"Opłatek" samorządowy?

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

"Op³atek" samorządowy?

Post autor: Goscinny »

Na tarnow.pl i tarnowskieinfo.pl pojawiły się galeria zdjęć z "opłatka samorządowego".

Jak dla mnie nie był to "opłatek" tylko spore przyjęcie z wyżerką.
Kto zapłacił za salę, za jedzenie, za zespoły? Czyżby wszyscy mieszkańcy zrobili zrzutę?
Dlaczego zagoniono dzieci do obsługi "władzy"? To już sami nie mogli wziąć sobie opłatków, muszą mieć do tego służbę?
Szlag mnie trafia jak widzę takie imprezy. Czy ci wszyscy uczesnicy wzięli sobie urlop, bo widac, że imprezka była zorganizowana w dzień - czytaj: w godzinach pracy urzędów.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Wydaje mi się, że znaczna część gości przybyła po 15. Ja byłem tam ok 15.30 i dopiero się zaczynało. A co do kasy to niestety wydaje się, że sponsorowało miasto, czyli poszło z podatków.
Zastanawia mnie jedynie fakt dlaczego ten "wielokulturowy" prezydent zaprosił tylko księdza katolickiego. No i jak wesoło było patrzeć jak wszyscy przede wszystkim zwracali się do Jego Ekscelencji...Wszystko to zalatuje taką szopką że szok.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

taaa, imprezy z lepszą wyżerką pamiętam :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

toomas, za oknami jasno - a o 15:30 to juz szarówka jest.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Goscinny pisze:Kto zapłacił za salę, za jedzenie, za zespoły?
no Ty ,Ja i wszyscy podatnicy :P
toomas pisze:Zastanawia mnie jedynie fakt dlaczego ten "wielokulturowy" prezydent zaprosił tylko księdza katolickiego.
a mnie nie bo ....przecież państwo teoretycznie jest neutralne religijnie ;)
toomas pisze:No i jak wesoło było patrzeć jak wszyscy przede wszystkim zwracali się do Jego Ekscelencji...Wszystko to zalatuje taką szopką że szok.
i obłudą .


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Goscinny - opłatek rozpoczął się kilkanaście minut po 15.
Sala urzędu wojewódzkiego, to chyba nie było potrzeby wynajmować i płacić za to....


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Urzędas urzędasa jak zwykle obroni Doroto :lol:


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

dafi33 :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975, a jedzenie? A zespoły? a obsługa? a służba? Też za darmochę?
Dzieci pewnie tak - kazano im tańczyć, śpiewać, podawać "Państwu" koszyczki z opłatkami.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Nie krzycz ;) Zadzwoń do ks. Pachoty i zapytaj ile dziewczęta (albo on sam) dostały za ten kilkunastominutowy występ.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ehh, macie problemy. Od takich rzeczy jest fundusz reprezentacyjny :)
A dzisiaj miał opłatek Szpital MSWiA w Krakowie, zadłużony, ledwo piszczy, ale wyskrobali z kasy na Wodeckiego i Wójcickiego (Jacka). A kto biednemu zabroni, nie?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


gunnar
Obywatel
Posty: 91
Rejestracja: 16-07-2010, 14:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gunnar »

Widzę, że żółć się wam przelewa już... to może tak...
Dzieci były z ogniska baletowego z Centrum Sztuki Mościce. Uwierzcie, że nikt ich nie zmuszał. Chcieli się zaprezentować przed publicznością, a dla dzieci było to duże przeżycie.

Puellae Orantes wystąpiło w ramach 25-lecia istnienia chóru - zwieńczenie ich jubileuszu.

Od wielu lat tego typu opłatek jest organizowany wspólnie, przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki. Podobnie jest z kosztami, które są, w sumie, symboliczne.

Sama organizacja to wkład własny pracowników tych instytucji, wykonywanych w ramach ich obowiązków.

Opłatek rozpoczął się o godzinie 15.00 i trwał do 17.00. Sala była za darmo. Występy za darmo. Koszt cateringu podzielony pomiędzy 4 instytucje.

Wydaje mi się, że było skromnie. Poza tym liczba osób i instytucji zaproszonych sprawia, że jest to najważniejsza impreza tego typu regionie.

Jakoś dziwi mnie bicie piany w takim temacie...
Jesteśmy tym, kogo udajemy i dlatego musimy bardzo uważać kogo udajemy. - KV


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Podobnie jest z kosztami, które są, w sumie, symboliczne.
Symboliczne tzn. ile? Symboliczna to jest złotówka.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gunnar pisze:Uwierzcie, że nikt ich nie zmuszał.
to tego, żeby robić jako służba dla "Państwa" też ich nikt nie zmuszał. To są dzieci - po prostu im powiedziano co maja zrobić.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

I objawił sie nam typowy urzędas Gunar ... symbolicznie tzn ? Jeśli chcecie się bawić to sami za to zapłaćcie jak to jest symbolika :lol:

ODPOWIEDZ