Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: LordRuthwen »

Powołaj się na dostęp do informacji publicznej i musi ci powiedzieć gdzie.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: ^cypis^ »

Informacja publiczna... Lol... :P Nie będę po raz wtóry przytaczał korespondencji, jest w tym temacie. I tak powinienem się cieszyć, że w ogóle napisali, że do "organizacji pozarządowej". Jeśli rzeczywiście wylądowały tam, gdzie mi powiedziano, to organizacja ta nie ma pozwolenia radiowego i w przypadku użycia rzeczonych radiotelefonów, piraci, za co UKE może stosowną grzywnę nałożyć. Układy, układziki.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Goscinny »

Skoro nie odpisują (bo odpowiedź "od organizacji pozarządowej" nie uznaję za odpowiedź), to po prostu napisz im wprost, że w przypadku braku jasnej odpowiedzi kierujesz sprawę do sądu.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Leon »

LordRuthwen pisze:Widziałem wczoraj SM na rowerkach gdy jechali w dół Słowackiego.
Chwali im się.
Dość słodzenia, teraz zjeba: tam nie ma przejazdów dla rowerów, panowie strażnicy winni każdorazowo zejść z rowerów i przeprowadzać je przez jezdnie!
A co, ode mnie się wymaga i jak coś to mandat, a sami święte krowy?
Jeżdżą tak jak pokazał "Pan z Wąsem". Chwalił się publicznie w tamtym roku, podczas wywiadu, że przyjechał na "Piknik Rowerowy" (przy ul. Wojska Polskiego), rowerem i jechało mu się bardzo dobrze. Dla nie wtajemniczonych, to przejechał ul. Słowackiego od ul. Parkowej do ul. Wojska Polskiego. Na całej trasie jest kilka miejsc gdzie są przejścia dla pieszych a nie ma wyznaczonych przejazdów dla rowerów. Więc owy Pan albo złamał przepisy(przejazd rowerem przez przejście dla pieszych), albo "minął się z prawdą" mówiąc jak to wygodnie się jechało. Bo chyba nie jest wygodą co kilkadziesiąt metrów zsiadanie z roweru a potem ponowne wsiadanie w celu kontynuacji jazdy do celu.
Przykład poszedł więc odgórnie :lol:
Kogo więc ukarać ? Myślę, że każdy sam sobie dobrze odpowie. :!:


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: R p T »

:arrow: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... niesz-kary" onclick="window.open(this.href);return false;
Urzędnik napisał:
Straż Miejska wprowadza amnestię mandatową. Każdy w dniu jutrzejszym (28 sierpnia) będzie mógł wybrać sobie jedno wykroczenie, za które zostanie uniewinniony. Dotyczy to spraw nie zakończonych postępowaniem mandatowym oraz tych, w stosunku do których nie złożono wniosku w sądzie...
Amnestia, czy abolicja :?: Może ktoś wyjaśni.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: Goscinny »

A można sobie zaklepać jakieś przewinienie a conto? Np. znieważenie strażnika, czy sikanie w miejscu publicznym? Na przyszłość mogłoby się przydać.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: marwaldor »

47 stron malkontentctwa.
I ciągle ci sami dyżurni nieszczęśliwcy. (nie tylko w tym temacie).

A ja sobie życzę, aby S. M. dalej istniała.
Mimo, że miałem wiele incydentów.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: ad2222 »

marwaldor pisze:A ja sobie życzę, aby S. M. dalej istniała.
Ale uzasadnisz, czy tylko tak, dla "paddierżenia razgawora" wrzuciłeś tekst?

(Uzasadnienie może być dowolne, np "ja tam pracuję!")
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: marwaldor »

Równie dobrze mógłbym uzasadniać potrzebę istnienia innych służb np Policji, Państwowej Straży Pożarnej, MOPsu ...


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: bor-bac »

R p T pisze::arrow: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... niesz-kary" onclick="window.open(this.href);return false;
Urzędnik napisał:
Straż Miejska wprowadza amnestię mandatową. Każdy w dniu jutrzejszym (28 sierpnia) będzie mógł wybrać sobie jedno wykroczenie, za które zostanie uniewinniony. Dotyczy to spraw nie zakończonych postępowaniem mandatowym oraz tych, w stosunku do których nie złożono wniosku w sądzie...
Amnestia, czy abolicja :?: Może ktoś wyjaśni.
Moim zdaniem abolicja. Ewentualnie amnestia z abolicją. :mrgreen: Amnestia dotyczy już orzeczonej kary czyli postępowania zakończonego. Abolicja polega na uchyleniu karalności danego czynu, co nie pozwala na wszczęcie postępowania karnego wobec sprawcy tego typu czynu.

:-/ :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: LordRuthwen »

Odpowiadając na pytanie z tematu: po to aby wstrzymywać pieszych na przejściu koło seminarium celem rozładowania korka - który to czyn dziś wprawili w życie i dobrze im to szło.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: marwaldor »

LordRuthwen pisze:Odpowiadając na pytanie z tematu: po to aby wstrzymywać pieszych na przejściu koło seminarium celem rozładowania korka - który to czyn dziś wprawili w życie i dobrze im to szło.
Zawsze mogą to zrobić malkontenci postulujący za rozwiązaniem S.M.
Najlepiej w ramach czynu społecznego. (Przecież o kosztach też marudzą.)
A jak się im dynie przewietrzą, to może zaczną myśleć pozytywnie.
A i przebywanie wśród ludzi też pomaga.

Do ad2222
Nie popadaj w ekstazę.
Nie pracuję i nie pracowałem w S.M.
Raczej byłem płatnikiem. I to wielokrotnie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: defekator »

marwaldor pisze:
A jak się im dynie przewietrzą, to może zaczną myśleć pozytywnie.
A i przebywanie wśród ludzi też pomaga.
Ja cały czas próbuję myśleć pozytywnie. Ale na prawdę mam wątpliwości, czy tych prawie 4 mln złotych (nie taka wielka kwota ale ziarnko do ziarnka i nie będzie trzeba się zadłużać ;) ) wydanych w tym roku na SM nie dało się wydać efektywniej z większą korzyścią dla mieszkańców. Zarzutów odnośnie ich działalności nie będę tutaj powtarzał - napisano na ten temat już wystarczająco. Chętnie natomiast zobaczyłbym jakieś argumenty dlaczego są oni potrzebni w takiej formie w jakiej działają.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: marwaldor »

A mieszkasz chociaż w Tarnowie ?
Czy może raczej na peryferiach ?
Ostatnio zmieniony 01-09-2015, 19:36 przez marwaldor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Po co nam Straż Miejska?

Post autor: defekator »

marwaldor pisze:A mieszkasz chociaż w Tarnowie ?

(Bo jeśli nie, to bardzo prawdopodobne, że nie widzisz efektów ich pracy.)

Od urodzenia oprócz w sumie 3 lat gdy mieszkałem gdzie indziej. Efekty pracy jakie udało mi się osobiście zauważyć to:
1) solidne obczajenie ładniejszych dziewcząt siedzących na rynku w cieplejsze dni podczas samochodowych okrążeń tegoż rynku ;)
2) mandat dla staruszki z yorkiem za brak kagańca gdy zostawiła go przed sklepem przypiętego na smyczy, "za stwarzanie zagrożenia" - tak wiem "dura lex sed lex" i strażnik działał zgodnie z prawem - to jedyna interwencja na os Zielonym gdzie mieszkam którą widziałem - z tego co mówili sąsiedzi do uciszania hałasującej pod wpływem młodzieży w godzinach nocnych już tak się nie palą.
3) kilka przepychanek z pijanym w sztok nieprzytomnym żulem (ale takie zgłoszenia jak słyszałem przyjmują dość niechętnie)

Wiem, że to opinia dość subiektywna dlatego chętnie dowiem się o tych pozytywnych efektach ich pracy, zwłaszcza w takich obszarach gdzie nie może wyręczyć ich policja.
Ostatnio zmieniony 01-09-2015, 19:42 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ