie. ;) Kluby angielskie są poważnie zadłużone... to nie jest taka sielanka. U nas przez lata był komunizm, nie da się tak od razu zmienić wszystkiego. Podobnie jest na Węgrzech, w Bułgarii, Serbii, Chorwacji... To nie Rosja, gdzie są oligarchowie, gdzie Putin sobie rozgania związek piłkarski, robi czystke, pożądek i jest świetna liga, duże pieniądze, kandydatura MŚ... my jesteśmy tak po środku.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7667
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

extremal pisze:To nie Rosja, gdzie są oligarchowie, gdzie Putin sobie rozgania związek piłkarski, robi czystke, pożądek i jest świetna liga, duże pieniądze, kandydatura MŚ...

Jeżeli chodzi o Polską Piłkę, to wolałbym jednak wariant Putina... Tylko nie ma odważnego...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Właśnie. Co nam grozi? Wykluczenie z rozgrywek przez UEFA? A ile razy wogóle dostaliśmy się do rozgrywek? Szkoda, że Rząd dwa razy (najpierw PiS a później PO) ustąpił. Powinni się postawić - mogę się zalożyć, że UEFA by zmiękła a jak nie? Strat nie ma - bo nasi i tak nigdy się nie łapią na rozgrywki. WYkluczenie piłpi polskiej z rozgrywek zaowocowało by odejściem sponsorów, a brak sponsorów oznacza brak kasy. A na to UEFA nie może sobie pozwolić - może by trwało to jeden góra dwa sezony - a później by się dogadano. Szkoda.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7667
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Co nam grozi? Wykluczenie z rozgrywek przez UEFA?
Aktualny bat nazywa się Euro 2012, dla aktualnego premiera odebranie organizacji ME Polsce to byłby cios w samo serce... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

no to we wrześniu 2012 zróbmy coś :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Niech reprezentacji ktoś rzuci hasło, że jak zdobędą puchar to rozwiążemy PZPN i zrobimy czystki. Nie ma lepszej motywacji - puchar mamy pewny.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Wyjdziemy z grupy na Euro i skończy się narzekanie na PZPN. :P Nie ma odwagi, ale nie ma też pomysłu. Rozgonią PZPN i co? :roll: Pewnie, że wiele nam UEFA nie zrobi. Rosji nic nie zrobili. W Chinach z korupcją tak walczą, że tam grozi kara śmierci, na pewno zrobią czystkę w związku, bo mają ambicje w końcu organizować Mundial. Wiadomo z czym to się wiąże... musza wreszcie dobrze grać, bo obecnie są na 102 miejscu w rankingu FIFA.

Nie jesteśmy wcale tak zacofani. Mimo, że liga w rankingu UEFA jest na 26 miejscu to...

"Polska Ekstraklasa jest na 10. miejsce w Europie pod względem sumy, jaką telewizje płacą za prawa do pokazywania spotkań - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według rankingu "Futebol Finance", za prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy Canal Plus i Telekomunikacja Polska zapłaciły ok 96 mln. euro za trzy lata.

Około 32 mln. euro rocznie to o 4 mln. więcej, niż rumuńska stacja GSP płaci co sezon za pokazywanie znajdującej się wyżej w rankingu UEFA ekstraklasy rumuńskiej."

Jeszcze wracając do popularności, to wcale nie trzeba osiągać wielkich wyników, aby być rozpoznawalnym. Wśród 10. najpopularniejszych sportowców 2009 większość w tym roku nic szczególnego nie osiągała.

Najpopularniejsi polscy sportowcy wg. ARC Rynek i Opinia:
1. Adam Małysz
2. Robert Kubica
3. Artur Boruc
4. Jerzy Dudek
5. Mariusz Pudzianowski
6. Andrzej Gołota
7. Otylia Jędrzejczak
8. Euzebiusz Smolarek
9. Krzysztof Hołowczyc
10. Robert Korzeniowski

Chyba zaczynamy odbiegać od tematu, ale trudno skoro nie ma żadnych konkretnych planów jeżeli chodzi o nasz stadion...
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jaka kasa? Gdzie jest ta kasa? Po raz 102930489489 musze napisać, że znów grają za darmo! Przecież w okręgówce są kluby gdzie się płaci pieniądze, a w Tarnowie w III lidze obecnie gra się za darmo!

Czyli sa hobbystami, lubią grac w piłkę, lub sa za ciency do innych klubów. Mnie za hobbystycznie granie w szachy nikt nie płaci, czemu mam więc dopłacać do ich hobby ??

Dobra to zobaczmy na naszą ligę. Kto awansował w poprzednich latach zamiast Unii? Okocimski bo ma sponsora Okocim, Stróże - bo mają pana Koguta, potem Wolbrom, bo dostał od miasta 400 tys. , miał sponsorów i się wybił, potem Nieciecza, bo ma Bruk - Bet... a teraz kto? Hutnik miał najlepszy skład, my też i co z tego jak obie druzyny się rozsypały i awansuje albo Puszcza albo Juventa. Dlaczego? bo mają normalną sytuację finansową. Raz tylko Unia miała równe szanse, wygrała ligę to były baraże w których przegrała jednym karnym... od tej pory Jeziorak ma się bardzo dobrze a teraz jest nawet w czołówce II ligi.
Okocim Kogut Brukbet to sa zdaje sie prywatne firmy. Dlaczego nikt z unii się nie postara i nie zdobędzie prywatnego sponsora, tylko puka do skarbu miasta ??
Żeby był sukces musi być kasa. Wyścigi rydawnów nikogo w Polsce nie interesują, zaś piłka jest absolutnym, bezwględnym numerem 1.
Już pisałem że skoro jest takim absolutnym fenomenem to fenomenalni kibice zostawią worek kasy i klub się utrzyma, a tak nie jest. Dla mnie piłka nożna jest sportem jak piłka ręczna siatkowa czy plażowa.
Piłka nożna to nie są zachcianki grupy ludzi. To największy sportowy fenomen na świecie, to religia, to rywalizacja, to zjawisko nie do opisania w prostych słowach.
A co to jest jak nie zachcianka ?? Porównujesz to do religii ??. Dla mnie religia jest judo, też chce kasę za to i dodam że w judo mamy większe osiągnięcia niż w nogę. Niestety to jest "głupi" sport i pieniędzy na niego nie ma.
Kto coś dał piłkarzom? Jakaś alegria w Tarnowie panuje na tą piłkę nożną. Jak szły większe pieniądze na koszykówkę z miejskiej kasy, żeby ją ratować i poszły w błoto nikt nie narzeka. Tu dali minimum przyzwoitości - 50 tys., aby były pieniądze na utrzymanie SEKCJI (nie piłkarzy), tyle co 2,5 rowera opisanego wyżej, tyle co 1/20 Orlika... Poza tym rodzice 300 dzieci - piłkarzy trenujących w Unii nie płacą podatków? te 2 000 kibiców co przyszło też ich nie płaci? U mnie na osiedlu przez ostatnie lata przewinęło się pełno osób przez stadion Unii. To, że większość nie ma zamiaru kolejne lata oglądać Lubrzanki Kajetanów jest jak najbardziej do zrozumienia. Niestety 120 tys. miasto nie oferuje im poziomu na jakim powinno być.
Ja narzekam w takim samym stopniu, jeżeli utopili kasę w "kosza" to zrobili bardzo źle, i nie chcę żeby topił kasę dalej. Proszę nie przyrównywać do roweru, bo ten rower jest od prywatnego sponsora za prywatną kasę. Różnica jest więc zasadnicza. Proszę tez nie przywoływać podatków, bo ja też płace podatki a nie chce je "dawać" na nogę, więc to nie jest żaden argument.
Czy ktoś tu pisze, żeby miasto nie dawało innym? Mi chodzi o proste zaangażowanie. Przez lata Unia Tarnów charytatywnie utrzymywała obiekty, z których korzystało tysiące ludzi, więc gdy już je oddaje za darmo mogłaby liczyć na trochę zrozumienia? No ale jak sekcja piłkarska ma być reprezentowana, skoro Azoty sterują mianowanym przez siebie prezesem, który jest jakby go nie było. Klub jest Zakładowy, uzależniony od zakładów, a one go olały i czekają chyba aż sam sobie upadnie. Cywilizowane miasta w takich sytuacjach interweniują, powołują spółki miejskie i ewentualnie szukają inwestorów, sponsorów... Tarnów też by spokojnie tych sponsorów znalazł, trzeba chcieć.
Alez ja nie mam nic przeciwko żeby stadion sprzedać, ktoś go kupi i zainwestuje w drużynę, nie mam problemu. W charytatywność utrzymywania czegokolwiek (z własnej kiesy) to ja nie wierzę. Zapewne część działaczy czekała, i brała pieniądze za ciepłe posadki. Widać że definicje cywilizacji mamy różne :).
A może wtedy w innych krajach też nie budowali Orlików? Nie zauważyłeś że świat idzie do przodu? Już pomijając to, że z jednej Jugosławi jest teraz 5 lepszych reprezentacji od nas, że z ZSRR powstało kilka kolejnych. Przede wszystkim wiele krajów inwestuje w futbol. Gdzie w latach 70. była Turcja? Ile znaczyło USA? Na jakim poziomie była Afryka? (z nimi to jest nieco inna historia, mają dużo lepsze warunki fizyczne i są wyławiani przez europejczyków). Kto słyszał o Japonii czy Australii? Liga australijska na dobre istnieje raptam kilka lat a już na mundialu zaszli dalej od nas i starają się o organizacje w 2018 lub 2022.
Nie wiem po raz który tio pisze że jak wygrywaliśmy to nie było orlików a młodzi grali na rozgrabionym kretowisku. Nie kasa tylko pasja.
Akurat w piłce nożnej mały zawsze może utrzeć nosa wielkiemu, ale jest to trudne i zdarzy się raz na kilka meczów a nie przez cały sezon. Wcale nie trzeba mieć największego budżetu, ale trzeba mieć przyzwoity, a my jaki mamy?
My mamy taki na jaki zasługujemy.

Dziwi mnie tez porównywanie Norwegii z nami, i przedstawienie piłki nożnej jako wymiernika usportowienia. Śmiem twierdzić że kibice piłkarscy, zwłaszcza niektórzy, są bardziej wysportowani niż ich idole.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Czyli sa hobbystami, lubią grac w piłkę, lub sa za ciency do innych klubów. Mnie za hobbystycznie granie w szachy nikt nie płaci, czemu mam więc dopłacać do ich hobby ??
Tak są hobbystami, a my kibice chcemy mieć drużynę na miarę naszego miasta a nie hobbystów. Dlatego liczymy na to, że sytuacja się zmieni, bo piłka nożna nie jest tylko dla hobbystów tylko dla społeczności. Dlaczego w tym Nowym Sączu mogli wyjść w ciągu dwóch lat na prostą, dzięki zaangażowaniu miasta i dziś po zwycięstwie nad Łódzkim Klubem Sportowym są na 2 miejscu w 1 lidze i zmierzją ku ekstraklasie?

Nie możesz do nich dopłacać a do całej reszty sportowców możesz? Uparłeś się na tych piłkarzy Unii Tarnów, a nie chodzi o bezużyteczne ich finansowanie, tylko pomoc ludzi wpływowych w uporządkowaniu sytuacji i znalezieniu dobrych rozwiązań jak czyniono to w wielu klubach i miastach w Polsce.
Okocim Kogut Brukbet to sa zdaje sie prywatne firmy. Dlaczego nikt z unii się nie postara i nie zdobędzie prywatnego sponsora, tylko puka do skarbu miasta ??
Gdyby nie prywatni sponsorzy to Unia by dawno nie istniała. Dwa - Unia Tarnów utrzymywała dla mieszkańców obiekty, których utrzymywać nie powinna. Trzy - jak można normlanie funkcjonować z długiem 5 mln? Długiem nie wywołanym funkcjonowaniem sekcji tylko tym co napisałem zdanie wyżej. Cztery - Unia puka? A inni nie? Wszystkie kluby dostają pieniądze. W Brzesku też miasto pomaga, wszędzie gminy pomagają, to jest normalne. Co do Bruk - Betu to sztuczny klubik bez przyszłości.
Już pisałem że skoro jest takim absolutnym fenomenem to fenomenalni kibice zostawią worek kasy i klub się utrzyma, a tak nie jest. Dla mnie piłka nożna jest sportem jak piłka ręczna siatkowa czy plażowa.
Jest fenomenem w skali światowej. Nie mamy tyle pieniędzy żeby utrzymać klub. Chociaż są przykłady w Polsce że kibice sami potrafią odbudować drużyny jak Lechia Gdańsk czy teraz Nowy Hutnik Kraków. W Tarnowie jesteśmy za słabi.
A co to jest jak nie zachcianka ?? Porównujesz to do religii ??. Dla mnie religia jest judo, też chce kasę za to i dodam że w judo mamy większe osiągnięcia niż w nogę. Niestety to jest "głupi" sport i pieniędzy na niego nie ma.
I będziemy chodzić na hale i oglądać mecze judo? ;) Dopingować, śpiewać, przeżywać emocje, cała Polska będzie oglądać judowskie pojedynki Unia Tarnów - Wisła Kraków o tytuł Mistrza Polski a potem w europejskich pucharach? ;)
Zapewne część działaczy czekała, i brała pieniądze za ciepłe posadki. Widać że definicje cywilizacji mamy różne.
a jak ma być lepiej jak ZKS Unia Tarnów istnieje mentalnie w komunie. Ja osobiście liczę, a w zasadzie liczyłem, bo po tylu latach mam coraz bardziej dość - na jakąś inicjatywe ze strony władz Azotów, miasta, aby pomogły stworzyć samodzielną sekcję, za która będą odpowiadały konkretne osoby, ale lepiej niech przez 20 lat demokracji Unia dalej tkwi w komunie.
Nie wiem po raz który tio pisze że jak wygrywaliśmy to nie było orlików a młodzi grali na rozgrabionym kretowisku. Nie kasa tylko pasja.
A ja też napiszę poraz kolejny, że świat idzie do przodu, nie stoi w miejscu. Czemu inni się mają rozwijać a nie my.
My mamy taki na jaki zasługujemy.
Ja mimo wszystko wyżej cenie swoje miasto, przynajmniej się staram.

Tarnów był kiedyś ośrodkiem dość znacznym. Nie ma co przypominać o tym ile razy rózne reprezentacje tu grały. Kiedyś nasze obiekty to było coś, nasz stadion był jednym z najlepszych a teraz... U nas nie może powstać hotel 5 gwiazdkowy, za to w Ostródzie...
Piątek jest wyjątkowym dniem dla Ostródy. Już przesądzono, że w mieście powstanie nowy kompleks sportowy wart 32 miliony złotych. Jego sercem będzie nowoczesny stadion. Symboliczny początek inwestycji już dziś - pisze OstrodaOnline.pl

Budowa stadionu i pozostałych elementów sportowego centrum ruszy już 3. maja. Tymczasem dziś o 16:00 nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję. Akt erekcyjny zostanie podpisany przez marszałka województwa Jacka Protasa oraz wiceburmistrza Ostródy, Olgierda Dąbrowskiego. Zostanie on później uroczyście wkopany na terenie największej jak dotąd inwestycji sportowej w regionie.

Kompleks będzie usytuowany w malowniczej okolicy, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego - Parku Collisa. To miejsce zapewni każdej ekipie piłkarskiej intymność i bezpieczeństwo.

Centralny obiekt będzie się składał z boiska głównego z podgrzewaną płytą o wymiarach 68 na 105 m, otoczonego zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów i oświetleniem spełniającym wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie również oświetlone boisko treningowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej, o wymiarach 65 na 90 m.

W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową.

Inwestycja ma się zakończyć w 2011 roku.
:)

Nie ma co dyskutować nad oczywistymi rzeczami. Miasto nie chce istnieć w piłce to nic na to nie poradzę. Mi tylko smutno, że to stadion w Nowym Sączu się wypełnia po brzegi a nie nasz, szkoda, że to tam jeżdżą wielkie polskie marki jak Górnik Zabrze czy Widzew Łódź z którymi, żaden klub z innej dysycpliny nie może się równać. Żal, że mali tarnowianie zaczynają jeździć do Niecieczy jakby w Tarnowie nie mogli mieć warunków do treningu i na koniec kibiców, którzy będą coraz liczniej i częściej spoglądać np. na Kraków i kibicować tamtym klubom, bo nie mają/nie będą mieć swoich w swoim mieście.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Pytanie co z projektem stadionu Unii. Czy ten stary jeszcze zza czasów Bienia nadaje się. A dwa to ciężko zaprzeczyć, że przez żużel miasto najbardziej się promuje, w sensie jest o nim słychać. Trochę dziw bierze, że nie ma żadnych planów remontu stadionu. Szkoda piłki, ale nie ma tam atmosfery. Ja w ostatnich latach miałem wrażenie, że jedynymi osobami, którymi na sukcesie piłki zależy, są kibice Unii.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Tak są hobbystami, a my kibice chcemy mieć drużynę na miarę naszego miasta a nie hobbystów. Dlatego liczymy na to, że sytuacja się zmieni, bo piłka nożna nie jest tylko dla hobbystów tylko dla społeczności. Dlaczego w tym Nowym Sączu mogli wyjść w ciągu dwóch lat na prostą, dzięki zaangażowaniu miasta i dziś po zwycięstwie nad Łódzkim Klubem Sportowym są na 2 miejscu w 1 lidze i zmierzją ku ekstraklasie?
Ja chcę drużynę ....... golfiarzy, czemu nie ?? Każdy sport jest dla jakiejś społeczności, czemu tylko piłka ?? Być może NS na to STAĆ, nas nie.
extremal pisze:Nie możesz do nich dopłacać a do całej reszty sportowców możesz? Uparłeś się na tych piłkarzy Unii Tarnów, a nie chodzi o bezużyteczne ich finansowanie, tylko pomoc ludzi wpływowych w uporządkowaniu sytuacji i znalezieniu dobrych rozwiązań jak czyniono to w wielu klubach i miastach w Polsce.
Pisze to po raz chyba czwarty: jakie ma być kryterium tego dopłacania. Jezeli mamy kogoś dopłacać to ZA COŚ a nie za to że są, albo każdy sie bawi za swoje pieniądze. Poza tym mam o piłkarzach swoje zdanie. Oczywiście nie przekreślam nikogo, bo zapewne są i tam zdolne chłopaki itp. Wytłumacz mi co to jest ta "pomoc ludzi wpływowych".
extremal pisze:Gdyby nie prywatni sponsorzy to Unia by dawno nie istniała. Dwa - Unia Tarnów utrzymywała dla mieszkańców obiekty, których utrzymywać nie powinna. Trzy - jak można normlanie funkcjonować z długiem 5 mln? Długiem nie wywołanym funkcjonowaniem sekcji tylko tym co napisałem zdanie wyżej. Cztery - Unia puka? A inni nie? Wszystkie kluby dostają pieniądze. W Brzesku też miasto pomaga, wszędzie gminy pomagają, to jest normalne. Co do Bruk - Betu to sztuczny klubik bez przyszłości.
Więc niech prywatni sponsorzy się bardziej postarają i dadzą kasę. Czemu tego nie robią ?? Unia utrzymywała obiekty dla mieszkańców ??? NO PROSZĘ CIE dla mieszkańców ?? To że ludzie przestali chodzić na basen unii bo syf i malaria to może ich wina ??, a czasy że uniści mieli monopol w byłym województwie się skończyły. Co do długo to kto go zrobił, kibice czy władze klubu czy może miasto ??. To co inne kluby robią to mnie to nie interesuje bo jest rozprawa o unii. Być może u nas jest kasa na żużel a nie ma na piłkę. TRUDNO.
extremal pisze:Jest fenomenem w skali światowej. Nie mamy tyle pieniędzy żeby utrzymać klub. Chociaż są przykłady w Polsce że kibice sami potrafią odbudować drużyny jak Lechia Gdańsk czy teraz Nowy Hutnik Kraków. W Tarnowie jesteśmy za słabi.
Z tym "fenomenem" to już pisałem. Sam napisałeś że nie ma ksay wiec ocb.
I będziemy chodzić na hale i oglądać mecze judo? ;) Dopingować, śpiewać, przeżywać emocje, cała Polska będzie oglądać judowskie pojedynki Unia Tarnów - Wisła Kraków o tytuł Mistrza Polski a potem w europejskich pucharach? ;)
Jest dla Ciebie jakaś różnica ?? Chesz emocji czy nie. Dla mnie równie dobrze, a może nawet lepiej byłoby gdyby były to np tańce latynoamerykańskie :P. Pokażą w TV sukces i ludzie będą oglądać, tak jak było ostatnio z siatkarzami piłkarzami ręcznymi Małyszem itp.
miasta, aby pomogły stworzyć samodzielną sekcję, za która będą odpowiadały konkretne osoby, ale lepiej niech przez 20 lat demokracji Unia dalej tkwi w komunie.
Dlatego właśnie tkwimy w komunie bo jest demokracja, a nie odwrotnie.
extremal pisze:Czemu inni się mają rozwijać a nie my.
Bo mają pasję.
Ja mimo wszystko wyżej cenie swoje miasto, przynajmniej się staram.
Też sie staram ale czasami mnie trafia.
extremal pisze:Tarnów był kiedyś ośrodkiem dość znacznym. Nie ma co przypominać o tym ile razy rózne reprezentacje tu grały. Kiedyś nasze obiekty to było coś, nasz stadion był jednym z najlepszych a teraz... U nas nie może powstać hotel 5 gwiazdkowy, za to w Ostródzie...
Kilka linijek wyżej napisałeś że świat idzie do przodu. Tarnów też. Dawniej nie było innych sportów które teraz są. Kto buduje hotel 5* ??. Jak prywatna firma to oki :P. Widać że w Ostrudzie chcą sobie zmarnować 32 mln to ich sprawa.

Ja naprawdę nie będę ubolewał jak u nas nie będzie piłki a będzie mocny zużel czy kajaki czy coś tam innego.

ODPOWIEDZ