Tarnowska poczta leci w kulki?

Wiadomości "z miasta".

Lvcas
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 01-05-2010, 21:54
Kontakt:

Post autor: Lvcas »

ja też zawsze wszystko dostaję ;)

A poczta w tym roku ponad 110 milionów zysku...

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Miałem ten sam problem i raz miarka się przebrała. Poszedlem na pocztę złozyć zażalenie, po czym dowiedziałem się, że przesyłka była listem a nie paczką. Gdyby była paczką to dotarłaby do rąk własnych. Ponieważ była listem, ktory przekraczal swoimi rozmiarami sybiektywnie okreslone mozliwość listonosza to ten (korzystajac z przysługujacego mu w regulaminie prawa) odmówił dostarczenia listu.


Autor tematu
Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

To zrozumiałe, że listonosz nie weźmie na plecy 30 "listów" o wymiarach 20x20x40, bo nie jest bagażówką, ale poronione jest to, że poczta akceptuje takie rzeczy jako "listy".

Jak akceptuje, to niech to potem dają do rozwiezienia gościowi od paczek. W końcu to ta sama firma. (chyba że zaraz Poczta się też podzieli na spółki, z których jedna będzie posiadała urzędy i budynki, druga listonoszy, trzecia znaczki, a czwarta wagony pocztowe ;)


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

A mi poczta często wozi większe przesyłki samochodem, a nie rowerem listonosza :P, awizo dostałem tylko 2 razy, wtedy kiedy nie było mnie w domu. Należę do poczty w Mościcach, mogę jedynie narzekać na czas dostarczenia przesyłki via PP.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

A ja na Pocztę nie narzekam i nie zanosi się, bym musiał 8)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Poczta Polska nie radzi sobie z problemami finansowymi. W ciągu najbliższych kilku lat zamknięte zostaną tysiące oddziałów w całym kraju. Zamiast nich będą agencje, czyli listy albo przekazy będzie się wysyłało ze sklepu spożywczego albo stacji benzynowej. Według pocztowców dla zwykłych ludzi zmiany będą nieodczuwalne.
http://oswiecim.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Zastanawia mnie jedno przecież poczta ma obowiązek ustawowy utrzymywać sięc placówek na iles tam tysięcy mieszkańców ma być jedna poczta ...... a w 2013 pełna otwartość rynku usług pocztowych nareszcie :D


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

dafi - od tego roku weszły zmiany co do ilości wymaganych mieszkańców, w wielu miejscowościach zamknięto oddziały w sobotę (dotychczas czynne) właśnie ze względu na te limity.

ODPOWIEDZ