Tarnowska poczta leci w kulki?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Tarnowska poczta leci w kulki?

Post autor: Marcin Zaród »

Już któryś raz zdarza mi się sytuacja - mimo tego, że cały czas ktoś jest w domu, dostaję od poczty awizo, żeby grzecznie przyjść sobie na Plac Dworcowy po odbiór przesyłki, bo jest "za duża"...

Teraz czekać tylko awiz w stylu "Po odbiór przesyłki prosimy zgłosić się w Urzędzie Pocztowym w Warszawie"... W końcu jak "zrób to sam", to czemu ograniczać się tylko do urzędu w miejscu zamieszkania adresata...


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Tez naleze pod te poczte i zgadzam sie, kilka razy juz sie tak zdarzylo. Ale to nie tylko specyfika tej placowki, na promiennej jest identycznie. Mi pani na poczcie tlumaczyla, ze tych ciezszych przesylek listonosze nie noszą. Najsmieszniejsze, ze ta nie wazyla nawet 30 deko.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Też kilka razy miałem taką sytuację z bardzo małą przesyłką. Podejrzewam, że listonoszowi nie chciało się wchodzić po schodach.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Potwierdzam, to nie wina Poczty jako instytucji, tylko listonosza (no dobra, listonosz tam pracuje, mogą go 'zmotywować') - ale jest niedobór wielki listonoszów i zrobiły się z nich 'Paniska' :) Musisz kilka razy pod rząd złożyć skargę na poczcie, pomoże. Na szczęście to nie zupa i listonosz Ci nie napluje, najwyżej do listu :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dlatego bardzo często wolę DOPŁACIĆ i mieć kuriera. Często się okazuje, że sklepy mające duży obrót mają ceny : Poczta Polska 8 zł a Kurier 15 zł.

Wolę dołożeyć nawet 10 zł ale mieć przesyłkę szybko i do domu.

Dość czesto zamawiam przez sieć i kozystam z DHL, UPS, Opka, GLS, Siódemka - i jakość w porównaniu do Poczty jest KOLOSALNA. Zwłaszcza wygoda, jak się umawiam z kurierem w miejscu i czasie lub co często mi się zdarza z DHL i UPS - odpieram przesyłki wprost z Wahadła. Kilka rasy z UPS odbierałem przesyłkę o 6:30 jadąc do pracy wprost z wahadła. :mrgreen:

z UTĘSKNIENIEM czekam na pełne otwarcie rynku pocztowego i ŚMIERĆ Poczty Polskiej. :evil:
9000 ml A Rh-


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Poczta przy dworcu jest rewelacyjna w porównaniu do tej przy Promiennej, do której należę. Jak coś kupuje przez internet to zamawiam na adres rodziców(należą do poczty przy dworcu) gdyż jeszcze mi się nie zażyło, żebym musiał sam się po przesyłkę udać. Ostatnio dostarczyli pod wskazany adres zbiornik paliwa do samochodu o sporych gabarytach. W przypadku poczty na Promiennej to niemożliwe....


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Post autor: kari »

Ja mam tak ze swoją pocztą w Mościcach .Przesyłka w której była płyta .Listonosz wrzucił awizo wybiegłem a on tej przesyłki nie miał.Trzeba odebrać na poczcie .

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja mam na długiej, kiedyś mi tłumaczono, że to dlatego, że te przesyłki nie wejdą do "euroskrzynek".
Tylko pytanie: ja płacę za dostarczenie przesyłki na podany adres czy przywiezienie jej do miasta?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

To też chyba wina norm - Panie mają w urzędzie takie 'sztance', wyglądające jak otwór euroskrzynki - jeżeli przesyłka się nie mieści, powinny mówić - po tą przesyłkę adresat pofatyguje się do UP - i wtedy jest tańsza (lub ewidentnie zrobić opcję 'odbiór w UP'). Ale przyjmują wszystko, za większe gabaryty liczą też więcej $$, ale odbierać i tak trzeba osobiście :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

ad2222 pisze:lub ewidentnie zrobić opcję 'odbiór w UP'
"post restante" ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

pb pisze:
ad2222 pisze:lub ewidentnie zrobić opcję 'odbiór w UP'
"post restante" ;)
A jest PR tańsze niż dostarczenie listu do domu? Jeżeli jest, to OK.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Jest różnica między paczkami a listami. Niestety teraz z allegro wysyła się duże rzeczy jako nie jako paczki tylko jako listy, bo taniej. Nie powinno to mieć miejsca już przy okienku, gdy się nadaje taki list, ale poczta przymyka na to oko bo ma większe obroty. Pytałem listonosza, mówił, że fizycznie nie byłby w stanie wziąć ze sobą tyle "listów" o dużych gabarytach. Skrzynki to już inna historia. Paczki zaś dostarcza inny listonosz, który jeździ busem. Zamawiajcie więc przesyłki jako paczki. Tak więc to nie wina listonoszy, a ogólnie PP. Jak upadną nie będzie mi żal. :-x

PR jest tańsze.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

rzuf pisze:Jest różnica między paczkami a listami.
Niewielka. Definicja listu wg PP:

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help ... miary_list

Masa do 2kg.
rzuf pisze:Paczki zaś dostarcza inny listonosz, który jeździ busem. Tak więc to nie wina listonoszy, a ogólnie PP.
Własnie. Jesli list jest duży albo ciężki to może go zabrac listonosz rozwożący paczki.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Oczywiście wedle logiki tak, ale nie według PP. Niestety.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

A ja mogę tylko chwalić PP, a raczej listonosza. Mi zawsze każdą paczkę do domu dostarcza (czasem nawet 50 kilo). Tyle, że ja nie mieszkam w Tarnowie :)

ODPOWIEDZ