Ręka rękę myje, czyli rzecz o konkursach

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Ręka rękę myje, czyli rzecz o konkursach

Post autor: Goscinny »

Nie chodzi tu o konkurs na dyrektora, ale o konkurs o "Nagrodę im. Tadeusza Tertila".
Cały artykuł tutaj: http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... ych-wyniki

Ogólnie chodzi o to, że ocenia się prace licencjackie, magisterskie itd tematycznie związane z Tarnowem. Brzmi fajnie, prawda?
Zgadnijcie kto zdobył główną nagrodę? Agnieszka Ścigała. Tak, tak - zbieżność nazwiska nie jest przypadkowa.
Może i praca jest wybitna, niemniej jednak jak komisja ma ocenić obiektywnie prace, jeśli dwoje członków komisji jest podwładnymi "taty", a reszta raczej dowiedziała się, kim jest pani Agnieszka.
Dodatkowo p. Agnieszka miała o wiele łatwiejszy dostęp do wszystkich danych, jakie tylko potrzebowała do pracy - ciekaw jestem ilu pracowników UM było w jakiś sposób zaangażowane w szukanie potrzebnych informacji.

ps: drugie miejsce zajęła praca "naszego" Kuby - tak przynajmniej gdzieś usłyszałem.

pps: wczoraj oglądałem "Tancerzy". Tam też był konkurs, który miała wygrać określona osoba :)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

oficjalny komunikat z magistratu, przesłany do mediów:




Nagroda im. Tadeusza Tertila dla absolwentów małopolskich szkół wyższych – wyniki

Przypadająca dwa lata temu 100 rocznica objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila – człowieka, który „zeuropeizował Tarnów”, symbolu „cudu” gospodarczego miasta i ziemi tarnowskiej początku XX wieku, stworzyła doskonałą okazję do ustanowienia roku 2007 w Tarnowie „Rokiem Tadeusza Tertila” oraz „Nagrody Imienia Tadeusza Tertila” dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim.

Pierwsza Edycja – w 2007 r. dotyczyła tylko tarnowskich uczelni. Członkowie Kapituły nie przyznali nagrody głównej, wyróżnili natomiast pracę licencjacką Pani Katarzyny Czyż, absolwentki Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej pn. „Perspektywy „Odwróconej hipoteki” na przykładzie Miasta Tarnowa” zwracając uwagę na jej interesujący, niemal pionierski temat.

W 2008 r. konkurs rozrósł się z terenu miasta Tarnowa na całe województwo, ponieważ możliwość ubiegania się o Nagrodę Imienia Tadeusza Tertila mieli absolwenci wszystkich małopolskich szkół wyższych, mieszkający na stałe w Tarnowie lub w Powiecie Tarnowskim. Laureatami poprzedniej edycji zostały: praca licencjacka Pana Miłosza Mikruta: „Efektywne zarządzanie jednostką kulturalną na przykładzie Tarnowskiego Centrum Kultury” (promotor dr inż. Anna Wojtowicz) – absolwenta Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie oraz praca magisterska Pana Wacława Szczepanika: „57 galicyjski pułk piechoty w latach 1894-1918 - zarys dziejów” (promotor dr hab. Michał Baczkowski) – absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Do III edycji Konkursu, w 2009 roku Kapituła w składzie:
1. Prof. zw. dr hab. Leszek Kozioł – Kierownik Katedry Zarządzania Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie;
2. Prof. nadzw. dr Małgorzata Honkisz – Dziekan Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu NLU w Tarnowie;
3. Prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Wyszomirski – Pracownik Wydziału Inżynierii Materiałowej
i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie;
4. Dorota Skrzyniarz – Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa;
5. Zofia Buryło – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Tarnowie;
6. Sylwester Gostek – Przewodniczący Rady Powiatu w Tarnowie, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
7. Dr hab. Edmund Juśko – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie;

zakwalifikowała 8 prac (3 licencjackie, 5 magisterskich) do nagrody im. Tadeusza Tertila, które wyższe uczelnie mogły zgłaszać do 31 sierpnia 2009 r. w Wydziale Edukacji UMT.
Są wśród nich prace m.in. z 4 krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 3 tarnowskich: Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej, Wyższej Szkoły Biznesu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Podczas dwóch posiedzeń Kapituły (11.09.2009 r. i 7.10.2009 r.) jej członkowie wymieniali opinie oraz dyskutowali na temat prac konkursowych. Podstawowymi kryteriami branymi pod uwagę była jak w poprzednim roku: użyteczność, innowacyjność oraz badawczość. W porównaniu do poprzednich edycji, prace są o wiele ambitniejsze. Zasługują na uznanie z różnych względów. W większości mają one charakter twórczy, z elementami badawczymi. Niektóre posiadają dużą wartość merytoryczną i mogą stanowić interesujące przykłady gotowych rozwiązań, możliwych do wdrożenia przez władze samorządowe regionu tarnowskiego.

Członkowie Kapituły oceniali prace w skali 1-10. Na podstawie punktacji (wyliczając średnią ocen) wybrano zwycięzców w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka i najlepsza praca magisterska.
Najwyżej oceniono:
- pracę magisterską „Multimedialne Centrum Komunikacji - Rozbudowa dworca kolejowego Tarnów-Mościce” – autorstwa Agnieszki Ścigały, absolwentki Politechniki Krakowskiej (średnia 8,67) – która, jak czytamy w recenzjach jury, „stanowi autorskie rozwiązanie, jest bardzo wartościowym i emocjonalnym opracowaniem związanym z problematyką rewitalizacji dworca kolejowego, odznacza się innowacyjnością”;
oraz
- pracę licencjacką „Zagospodarowanie odpadów komunalnych jako problem ekologiczny i ekonomiczny polskich gmin na przykładzie miasta Tarnowa” – Magdaleny Bryl, absolwentki Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Tarnowie (średnia 6,70) - za „badawczy charakter i walory użytkowe, może stanowić kompendium wiedzy z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych…”.

Ww. prace zarekomendowano Panu Prezydentowi Miasta Tarnowa i Staroście Tarnowskiemu. Kapituła w wyniku głosowania zdecydowała, że nagrody zostaną przyznane w różnych wysokościach. Laureat najlepszej pracy magisterskiej otrzyma 3000 zł, a laureat najlepszej pracy licencjackiej – 2000 zł. Ponadto laureatki otrzymają: dyplom oraz statuetkę Tertila.

Laureatka nagrody w kategorii: praca magisterska – Agnieszka Ścigała, ze względów osobistych, nie przyjęła związanej z tym konkursem nagrody pieniężnej. W specjalnym piśmie do magistratu poprosiła o przeznaczenie stosownej kwoty na cele charytatywne. Zasugerowała, aby środki trafiły do Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie, przy ul. Chyszowskiej 3.

[ Dodano: 30-10-2009, 1:28 ]
w tym komunikacie napisano, iż prace zgłaszały uczelnie; niektórzy podają, że to autorzy mogli zgłosić swoją pracę.... To jak jest naprawdę?

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ogólnie dla mnie cała sprawa jest dziwna. Strasznie dziwne że wygrywa córka prezydenta miasta. Dla mnie w tej całej sprawie bez urazy dla niej ale powinny takie osoby być wyłączone z udziału w konkursie. Nawet nie patrząc na to iż komisja może "pomóc" to nawet glupia informacja w mediach juz brzmi troche dziwnie. Ludzie nie beda zastanawiac się jakie są szczegoły sprawy. To tak jakby pewna duża firma robiła konkurs dla pracowników ale i tak wygrywa syn prezesa.

A to prawda w Esce mowili pare minut temu ze 2 czy tam 3 miejsce zajął nasz kolega Kuba.

Odnosnie zglaszania prac to widziaelm z rok temu podobny konkurs na prace lic albo mgr. i mogly zglaszac się same osoby zainteresowane. Ktore pisaly prace o Tarnowie. Nie wiem czy to kolejna edycja tego konkursu czy nie ale wtedy na 100% mogly same osoby zglaszac swoje prace.


wm
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 30-10-2009, 16:10

Post autor: wm »

o kuzwa ale numer, po cholere zglaszala sowja prace w ogole? jak ojciec mogl jej na to pozowlic???? fuck pierwsza zasada etyki, nie biore udzialu w konkursach, w strukturach, w ktorych pelnie funkcje publiczna (mozna podpiac pod sytuacje).... plus!!!!!!!!!!!! praca agneiszki zostala slabo oceniona i niczym wybitnym sie nie wyroznila na samej obronie :/ sorry agniecha jak to czytasz, ale taka prawda, takie koemnatrze byly po obronie, wiem bo bylem :/ .................. szkoda ehhh ale bida z tym konkursem.................
Ostatnio zmieniony 30-10-2009, 16:17 przez wm, łącznie zmieniany 1 raz.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Hej no, spokojnie. Dziewczyna kasy nie przyjęła - poszło na cele charytatywne. Nie czepiajcie się dla zasady. Z drugiej strony czemu ona ma być poszkodowana bo Tata pracuje jako Prezydent miasta? Kończyła studia, pracę napisała, udział wzięła w konkursie itd... Trochę pozytywnego nastawienia. Zachowała się honorowo.


wm
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 30-10-2009, 16:10

Post autor: wm »

wiesz to nie jej wina, ze ojciec jest prezydentem, ale myslisz,z e to nei mialo wplywu na wynik??? szczerze...
plus taki minus bycia corka prezydenta, epwne rzeczy tzreba sobie odpuscic.... no ale coz, teraz wpisze sobie w cv, ze wygrala, statuetke postawi na polce i tylko czekac na ciepla posadke .......................

ps konkurs jest otwarty i juz na poczatku dyskwalifikuje innych, na pk-wa pierwszy termin obron na arch jest w pazdzienriku, a w czerwcu jest zerowy dla chetnych, wiec jelsi ja koncze studia w terminie czyli w pazdzienriku nie jestem w stanie zglosic moje pracy do konkursu .... swietnie prawda? :/


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Teraz juz tylko pozostało zeby zona Prezydenta wygrała w konkursie jednej z galerii na "Kobiete Tarnowa":)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Druid pisze:Hej no, spokojnie. Dziewczyna kasy nie przyjęła - poszło na cele charytatywne. Nie czepiajcie się dla zasady. Z drugiej strony czemu ona ma być poszkodowana bo Tata pracuje jako Prezydent miasta? Kończyła studia, pracę napisała, udział wzięła w konkursie itd... Trochę pozytywnego nastawienia. Zachowała się honorowo.
Dobre :D A miała inne wyjście ? :lol:

Nie pisz, że ... "czemu ona ma być poszkodowana bo Tata pracuje jako Prezydent miasta?"
Bo nie uwierzę, że jest los ją tak krzywdzi. Tylko czekać co z nią dalej będzie. Tacy ludzie skazani są na sukces i nikt im zginąc nie da. Nie mów, że nie znasz zasady "Ty mnie, a ja Tobie" ?

A co powiesz , gdy dorzucimy indformację sprzed kilku miesięcy, czerwiec 2009.
Szczegóły rewitalizacji dworca w Mościcach Znamy więcej szczegółów w sprawie rewitalizacji dworca PKP w Mościcach, który ma pójść pod młotek.

Umowa zawarta pomiędzy samorządem Tarnowa, a PKP określa warunki modernizacji stacji. W ramach porozumienia wyznaczono, że obszary przy dworcu zostaną wykreślone listy z tzw. obszarów zamkniętych. Ma to umożliwić prowadzenie tam inwestycji. - Przewidywana jest sprzedaż terenu inwestorowi zewnętrznemu – tłumaczy prezydent Tarnowa, Ryszard Ścigała. Nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż razem z przyległymi do torowiska gruntami miasta oraz skarbu państwa. Łącznie będzie to powierzchnia 1,5 hektara. Wygląda więc na to, że tam takim obszarze można będzie zrealizować duże przedsięwzięcia gospodarcze czy handlowe. W każdym razie to dobra wiadomość dla pasażerów - obecnie dworzec jest bowiem w fatalnym stanie. Konieczny jest remont, który trzeba przeprowadzić tym bardziej, że sąsiaduje on ze stadionem sportowym, ściągającym mnóstwo kibiców z różnych części Polski. Tymczasem tarnowscy żużlowcy liczą na powrót do ekstraligi. Jeżeli im się to uda, fanów sportowych zmagań na stadionie będzie jeszcze więcej. Z tego względu przyda się zadbany, funkcjonalny dworzec. Przypomnijmy, że poza dworcami modernizowana będzie także sama linia kolejowa. Jej parametry będą dostosowane do poruszania się pociągów z prędkością 160 km/h.
Zbieg okoliczności ?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Tertil sie w grobie przewraca.
Druid pisze:Trochę pozytywnego nastawienia. Zachowała się honorowo.
O jakim pozytywnym nastawieniu pan pisze ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

1. Pani Prezydent Dorota Skrzyniarz nie wzięła udziału w ocenie punktowej prac magisterskich ze względów obiektywnych.

2. W skład Kapituły weszli przedstawiciele wyższych uczelni, nie tylko z Tarnowa, nie sądzicie, że konkurs był ustawiony?

3. Prace zgłaszały Uczelnie a nie kandydaci. ( oczywiście na ich wniosek, ale tylko jedną z całej uczelni )

4. Faktycznie zająłem drugie miejsce, Agnieszka miała obiektywnie lepszą pracę i należą się jej gratulacje. Ciężko pracowała nad swoją pracą i nie widzę powodu by nie mogła brać udziału w takim konkursie. Co innego gdyby Pan Prezydent ja gdzieś zatrudnił, dał ciepłą posadkę. Ale w konkursie na najlepszą pracę magisterską, proszę Was nie przesadzajmy już ... tym bardziej, że w Kapitule zasiadły osoby postronne!

Mój temat pracy "Atrakcyjność Inwestycyjna na przykładzie miasta Tarnowa" uzyskał drugi wynik, i z mojej strony powiem tyle, że czuję ogromną satysfakcję z tej pozycji i mam wiele uznania do pracy Agnieszki, była faktycznie najlepsza. Dziewczyna studiowała architekturę - to naprawdę nie jest prosty kierunek. A komentatorowi wm ( jak zwykle anonimowemu ) w zasadzie można napisać wszystko, ciekaw jestem skąd ma takie informacje i czy jest na tyle odważny by podpisać się z nazwiska.

Ps. Weredyku, przynajmniej ty byś miał na tyle przyzwoitości i nie komentował tych wydarzeń wiedząc jak media siadły kiedyś na Twojego pryncypała, robiąc z igły widły.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Patrząc zupełnie z zewnątrz. Zwróćcie uwagę, że oba tytuły prac magisterskich są faktycznie związane z Tarnowem i zapewne miasto będzie z nich mogło nieodpłatnie korzystać.
Czy bylibyście bardziej zadowoleni, gdyby miasto zleciło ocenę takiej np. atrakcyjności zewnętrznej firmie konsultingowej i wydało na to np. 50 tysięcy? Nie sądzę.
To samo dotyczy pracy Agnieszki - kto wie, czy rozwiązania w niej zawarte nie przydadzą się miastu.
Zresztą taki miał być zapewne sens przyznawania tej nagrody. Żeby promować zainteresowaniem Tarnowa wśród inteligentnych, przebojowych ludzi, bo to właśnie oni a nie zrzędy i narzekacze mogą coś wnieść dobrego do rozwoju naszego miasta, mając niejednokrotnie świeże i odkrywcze podejście do tematu (prawie tak jak stare forum Tarnowa i może także i ta tarnowska agora)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Kubo :lol: proszę Cię.

Zakładam, że władze uczelni nie wiedziały kim jest pani S :D a i komisja też nie wiedziała. Za dużo w życiu widziałem , by uwierzyć w to wszystko.

Dobra praca, byc może. Tylko postaw dwójkę studentów, córkę prezydenta Tarnowa i biednego studenta, który ledwo wwiąże koniec z końcem a rodzice nie mają "znajomości".

Czy obaj studenci maja równe szanse ? W finansowaniu, w zdobywaniu materiałów, w pomocy innych osób, generalnie we wszystkim.

I teraz postaw dwójkę studentów przed komisją w mieście, w którym rodzic jednego z nich jest prezydentem.

Wybacz, ale w pewnym sensie tacy ludzie są skazani na sukces.

Czy Kwaśniewska tańczyła by z gwiazdami, prowadziła programy, etc. gdyby nie byla córką Olka ? Czy córka Buzka zrobiła by karierę aktorską ? Dziwne, że zbiegło się to akurat z czasami jego "premierowania". Mam wymieniać dalej ? Zaczynamy od osób z najwyższej półki tarnowskiej ? Ile członków rodzin rpacuje czy pracowało w UM i innych spółkach miejskich ?

Przykro mi, że pani Agnieszka ma tate prezydenta, jednak chyba każdy z nas chciałby mieć taki problem.
Druid pisze:To samo dotyczy pracy Agnieszki - kto wie, czy rozwiązania w niej zawarte nie przydadzą się miastu.
No właśnie. Zakładam, że miasto nie zleciło jakiejś firmie przygotowanie koncepcji rewwitalizacji tych trenów, w końcu w czerwcu podpisano list. Zakładam, że temat pojawił się znacznie wcześniej. Nie zdziwiłbym się gdyby powstanie pomysły zbiegło się z rozpoczęciem "pisania się" pracy mgr ;)

Ciekawe tylko, czy w tej pracy jest mowa o terenach ZKS UNIA TARNÓW ;)
Może za jakiś czas zacznie sie to układać w jedną całość.

A co do "konkursów" to są one tak obiektywne jak konkurs na pewne wysokie stanowisko w naszym mieście. Konkurs wygrywa człowiek za którego czasów upadło wiele "instytucji". Zapewne w przypadku tego kandydata komisja również patrzyła na dokonania i jego kompetencje ;) Jasne.. a ja mam 4 latka i kręcone włosy :mrgreen:


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Jakubie Ty wystepujesz jako samozwanczy rzecznik Prezydenta miasta? W innych sprawach stoisz z boku (tych niewygodnych), w wiekszosci jestes obronca poczynan Prezydenta.

Agora dla rzecznika Miasta Tarnowa nie jest miejscem godnym do wystapienia, ze az Ty musisz byc piewca i tlumaczem niezrozumialych poczynan Prezydenta?

PS Druidzie miasto ma mozliwosci, zeby we wlasnym zakresie tworzyc koncepcje, niz korzystac z outsourcingu. Od tego zreszta jest Prezydent zeby mial wizje. Niestety w naszym wypadku mamy do czynienia li tylko z administratorem zasobów gminnych i kierownikiem urzedu miasta Tarnowa.

PS 2 Jakubie gratuluje drugiego wyniku:)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze:Atrakcyjność Inwestycyjna na przykładzie miasta Tarnowa"
Strasznie mnie ten temat ciekawi, i śmiem twierdzić że wszędzie dookoła jest lepiej inwestować niż w Tarnowie.
4. Faktycznie zająłem drugie miejsce, Agnieszka miała obiektywnie lepszą pracę i należą się jej gratulacje.
Nie pamiętam w jakim polskim filmie przy kolacji wigilijnej, jacyś wysocy partyjni dygnitarze podziwiali dzieło generała i nagrode za 2 miejsce w jakimś konkursie w moskwie. Pozostali z miejsca stwierdzili że musiał byc 2 bo pierwsze miejsce było dla ruska bo tak miało być. Na to ten co zajął to 2 miejsce, zaczął bronić zwycięsce, twierdząc że byłą to dobra praca, lepsza od jego. Historia sie powtarza.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


wm
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 30-10-2009, 16:10

Post autor: wm »

a niby po co mam sie przedstaiwac?, zapytaj agnieszki kto to moze byc wm to ci powie, bez mrugniecia okiem ........... i jeszcze raz podkresle, nie powinna brac udzialu w konkursie, ktory jest organizowany w strukturach, w ktorych jej rodzina pelni funkcje publiczne. zawsze bedzie ryzyko, ze nazwisko jej pomoglo. pomyslcie co by sie stalo gdyby to samo wydarzylo sie na wyzszym szczeblu, gdyby corka Tuska w konkursie organizowanym przez jeden z podleglych mu resortow wygrala ..... bez sensu dobrze, ze sie w pizdu wyprowadzam z tego miasta, zycze mu jak najlepiej ale wroze jak najgorzej :/

ODPOWIEDZ