Likwidacja Hali "Jaskółka" ?!

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Niczemu, piszemy tylko jakie możliwości promocji ma nasze miasto i jak wielofunkcyjny obiekt ma pod nosem, oraz co przeszła już "nasza emerytka" :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Miasto przekazało Unii ok. 7 mln na pokrycie długu, twierdząc, że to nie jest więcej warte. Teraz sami oszacowali wartość samej hali Jaskółka na 4 miliony !!!

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/cont ... sert-3.pdf

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No więc nie chcę nic insynuować, ale zaczyna się zabawa pod tytułem: jak drożej sprzedać tereny/halę.
PS. Czy miasto nie wie, gdzie mieszczą się jego obiekty?
Wszak Traugutta 5a to "Dom Sportu", a "Hala Jaskółka" to przecież 3a...
haha :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

TomekMKM pisze:No więc nie chcę nic insynuować, ale zaczyna się zabawa pod tytułem: jak drożej sprzedać tereny/halę.
nie oszukujmy się, ale sama wartośc hali to pikuś w porównaniu do wartości terenu, gdy przekształcimy go w teren pod inwestycje.

Życie pokaże kto przytuli te tereny.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Sama konstrukcja hali jest bardzo prosta, głownie z prefabrykatów, ciekawostką jest to, że liny z kolejki z Kasprowego Wierchu są linami nośnymi dachu.

Ale oprócz hali jest jeszcze szereg innych terenów, np. boiska treningowe, korty, baseny, "Dom Sportu", "Stadion Miejski" i wreszcie LA, na którym moim zdaniem powinny zostać wykonane trybuny na te powiedzmy 5 tysięcy widzów, oświetlenie, poprawa murawy, remont i rozbudowa bieżni, w sumie mogło by powstać coś podobnego do tego, co jest obecnie na Resovii, ale nie, po co - niech umrze śmiercią naturalną, albo mu jeszcze pomożemy...

Ale dalej nie mogę wymyślić, jak można w oficjalnej ofercie podać zwy adres! :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

TomekMKM pisze:Sama konstrukcja hali jest bardzo prosta, głownie z prefabrykatów, ciekawostką jest to, że liny z kolejki z Kasprowego Wierchu są linami nośnymi dachu.

Ale oprócz hali jest jeszcze szereg innych terenów, np. boiska treningowe, korty, baseny, "Dom Sportu", "Stadion Miejski" i wreszcie LA, na którym moim zdaniem powinny zostać wykonane trybuny na te powiedzmy 5 tysięcy widzów, oświetlenie, poprawa murawy, remont i rozbudowa bieżni, w sumie mogło by powstać coś podobnego do tego, co jest obecnie na Resovii, ale nie, po co - niech umrze śmiercią naturalną, albo mu jeszcze pomożemy...

Ale dalej nie mogę wymyślić, jak można w oficjalnej ofercie podać zwy adres! :)
To jeszcze na szczęście jest Unii.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

TomekMKM, spokojnie z tymi perorami na temat wspaniałości tej emerytki-w domyśle, hali.
Na koncerty to ona się akurat baaardzo słabo nadaje. Po 1sze, brzmi w niej wszystko koszmarnie i trzeba dostawiać linie opóźniające co generuje dodatkowe koszty wynajmu dodatkowego sprzętu.
Po drugie, kwestia garderób z tego co pamiętam też nie była tam najlepsza.
Po trzecie, z perspektywy mieszkanów, Falklandów, Zielonego, Oś. Jasna czy XXV lecia, jest na końcu świata, i trzeba się to niej tłuc autobusem przez całe miasto, a jak wygodną, czystą i zadbaną Komunikację miejską mamy, to chyba widać :P
Generalnie jeśli w istocie, taniej byłoby postawić nową halę, to nie ma się co zastanawiać i wyprzedać w diabły kawałek tych terenów ciągnących się aż pod tory, a za uzyskane pieniądze, miasto mogłoby zdotować remont hali w Gumniskach, która to właśnie jest typowym obiektem eventowym i zrobić z niego halę z prawdziwego zdarzenia! Wszak wchodzi tam na płytę i siedzenia łącznie coś około 2500-2700 osób.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No widzisz, a tutaj masz 3500 chyba tylko na trybunach + siedzenia na parkiecie. Ale fakt, przeglądałem wizualizację nowej hali na Romanowicza i wygląda bardzo imponująco. A co do koncertów i gal - hodziło mi o rozmiar, ale fakt pomieszczenia pod trybunami są brudne, nie zachęcające, bardzo poniszczone - a dach, co tu dużo mówić- kawałek blachy, to jakie ma być brzmienie haha :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

samcio pisze: Generalnie jeśli w istocie, taniej byłoby postawić nową halę, to nie ma się co zastanawiać i wyprzedać w diabły kawałek tych terenów ciągnących się aż pod tory, a za uzyskane pieniądze, miasto mogłoby zdotować remont hali w Gumniskach, która to właśnie jest typowym obiektem eventowym i zrobić z niego halę z prawdziwego zdarzenia! Wszak wchodzi tam na płytę i siedzenia łącznie coś około 2500-2700 osób.
Pierwsza kwestia. Nigdy nie zrozumiem dlaczego aż tak bardzo działano na szkodę klubu.

Druga sprawa, to na tą halę nigdy w życiu nie wejdzie 2.500 osób :lol: Te hale mają standardową ilość miejs jak inne tego typu hale w Polsce i oscyluje to mniej więcej między 600-800 krzesełek. Z parkietem, czy np. sceną (wtedy gdy na parkiecie jest np. mecz)może to być maksymalnie z 1200.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Deto pisze:Pierwsza kwestia. Nigdy nie zrozumiem dlaczego aż tak bardzo działano na szkodę klubu.
Nie bardzo widzę inne wyjście z tej sytuacji niż to, które powzięto - klub był w długach 'po uszy' - i tutaj trzeba za to ścignąć osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy. A teraz tylko zacisnąć zęby i brać się do roboty, żeby za parę lat sytuacja się nie powtórzyła, bo klub znowu straci następne kawałki ziemi i budynki...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Deto pisze:
samcio pisze: Generalnie jeśli w istocie, taniej byłoby postawić nową halę, to nie ma się co zastanawiać i wyprzedać w diabły kawałek tych terenów ciągnących się aż pod tory, a za uzyskane pieniądze, miasto mogłoby zdotować remont hali w Gumniskach, która to właśnie jest typowym obiektem eventowym i zrobić z niego halę z prawdziwego zdarzenia! Wszak wchodzi tam na płytę i siedzenia łącznie coś około 2500-2700 osób.
Pierwsza kwestia. Nigdy nie zrozumiem dlaczego aż tak bardzo działano na szkodę klubu.

Druga sprawa, to na tą halę nigdy w życiu nie wejdzie 2.500 osób :lol: Te hale mają standardową ilość miejs jak inne tego typu hale w Polsce i oscyluje to mniej więcej między 600-800 krzesełek. Z parkietem, czy np. sceną (wtedy gdy na parkiecie jest np. mecz)może to być maksymalnie z 1200.
Już spieszę wyprowadzić Cię z błędu!
Miejsc siedzących jest 940 z haczykiem, przy koncercie na którym są krzesła, to naturalnie zmieścimy około 1200-1300 osób. Ale przy koncercie gdzie płyta to miejsca stojące, wejdzie tam z palcem w wiadomym miejscu gdzie, 2300-2500 osób.
Na ilu dużych imprezach byłeś? Bo ja na wielu(od 40 osób do 45 000 publiki), przy części nawet współpracowałem więc na temat organizacji widowni i sceny i backstage`u coś jednak mogę powiedzieć.Kojarzysz taki klub jak Blue max? Dawna grawitacja. Tam na koncercie IRY było 2700 osób. Uważasz że lewitowały czy siadano piętrowo?

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

A czy hala na Gumniskach ma odbiór i odpuszczenie do imprez masowych o tak dużej wielkości? Pamiętam, że parę lat temu, tak z pięć lat wstecz straż pożarna miała chyba jakieś zastrzeżenia.

Awatar użytkownika

samcio
Prytan
Posty: 210
Rejestracja: 10-11-2010, 19:08

Post autor: samcio »

Na "Symfonii serc" zaplanowana liczba uczestników była zdaje sie 2200: tzn na tyle przygotowany był organizator pod względem wymagań zawartych w ustawie o bezpieczenstwie imprez masowych. Sprzedała się niespełna połowa, a wyglądało to żałośnie pustawo


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

samcio pisze: Na ilu dużych imprezach byłeś? Bo ja na wielu(od 40 osób do 45 000 publiki

No na 45.000 to nie przypominam sobie. Poza tym mówimy o hali, a nie o np. stadionie.
A co do hali, to byłem na imprezach po 15.000-20.000 ludzi, Czy stadionach 25 czy więcej tysięcy. Nie wyraziłeś się precyzyjnie i nie wiedziałem, że chodzi Ci o parkiet wykorzystany pod koncert i miejsca stojace. Wtedy to jasne, że wejdzie więcej.

Prosty przykład to Stadion Miejski i mecz o złoto z WTS w 2004 roku. W zasadzie pojemność to ok. 16 tysięcy, a zmieściło ssię 25, choć była to pewnie liczba "na oko'.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Jak już pisałem, jeżeli faktycznie hala ma zagrażać bezpieczeństwu to należy ją wyburzyć, a tereny sprzedać pod inwestycje. Jeżeli FACHOWA ekspertyza wykaże, że łożenie w halę nie ma sensu, to należało by faktycznie zastanowić się nad jej stopniowym wygaszeniem, ale nie teraz i w najbliższym czasie, bo zainteresowanie z "Jaskółki" "nie zmieści" się na innych miejskich halach. W sumie to jednak osobiście jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby modernizacja miała być droższa niż budowa nowej hali o takich samych lub zbliżonych parametrach ( bo tylko takie porównanie ma sens i jest "wiarygodne" ). Wszak hala to prosta konstrukcja głównie z prefabrykatów i gotowych modułów.

ODPOWIEDZ