linia nocna N w sylwestra/Nowy rok

Wiadomości "z miasta".

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Oj chyba nie - wystawienie dokumentu to jedno a realizacja usługi to drugie.
Często otrzymujemy dokumenty z datą Styczniową a ksiegowane i rozliczane są w Grudniu. Trzeba by przeanalizować przepisy ale liczy się chyba czas zawarcia umowy o wykonanie usługi. Jak podnosili VAT na materiały budowlane to było podobnie. Towar dostarczony później a mimo to stawka była niższa - liczył się czas zawarcia umowy kupna-sprzedaży a nie czas dostarczenia towaru.

Można to potraktować przez analogię - zawieram umowę w Grudniu a towar/uslugę otrzymuję w Styczniu. :mrgreen: Ale o to musiał bym spytać się Mamy - ona jest specem od VAT'u - jak nie zapomnę to się jutro dowiem - dziś nie będę jej zawracał gitary. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Zapytałem mojego księgowego - nową stawkę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wyglada że zależy od wpłacenia przedpłaty w wysokości 100% usługi/towaru :mrgreen: Jeśli płacimy i dostajemy pragon z 2011 to jednak 23% Jeśli zaś wpłacimy zaliczkę/przedpłatę w 2010 roku to nawet jełśi paragon wystawimy w 2011 to nadal będziemy mieli 22%

To dlatego nagle tak wiele osób płaci teraz a chce odbierać towar i faktury w Styczniu. :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

A teraz praktycznie jak ma to wyglądać?

Taksówkarz zaczyna kurs, jest 23:55, w kasie ma starą stawkę, jedzie, mija północ, dojeżdża na miejsce, jest 0:05, taksometr wskazuje... właściwie co wskazuje taksometr? Nie wiem jak działają takie "taksówkarskie" kasy fiskalne, czy tam jest jakiś automat, który z taksometru wrzuca cene za kurs i co tam trzeba, czy taksówkarz wbija w kase wg uznania z palca? I teraz klient chce płacić, a taksówkarz: "chwila, muszę przestawić kasę".

Tak to będzie wyglądać? Właściwie to nie chciałbym byc w tym momencie w skórze taksówkarza i wieźć urzędnika UKS ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Taaa, ruch na mieście w godzinach 23.55-0.15 będzie z pewnością porażający ;)

Nową stawkę - jak mój księgowy mówi, że nową - to nową.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Ad2222 - "mój księgowy" - jak to groźnie zabrzmiało :mrgreen:

Yhm, a wie ktoś "coś" o jakiejś otwartej imprezie w Tarnowie? Nie mówię tu o takich sztywnych jak na rynku, ale o takich bardziej tanecznych czy widowiskowych i to za darmochę 8) bo kasy w kieszeni brak :roll:


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Na agorze można wyszaleć palce na klawiaturze...


Kimlorek
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 22-06-2010, 07:29
Lokalizacja: Tarnow

Post autor: Kimlorek »

Sylwester przed komputerem to raczej zły pomysł. A oglądanie sylwestra z jedynką,dwójką czy polsatem mnie nie rajcuje :P

ODPOWIEDZ